Mor Safran Kültür Sanat Derneği Başkanı Döndü Açıkgöz, Karabük’te 21 Mart Dünya Şiir Günü’nü Kutladı

Mor Safran Kültür Sanat Derneği Başkanı Döndü Açıkgöz, Karabük’te 21 Mart Dünya Şiir Günü’nü Kutladı

Yayın: 21.03.2024 15:04
Paylaş:
A+ A-

Mor Safran Kültür Sanat Derneği Başkanı Döndü Açıkgöz, 21 Mart Dünya Şiir Günü’nü kutladı.

Şair Yazar Döndü Açıkgöz, Mor Safran Kültür Sanat Derneği Ailesi olarak, 21 Mart Dünya Şiir Günü dolayısıyla Karabüklü şiir severlerle yazılı mesajını paylaştı. Açıklamada, şiirin insanlık tarihinin en eski sanat dalı olduğu vurgulanarak, duyguları en saf ve derin şekilde ifade etme gücüne sahip olduğu belirtildi. Şair Açıkgöz: “Bizler Safranbolulu yazarlar, sanatçılar, sanat dostları olarak iki yıla yakın bir süredir ‘Biz Bize Şiir ve Müzik’ adı altında her ay şiir ve müzik programı düzenlemekteyiz. Bunun yanı sıra “Kutlama değil anlaşılmak istiyorum” temalı engelliler üzerine şiir ve resim yarışması sizleri bekliyor. ‘Mor’ adında bir kültür sanat dergisi çalışmalarımız oluyor. Derneğimizin çalışmalarında yer almanızı ve yarışmalarımıza katılmanızı çok isteriz.” dedi. 

Dernek, şiirin insanları bir araya getiren, farklı kültürleri birleştiren ve insanların duygularını ifade etmelerine olanak tanıyan bir araç olduğunu dile getirdi. Ayrıca, şiirin insanlara ilham veren, düşündüren ve kucaklayan bir sanat dalı olduğu vurgulandı.

Mor Sanat Derneği, bu özel gün münasebetiyle herkesi şiirin büyülü dünyasına adım atmaya ve kendilerini ifade etmek için kelimelerin gücünden faydalanmaya davet etti. Dernek, şairleri ve şiir severleri kutlayarak, daha nice yıllarda şiirle dolu günler diledi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.