Öğrencilerden Sosyalfest Altın Sponsoru İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar’a Ziyaret

Öğrencilerden Sosyalfest Altın Sponsoru İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar’a Ziyaret

Yayın: 07.05.2024 10:18
Paylaş:
A+ A-

Türkiye’nin Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’in Altın Sponsorlarından İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar, Sosyalfest’te yürüttükleri projeleri ile finale kalan Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.

Türkiye’nin Sosyal Bilimler Festivali Sosyalfest’te finale kalan Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri, Sosyalfest’in Altın Sponsorlarından Safranbolu Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar’ı ziyaret etti.

Karabük Üniversitesi Rektör Danışmanı Doç. Dr. Nihat Yılmaz, Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Kadir Şahin ve Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Dürdane Yılmaz Güven’in eşlik ettiği ziyarette, Sosyalfest’te finale kalan Sosyoloji Bölümü öğrencileri, İş İnsanı Şefik Yılmaz Dizdar’a projelerini anlatarak, projenin geliştirilebilecek yönleri hakkında fikir alışverişinde bulundu. Rektör Danışmanı Yılmaz, festivale katkılarından ve iş birliklerinden dolayı Şefik Yılmaz Dizdar’a teşekkürlerini iletti. Öğrenciler, Sosyalfest’te yürüttükleri projeleri hakkında konuşarak, projenin kapsamına ve detaylarına dair bilgi verdi. İş insanı Şefik Yılmaz Dizdar da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, bu tür projelerde her zaman öğrencilerin yanında olduğunu söyledi.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Jandarma Operasyonları: 60 Şüpheli Yakalandı, 20 Tutuklama

Yayın: 22.05.2024 16:55
Paylaş:
A+ A-

Karabük İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 1-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda, çeşitli suçlardan aranan 60 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 20’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar kapsamında, hakkında farklı suçlardan arama kararı bulunan 60 kişi gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından, 40 kişi adli işlemlerin tamamlanması sonrası serbest bırakıldı. Ancak, aralarında 0-5 yıl arası hapis cezası bulunan 18 kişi, 15 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezası bulunan 1 kişi ve 15 yıl “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan cezası bulunan 1 kişi tutuklandı.

Tutuklanan 20 şüpheli, Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Jandarma yetkilileri, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi yönündeki kararlılıklarını sürdürdüklerini belirtti. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için bu tür operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Karabük halkı, jandarma ekiplerinin bu başarılı operasyonlarından memnuniyet duyarken, yetkililer de vatandaşların güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.