Okan Küçük Yorumluyor 15 Mart 2023

Okan Küçük Yorumluyor 15 Mart 2023

Yayın: 15.03.2023 00:46
Paylaş:
A+ A-

Karabük’te Değişim İsteyenler…

Türkiye’de olduğu gibi Karabük’te de,  Milletvekilliği adaylık yarışının yoğunlaştırılmış ve hızlandırılmış bir şekilde başlamasının ardından Karabük’te bazı  vatandaşlar , Karabük siyasetinin yıllardır  neden dar bir çevrenin elinde kaldığını sorgulamaya başladı.

Değişim isteyen – yenilik isteyen gruptaki vatandaşlar bunlar.

YUKARIDAN 5 AŞAĞIDAN 10, SEN- BEN- BİZİMKİLER DENİLECEK DAR BİR KADRONUN ELİNDE KALIYOR HEP KARABÜK SİYASETİ diye hayıflanıyor  o görüşteki vatandaşlar.

Vizyoner, Karabük’e yepyeni ufuklar çizebilecek  donanımlı birileri çıkıp milletvekili olsun, her parti de aynı isimler, aynı yüzler, temcit pilavı gibi ısıtılıp ısıtılıp Karabük’ün önüne neden konuluyor, diyenler var.

VARSA YOKSA 5-10 KİŞİDEN Mİ SORULACAK KARABÜK. ONLAR OLMASA KARABÜK BATACAK MI , deniliyor.

Kimse Karabük’ten büyük değildir. Kimse Karabük’ten üstün değildir , Kimse Karabük’ün üstünde değildir.  Karabük’te 5-10 kişiye mahkum değildir, 5-10 kişiye muhtaç değildir. Baştan aşağı yenilenmelidir, diyorlar…

Değişim – dönüşüm- yenilik isteyenler böyle düşünüyorlar.

Adaylar Kendi Partileriyle Kendi Kimlikleriyle Yarışmalı Diyenler de Çok…

Karabük’te Cumhur İttifakı da – Millet İttifakı da ayrı ayrı listelerle seçimlere girmelidir diyen vatandaşların görüşlerine de yer vereyim.

Karabük’te de her kim milletvekili adayı olacaksa  kendi partisinden aday olmalı.

Kendi kimliğiyle vatandaşın karşısına çıkmalı, kendisine ve partisine güvenmeli.

İttifak demek bir yer de ben kendime – partime – liderime güvenmiyorum demektir.

KENDİ BAŞIMA SEÇİM ALAMAM, KENDİ BAŞIMA HALK BANA İTİBAR ETMEZ,  İTTİFAK OLARAK GİREYİM DE ARADAN SIYRILAYIM DEMEKTİR diyen vatandaşlar var.

AK PARTİLİLERİN BİR KISMI  MHP’Lİ BİR ADAYA , MHP’LİLERİN BİR KISMI  AK PARTİLİ BİR ADAYA OY VERMEK İSTEMİYOR.

MİLLET İTTİFAKINDA İSE BU KONU DAHA DA DERİNLEŞİYOR. CHP’li bazı vatandaşlar SON DAKİKA MASADAN KALKIP TEKRAR GERİ GELEN İYİ PARTİ İLE ORTAK ADAY İSTEMEDİKLERİNİ söylüyorlar.

İyi Partili bazı vatandaşlar da CHP’DEN DAHA ÇOK OY ALACAĞIZ  ORTAK ADAY İSTEMİYORUZ, diyorlar.

CHP’li ve İyi Partili bazı vatandaşlar da, Saadet Partisi, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Demokrat Parti’nin oy oranları da belli olsun bakalım. 6’LI MASANIN YANCISI KONUMUNDALAR PARTİLERİ YÜZDE KAÇ OY ALACAK BİR GÖRELİM, diyorlar.

Bazı vatandaşlar Cumhur İttifakı da , Millet İttifakı da ayrı listelerle çıksın da el mi yaman bey mi yaman, görelim diyorlar…

Sosyal Medya Adaylık Açıklama Mecrası da Oldu.

Milletvekili Aday Adayı oluyorlar.

Nereden, sosyal medya hesaplarından.

Aday olacakları partiye başvuru bile yapmamışlar daha.

Ama boy boy resimler, afişler yaptırmışlar dijital ortam da sosyal medya hesaplarından boy boy  adaylık resimleri paylaşıyorlar.

Yani herkesin bildiği zaten aday olsun diye istedikleri – bekledikleri  isimleri tenzih ediyorum ama,

ADI SANI HİÇ DUYULMAMIŞ BAZI KİŞİLER, KİM OLDUĞU , NORMAL HAYATLARINDA NE İŞ YAPTIKLARI BİLE BİLİNMEYEN KİMİ İSİMLER DE ADAY ADAYLIKLARINI SOSYAL MEDYADAN ilan ediyorlar.

Sosyal Medya, iletişim araçlarından biri tamam da madem projelerinizi yazın, neden adaysınız, nasıl bir Karabük tasavvur ediyorsunuz, Karabük’le ilgili projeleriniz nelerdir, sizi tanımayanlar açısından, kendinizi sizi tanımayanlara tanıtmak açısından bir özgeçmişinizi falan yazın bari.

Adaylık sürecini sosyal medyada geçirmek yerine halkın içine girin. Vatandaşın elini sıkın, derdini dinleyin.

Aday adayı değil de ADAY olmaya talipseniz tabi…

Yazarın önceki yazıları için, BURAYI TIKLAYINIZ

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor Kulübünden transfer haberlerine yalanlama

Anadolu Ajansı
Yayın: 19.04.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor Kulübünün Salih Uçan ve Oliver Torres'in transfer edileceği yönündeki haberleri yalanladı.

Kulübün sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, profesyonel futbolcular Salih Uçan ve Oliver Torres'in bordo-mavili kulübe transferiyle alakalı bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

İki futbolcu ile ilgili kulübün herhangi bir transfer çalışmasının bulunmadığı kaydedilen açıklamada, “Menajerler aracılığıyla 'servis ettirilen' bu ve bunun gibi haberlerin, kulübümüzün titizlikle yürüttüğü transfer sürecine ciddi manada zarar verdiğini ilgili gazetecilere önemle hatırlatır, taraftarlarımızın dikkate almamasını rica ederiz.” ifadesine yer verildi.