Nerede Bu Estetik Kurulu?

Nerede Bu Estetik Kurulu?

Yayın: 28.01.2016 10:47
Paylaş:
A+ A-

Proje aşamasında farklı görüntülere sahip olan ancak tamamlanmasıyla birlikte büyük bir hayal kırıklığı yaratan kent meydanına tepkiler sürerken,değir yandan Menderes caddesine yapılan binalar ile son olarak TOKİ Cevizkent girişinde ki sosyal yaşam merkezi ile tam karşısında ki dere içine yapılan inşaat görenleri şaşırtmaya devam ediyor.

Karabük belediyesi tarafından yaptırılan kent meydanı başta olmak üzere,menderes caddesi üzerinde ki yapılaşma, Cevizkent girişinde ki anlamsız sosyal yaşam merkezi,tam karşısında yapılan ve nasıl izin verildiği bilinmediği dere içinde ki yapı inşaatı vatandaşların tepkisiyle karşılaşıyor.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren ilgili kişiler, “şehrin tama ortasına yapılan kent meydanı adı verilen beton yığınına bir anlam verememişken,ardından menderes caddesi üzerinde ki yapılaşma şehri tam anlamıyla beton yığınına çevirirken,son olarak TOKİ Cevizkent girişinde inşa edilen sosyal yaşam merkezi ile onun tam karşısında dere yatağına yapılan ve görenleri hayretler içinde bırakan yapı inşaatı görenleri şaşkınlık içerisinde bırakıyor.

TRAFİK ALLAK BULLAK

Diğer yandan son yıllarda yapılan yanlış yapılanma nedeniyle şehir içi trafiğinin tam bir keşmekeş duruma geldiğini belirten vatandaşlar,özellikle menderes caddesi üzerinde ki trafik çıkmazının had safhaya ulaştığını ve otopark yetersizliği nedeni ile de tamamen çile haline geldiğini ifade ediyorlar.Yine Battı-Çıktı KARDEMİR çıkışı ile Cevizkent trafiğinin de berbat bir durumda olduğunu belirten ilgili kişiler,yapılan yanlış yapılanma ile Karabük’ü yaşanılabilir bir kent olmaktan süratle uzaklaştırıldığını bildiriyorlar.

ŞEHİR YAŞANILAMAZ BİR HAL ALDI

Geçtiğimiz günlerde belediye başkanı Rafet Vergili’nin estetik kurul oluşturulduğuna dair yaptığı açıklamanın ardından görüşlerini bildiren vatandaşlar,iyi ki estetik kurul oluşturulmuş ya oluşturulmasaydı ne olurdu. Bu estetik kurulu kim oluşturuyor bize açıklasınlar. Şehir merkezini ne hale getirdiler bize bir açıklasınlar. Şehirde ne yürüyecek yol kaldı ne de asfalt.Bu kentin hiç mi sahibi yok.Lütfen bizlere açıklama yapsınlar” ifadelerine yer veriyorlar.

İSTASYON CADDESİ KADERİNE Mİ TERK EDİLDİ

Eğlence merkezlerinin kaldırılmasıyla birlikte canlandırılması planlanan ancak tam anlamıyla kaderine terk edilmiş bir cadde haline gelen İstasyon bölgesi ile ilgili de görüşlerini açıklayan vatandaşlar,”akşam saatlerinden itibaren cadde tam anlamıyla ıssız karanlık bir hal alıyor.Oysa ki bu cadde bir zamanların en hareketli caddelerinden birisi idi.Allah rızası için bu kentin yetkilileri bırakın gündüz vaktini akşam saatlerinde buraları bir gezsinler.Kaderine terk edilmiş bu bölgeyi içlerine sindirebiliyorlarsa biz bir şey söylemiyoruz”açıklamasını yapıyorlar.

7 kişi görüş bildirdi

 1. ADNAN

  Karabük belediyemiz sağolsun hiç durmadan sosyal yaşam merkezi adı altında binalar tepemizin üzerinden köprüler asansörler beton yığını kent merkezleri yapıyor.Evet insanların hayatlarını kolaylaştırıcı işler oluyor.Ama Karabük’ü bir cadde içine hapsetme mücadelesi devam ediyor.Yıllardır da bu böyle.Bay Erer evkur binasını karabükün kalbine hançer gibi sapladı.Bay vergili ise belediye binası ve bilmem ne towerı Karabük’ün beynine saplamış oldu.Karabük mevta.İnsanlar beton yığını parkta oturup harika duman altı kardemiri seyredecekler.Ondan sonra insanlar niye safranboluya kaçıyor olacaklar.Cevizkente giden yol iki inşaatlar ve dolmuş durağı ve iki yönlü otapark terörü ile işgal altında.Taksi durağıda araya sokuşturuldu.Harika bir sosyal yaşam merkezi faaliyete girince orası tam bir curcuna.Güzel şeyler oluyor doğrusu.

 2. Karabüklü

  Belediye başkanı becerikli mert tuttuğunu koparan dürüst bir şahsiyettir. Biz öyle biliriz. Ama enerjisini şehrin daha yaşanılır bir hale gelmesine değil de Kardemir’in bu günlerde hiç de iyi gözle bakılmayan yöneticileri için harcamış olduğu , ismi ve icraatlerinin onlarla bir anılmış olduğu konuşulmaktadır. Kendisi açısından talihsiz bir durum olduğunu düşünüyorum. Bu söylemleri hak eden bir insan değil hizmet etmeye çalışan bir insandır. Ama özel ve halka açık bir şirketin müdürleri ile bir belediye başkanının ne alakası olabilir? Olmalı mıdır? Belediyeler ve halka açık şirketler masaya oturduğunda bunları mı konuşmalılardır? O müdürlerin görevden alınmaları haksız bir uygulama olabilir ama sonrasında Kardemir’e hala akıbetinin ne olduğu bilinmeyen cezalar yazılması , Kardemir’den alınan ihaleler olduğunun konuşulması , Müdürler geri alınınca bu cezaların ödetilmediğinin düşünülmesi hiç güzel olmamıştır. Bu iddialar doğru olsun olmasın algı bu yöndedir. Hem kendisi için hem de o müdürler için. Çünkü o müdürler yaptıkları işlerle başarılarıyla isim yapmalılar polemiklerle değil. Belki başarılı işler yapıyorlar ama kimse bunları bilmiyor ve konuşmuyor. Onların da bunları hak eden insanlar olduklarını düşünmüyorum. Onlar için de böyle konularla anılmak talihsiz bir durum. Bütün bunlar bir belediye başkanı ile 80.000 ortağı , 4000 çalışanı , dünya kadar muhatabı olan , Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Maliye Bakanlığı , SPK, Rekabet Kurumu ‘na karşı sorumlulukları olan halka açık bir özel şirket ile sadece kendi görüşünden insanlara değil bütün bir Karabük Halkına karşı sorumluluğu olan bir belediye başkanı arasında gündem olması gereken konular değildir. Herkes kendi işine bakmalıdır. Kendi işi dışında menfaat ilişkileriyle işler yürütülürse sonuçları kötü olduğu zaman da buna hazırlıklı olunmalıdır.

 3. GERÇEK KARABÜKLÜ

  İYİ GÜNLER İNSANLARI ANLAMIYORUM YA. SANKİ KARABÜK DIŞINA YA DA AVRUPAYA GİTMİŞLER SANKİ DE ESTETİKDEN BAHSEDİYORLAR YA. DAHA NE OLSUN OLUŞUM OLMUŞ YETKİLİLER KARAR VERMİŞ BAŞKAN ELİNDEN GELENİ YAPIYOR BUNUN YANIN DA BUNUN İL MECLİS KURULU DPT GİBİ KURULUŞLAR ONAY VERMİŞ SENDE BEDAVADAN YORUM YAPIYORSUN YA ESTETİK NEREDE BENDE DİYORUM ESTETİK SENİN VE SENİN GİBİLERİN BEYNİNDE …BENDE MEYDANI VE YAPILANLARI BEYENİYORUM. DAHA NE OLSUN KARABÜK DEĞİŞİM GÖRMEMİŞDE ONDAN İNSANLARA DEĞİŞİK GELİYOR YAPILANLAR ALLAH RAZI OLSUN DİYEN YOK YA.

 4. Gerçek Karabüklüye

  Yorum yazanların donanımlarını hangi ülkeleri hangi meydanları gördüğünü bilmeden ahkam kesmeyin. Avrupa’nın hiç bir şehrinde böyle yavan meydan yok. Siz beğenmişseniz beğenmişsinizdir. Zevk meselesi. Ama sizin beğeniniz zevkten ziyade taraftarlığa benziyor. Kim ne düşünürse düşünsün OL MA MIŞ. Allah razı olsun diyeceğiz de Allah adı sadece başkana mahsus biz camiye gitmeyiz.

 5. benden de

  Bu ben yaptım oldu zihniyetidir. “GERÇEK KARABÜKLÜ” rumuzuyla yazan arkadaşın tek başına beğenmesi (yada beğenmemesi) bir anlam ifade etmiyor. Yapıldığı söylenen hizmete eğer halk itibar etmemişse yani gelip kullanamamışsa estetik olsa neeee olmasa ne…. vesselam.

  Not: Hakikaten o Cevizkent yoluna yapılan sosyal yaşam merkezi mi nedir? Ne o ya? Belediye kendi eliyle olmadık bir yere sanki kaçak yapı yapmış 🙂

 6. üzgün

  cuma pazarından bağessan s. sitesi makas başı, çarşamba pazarına doğru toz toprak, pislik. haddehaneler bölgesi, pislik, tırlar dönemiyor, döküntü. soğuksu, yeni mah, atatürk mah, namık kemal mah, dağlara sıkışmış gettolaşmış. istasyon bölgesi ne olduğu belirsiz yer, iş yerleri kapanıyor. avm den başka vakit geçirilecek yer yok. trafikden bahsetmiyorum. her yer birbirinden kopuk. demir yolu zaten şehri öldürüyor. karabük ölü, çok çirkin bir yer.

 7. EL İNSAF

  KARABÜK KENT MERKEZİ TAM BİR FACİADIR. GEÇMİŞ YÖNETİMLER VE ŞİMDİKİ YÖNETİM KENTLEŞME VİZYONUNDAN UZAK, YAPGEÇ MANTIĞIYLA EL ELE GÜZELİM BİR ŞEHRİ MAHVETMİŞLER. 200 EVLERDE EN BÜYÜK SORUN NEDİR? OTOPARK DEĞİL Mİ? YENİ YAPILAN TİCARET MERKEZİ NEREYE YAPILDI, ESKİ OTOPARK ALANINA…ŞİMDİ O ALANDA KAÇ ARAÇ PARK EDEBİLİYOR ….0…200 EVLER NE KAZANDI? HİÇBİRŞEY…NE KAYBETTİ…İHTİYACI OLAN OTOPARKI…BU MU ŞEHİR PLANCILIĞI..HADİ ORDAN..
  TERMİNAL ÖNÜ REZİL, KARDEMİR DÖNER KAVŞAĞI REZİL, KENT MEYDANI…KOMEDİ…ESKİDEN EN AZINDAN AĞAÇLAR VARDI ORADA..2 YIL ÖNCE YENİŞEHİRE ASFALT ATILDI, TERTEMİZ OLDU YOLLAR…DİYORDUK Kİ 2 AY SONRA TEKRAR KAZILDI….HANİ PLANLAMA? PLASTİK PALMİYE GÖRMÜŞ BİR ŞEHRİN YAŞAYANI OLARAK ŞUNU SÖYLEYEYİM…DIŞARIDAN MİSAFİRİM GELDİĞİNDE ŞEHİR İÇİNE GİRMEMESİNİ SAĞLIYORUM Kİ BU KADAR ÇİRKİN BİR ŞEHİRDE YAŞADIĞIMI ANLAMASINLAR…

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta çıkan yangında tek katlı ev kullanılmaz hale geldi

Anadolu Ajansı
Yayın: 13.04.2024 00:48
Paylaş:
A+ A-

TOKAT (AA) – Tokat’ın Niksar ilçesinde çıkan yangında tek katlı ahşap ev yandı.

İlçeye bağlı Yazıcık beldesinde Çağlar Kadak'a ait ahşap evde bilinmeyen nedenle yangın çıktı.

Alevleri gören köylüler, Yazıcık ve Niksar Belediyesi itfaiye ekiplerine haber verdi.

İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 50 dakikalık çalışması sonucu söndürülen yangında ev kullanılamaz hale geldi.