Okan Küçük Yorumluyor. 1 Şubat 2023

Okan Küçük Yorumluyor. 1 Şubat 2023

Yayın: 01.02.2023 00:58
Paylaş:
A+ A-

3 Nisan Sanayi Günü Türkiye’nin Hakkıdır.

Karabük Ağır Sanayinin Beşiği ve Türkiye’deki ilk  ağır sanayi kuruluşu  bugünkü ismiyle KARDEMİR. Fabrikalar kuran fabrika unvanıyla nam salmış,  Türkiye’yi inşa etmiş.

YANİ 3 NİSAN 1937 TÜRKİYE’DE DEMİR ÇELİĞİN VE SANAYİNİN TEMELLERİNİN ATILDIĞI GÜN OLARAK YERLİ VE MİLLİ BİR TARİHTİR. Sadece Karabük’ün kuruluşu değil, fakru zaruret içinde bir milletin, düvel-i muazzama ile eşit şartlarda yaşaması için şart görülen sanayi kalkınmanın temellerinin atıldığı bu kutlu gün gerçekten Türkiye’de 3 Nisan Sanayi Günü olarak, milletçe kutlanmalıdır.

Konu hem Karabük’ün tamamını ilgilendiren hem de ülkemizin kalkınma hamlesinin önemini belirten yerli- milli bir atılımdır.  Ayrıcalıklı – özel bir gün olarak kutlanmalıdır.

Kaldı ki hem Karabük’ün hem tüm milletin bu tarihi bilmek, öğrenmek ve bunu yaşatmak gelecek kuşaklara aktarmak görevi vardır.  3 Nisan gününü Türkiye Sanayi Günü olarak kutlamak sadece Karabük’ün değil, tüm  Türkiye’nin de hakkıdır…

3 Nisan Sanayi Günü İmza Kampanyası

Bu kapsamda Karabük TSO’nun imza kampanyasıyla  bu sürecin önemli bir adımı atıldı. Acaba  hem toplumsal olarak vatandaşlar hem kurumlar, stö’ler  imza kampanyasının neresindeler ?

İmza standına gerekli ilgi gösterildi mi acaba ? Bugüne kadar kaç imza atıldı acaba ? Bu süreçle ilgili TSO Başkanı Fatih Çapraz’dan bir açıklama bekliyorum ben şahsen.  Tüm Karabüklülerin imza atması gereken bu kampanya da bugüne kadar kaç bin imza atıldı ?

GEREKLİ İLGİLİ – ALAKA GÖSTERİLDİ Mİ ? PARTİLER – DERNEKLER- MÜDÜRLÜKLER – SENDİKALAR  VS. NE ORANDA KATILDI acaba ?

 Hüseyin Avni Aksoy ve Soru Önergeleri.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, 40 yıl sonra CHP’den Milletvekili seçilmiş bir süre sonra istifa ederek Memleket Partisine geçmişti.

Bu yönüyle de çok eleştiri alan bir isimdi. Yine Karabük’le bağlarının kopuk olduğu,  Karabük’e pek gelip gitmediği konusunda da eleştiri alan bir isimdi.

Geçen hafta sonu Birlik Medya  olarak Aksoy’la ve Memleket Partisi İl Başkanı Muharrem Uğur  Ünsal ‘la kahvaltılı bir program da bir araya geldik. O program da,  Milletvekili olarak benim Mecliste görevlerim var. Meclisten doğru Karabük’e hizmet ediyorum. Örneğin bugüne kadar 235 tane soru önergesi verdim. Karabük Milletvekili tarihinde bu rakam da soru önergesi verilmedi dedi, Aksoy.

Yine gerek genel kurulda gerek Bakanlara sorduğu sorular da 300 KEZ KARABÜK, 32 KEZ SAFRANBOLU, 16 KEZ YENİCE, 16 KEZ ESKİPAZAR, 8 KEZ EFLANİ VE  4 KEZ DE OVACIK, dediğini belirtti.

Yani, Karabük’ün konularını sorunlarını mecliste yoğun bir şekilde takip ettiğinin altını çizdi. Karabükle kopuk değil ilçeleri dahil- köyleri dahil yakın takipte olduğunu  söyledi ve konuyla ilgili  soru önergelerinin fotokopilerini de bizimle paylaştı.

Karabük için TBMM’de var gücümle çalışıyorum, dedi özetle.

Bahtı Kara Karabük – Spor…

Karabükspor davası sürüyor.   Karabükspor’u kim nasıl batırmış- kim nasıl bitirmiş- kim –kimler nasıl yemiş  belli değil.

Anlaşıldığı kadarıyla bir türlü sonuca ulaşamayan bir dava ve duruşmalar serisiyle devam ediyor. Bir gün bir sonuca ulaşacak mı ? Haklısı – haksızı ortaya hukuken  çıkarılacak mı, ne zaman- nasıl pek de belli değil.

Spor şehri Karabük’te spor denilince ilk akla gelen Futbol ve Karabükspor’du…

Bir çok spor alanında gerçekten çok başarılıyız ama Karabükspor konusunda tüm şehir adeta sınıfta kaldı.

Karabük ruhu olmayınca tuz ruhu içerek maalesef hayatına son veren, kanser olup hayata veda eden- edenler oldu.

Ölen öldü kalan sağlar bizimdir, mantığıyla sürüp giden bir sürecin içindeyiz maalesef…

Yazarın önceki yazıları için, BURAYI TIKLAYINIZ

 

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.