Bölgenin Sesi Gazetesi
 

MÜSİAD Halkla İftar Açtı

Yayın: 06.07.2015 10:29
Paylaş:
A+ A-

MÜSİAD Karabük Şubesi Safranbolu’da halkla birlikte iftar açtı.

MÜSİAD Karabük Şubesi tarafından Safranbolu Belediyesi tarafından kurulan Razaman iftar sofrasında halka iftar verdi.

İftar yemeğine AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu TSO Meclis Başkanı Ahmet Şahin, MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur ile MÜSİAD üyeleri de katıldı. Milletvekili Kahveci ve beraberindekiler vatandaşlara birlikte sıraya girerek yemeklerini aldı.

Safranbolu TSO Başkanı Ahmet Şahin’in yemek duasının ardından kısa bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, MÜSİAD üyelerine teşekkür ederek, bu tür iftarlarımız vesilesi ile birlikte olmayı nasip etsin dileklerinde bulundu.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı Ahmet Nur ise, MÜSİAD Karabük şubesi olarak halkla içiçe olmak adına Safranbolu’da iftar verdiklerini söyleyerek, “Böylesi güzel bir ayda halkla birlikte oruç açtık. Belediye tarafından kurulan bu alanda bu akşamki iftarı dernek olarak bizler karşıladık. Kentin işadamları olarak böylesi etkinliklerle halkla içiçe olmak ayrı bir mutluluk veriyor” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, Türkiye’nin huzur ve barış içinde ramazan ayını idrak ettiğini ancak komşu ülkelerde ve İslam aleminde kan ve gözyaşının devam ettiğini söyledi.

Kahveci, “İnşallah bir dahaki ramazan ayında tüm İslam aleminin huzur ve barış ortamında ramazanını kutlar. MÜSİAD üyelerimize böyle bir iftarda halkla bizi bir araya getirdikleri için teşekkür ediyoruz. Safranbolu Belediyemizin önderliğinde her yıl böylesine güzel bir etkiliğin yapılması çok güzel. İnşallah huzur içinde de ramazan bayramını birlikte kutlarız” dedi.

Yorumlar

  1. Ahmet Oral

    Sayın İlgili,

    “İftar” ın anlamı zaten oruç açmak demektir. Dolayısıyla iftar yaptı, iftar yemeği düzenledi şeklinde kullanmak gerekir.

    Selamlarımla,

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)