Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Misak-ı Milli’den Şehitlere Dua

Yayın: 11.09.2015 10:21
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi, Karabük Safranbolu Doğa ve Otomobil Sporları Arama Kurtarma Kulübü (Kardoof) ve Müzekent Motor Sporları Kulübü Tarafından Düzenlenen “Şehitlere Saygı Konvoyu “ önce ki dün, Yaklaşık 400 Araçla Karabük’ten Başlarken Safranbolu Misak-ı Milli meydanında çok sayıda vatandaşında katılımı ve yapılan dualarla son buldu.

Karabük Anıt Meydanından başlayan konvoy 5000 Evler ve 100.Yıl’dan sonra Safranbolu’ya giriş yaptı, Köyiçi Mevkiinden dönüş yapan araçlar tarafiğin engellenmemesi için Perşembe pazarına çekilirken buradan yürüyerek Misak-ı Milli meydanına geçildi. 7’den 70’e çok sayıda vatandaşın da katıldığı programda binlerce insan meydana akın etti.

Misak-ı Milli Meydanına ellerinde Bayraklarla gelen sporcuları burada bekleyen vatandaşlar alkışlar ve Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez sloganları ile karşıladı. Duygusal anların yaşandığı etkinlik Saygı Duruşu ve İstiklal marşımızın okunmasının ardından Irak’tan gelen Kurra Hafız Abdurrahim İbrahim’in Kuranı Kerim Tilaveti ile devam etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Salıpazarı’nda engellilere yönelik eğitim düzenlendi

Yayın: 28.09.2023 08:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Salıpazarı ilçesinde Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından engellilere yönelik “Turizme Yönelik Ahşap Hediyelik Eşya Üretimi Önemi ve Pazarlanması” ile ilgili seminer düzenlendi.

Salıpazarı Engelliler Derneği'nde düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Sezgin Duman, kırsal turizmde turistik ürün olarak hediyelik eşyaların değerlendirilmesine katkıda bulunmak, katılımcıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amaçlarıyla engelli bireylere bilgi verdi.

Eğitim sonunda eğitmen Sezgin Duman'a, Salıpazarı Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Eğitime, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı YEG Başkanı Hakan Şahin, Belediye Meclis Üyesi Yücel Kaya ve Salıpazarı Engelliler Derneği üyeleri katıldı.