Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda Ramazan Akşamları Etkinlikleri Devam Ediyor

Misak-ı Milli Demokrasi Meydanı’nda Ramazan Akşamları Etkinlikleri Devam Ediyor

Yayın: 15.03.2024 11:15
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi, her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği ve geleneksel hale getirdiği Ramazan Akşamları etkinlikleri, bu yıl da dolu dolu başladı. Türk Tasavvuf Müziği sanatçısı ve diğer sanatçıların katılımıyla gerçekleşen bu etkinlikler, Misak-ı Milli Demokrasi Meydanını renklendiriyor. Çocuklar için özel etkinlikler, lezzetli gıda stantları, eğitim seminerleri, sohbetler, dinletiler ve gösterilerle iftar sonrası akşamları daha da anlamlı hale getiriyor.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse: “Yağmura rağmen bu güzel etkinliklere katılan tüm komşularımıza ve Müzekent Motosiklet Kulübü Başkanı Celil Özdemir ile kulüp üyelerine teşekkür ediyoruz. Safranbolu’nun kültürel zenginliğini ve dayanışma ruhunu bu etkinliklerle bir araya getirmeye devam ediyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”