Milli İttifak Adaylarını Tanıttı

Milli İttifak Adaylarını Tanıttı

Yayın: 27.04.2015 09:52
Paylaş:
A+ A-

Saadet Partisi ile Büyük Birlik partisi ittifakı Karabük’te milletvekili adaylarını kamuoyuna tanıttı.

5000 Evler Karland düğün salonunda düzenlenen aday tanıtım törenine katılan SP Genel Başkan Yardımcısı İlyas Tongüç, “Milli ittifak, milli bir birlik olacak ve bütün dünyada adaleti Allah’ın izniyle sağlayacaktır” dedi.

Tongüç, Türkiye’de ve dünyada çok önemli olayların cereyan ettiğini, bu olaylar karşısında kendilerinin belirlediği tarafın milletten yana olduğunu belirterek, “Dünyanın her yerinde Müslüman kardeşlerimize yapılan zulme karşı durmak ve hesabını sormak için BBP ile ittifak kurduk. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını babamız bile olsa yedirmeyeceğiz” dedi.

Papa Franciscus’un 1915 olayları ile ilgili Ermeni iddiaları hakkındaki sözlerinin altında oyunların döndüğünü de ifade eden İlyas Tongüç, “Ülkemizi sıkıştırmaya çalışıyorlar. Bu millet bir karıncayı bile incitmekten itina ederken millet-i sadıka diye himayesine aldığı, doyurduğu, beslediği grupların çeteleştiğinde Doğu Anadolu’da masum, kadın çocuk demeden masum insanların öldürülmesi karşısında kendini muhafaza etmek isterken bu batıya ne oluyor ki?. ‘Bizi al diye AB kapısında bu milleti bekletenlere sesleniyorum; bize ne oluyor ki bu batı karşısına gidip önlerinde süt dökmüş kedi gibi başımızı öne eğip ‘Bizi Avrupa Birliği’ne al’ diyoruz. Bu millet için en büyük onursuzluk Avrupa Birliği kapısında bekletmektir” diye kaydetti.

SP ve BBP İl Başkanlarının da konuşma yaptığı törende Karabük Milletvekili adayları Soner Malkoç ve Dursun Kıraç partililere tanıtıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

INVAMED Başkanı Dinç’ten 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı mesajı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – INVAMED Başkanı Raşit Dinç, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Dinç, mesajında, INVAMED ailesi olarak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı minnet, gurur ve geleceğe olan inançlarıyla kutladıklarını belirtti.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 105 yıl önce, milletin birliği, beraberliği ve bağımsızlığı uğruna vereceği mücadeleyi başlatmak için Samsun'a çıktığını aktaran Dinç, “INVAMED olarak, Atatürk'ün, 'Hayatta en hakiki mürşit ilimdir.' sözünü parola alıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Dinç, o günlerde memleketin her bölgesinin işgal altında olduğunu belirterek, mesajında şunları kaydetti:

“Milleti ayağa kaldırmak ve sömürgecileri topraklarımızdan kovmak için Samsun gemisine binenlerin büyük bir cesareti, kararlılığı ve inancı vardı. Samsun'da işaret fişeğini yakarak başlayan, İzmir'de düşmanı denize dökmeye ve oradan da Cumhuriyet'in ilanına kadar giden uzun yol bizlere anlamlı bir miras bırakmıştır. Bugün 19 Mayıs'ın 105. yılında INVAMED ailesi olarak bu inanç ve kararlılık ile ülkemiz için çalışıyoruz.

'Üreten Bir Gelecek' vizyonuyla sürdürülebilir kalkınmanın anahtarı olan bilim, teknoloji ve inovasyona sağlık için yatırım yaparak, Türkiye'yi daha müreffeh yarınlara taşıma kararlılığı içindeyiz. Dün Samsun'a adım atılırken bilim yol gösteriyordu. Bugün de yolumuzu bilim aydınlatıyor. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nın 105. yıl dönümünü kutlar, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimiz uğruna mücadele eden herkesi rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz.”