Okan Küçük Yorumluyor 2 Şubat 2023

Okan Küçük Yorumluyor 2 Şubat 2023

Yayın: 02.02.2023 00:36
Paylaş:
A+ A-

Ali Keskinkılıç – Eskipazar -Karabük

Karabük’te yaklaşan genel seçimler öncesi ufak ufak hareketlilik başladı. Önceki yorum haberlerimin birinde yazmıştım. Kamuoyunda dolaşan listeler var. Kişilerin- grupların kendi isteklerinden oluşan listeler de  çeşitli isimler dolaşımda.

Karabük’e daha iyi hizmet edebilmek, daha çok yatırım getirebilmek, Karabük’ün ufkunu daha çok açmak için deneyimli- tecrübeli adaylar noktasında göze çarpan isimlerden biri Ali Keskinkılıç…

Keskinkılıç malum MKE Genel Müdür Yardımcısı iken Genel Müdürlük görevine vekalet ediyor. Bu yönüyle Karabüklüleri gururlandıran bir isim.

Ayrıca Eskipazar kökenli olması ve Eskipazarlıların bu seçimde milletvekili çıkartma taleplerine de karşılık verebilecek bir isim.

Tecrübe ve deneyim noktasında , Ankara’yı iyi tanıması konusunda , Karabük’e yeni ufuklar çizmesi anlamında da heyecan yaratan bir isim.

Bakalım süreç neleri getirecek ?

Tek Liste Mi Ayrı Liste Mi ?

Seçimlerin kaderini etkileyebilecek en önemli konu ittifakların tek liste ile mi ayrı listelerle mi seçime girecekleri konusu.

Tek liste ise bir süredir dolaşımda olan bir liste var. Gerçi bazıları öyle bir liste yok bunlar algı çalışmaları diyor.

Öyle ya da böyle İttifakların tek liste ya da ayrı liste ile seçime gitmesi seçim sürecini çok etkileyeceği açık.

6’lı masaya yakın görüşler  kimse 3-0 yapamaz bu seçim 1-1-1 biter görüşünde. Cumhur İttifakı kanadı 2 garanti 3’ün peşindeyiz görüşünde.

Ak Parti içinde tek liste olmaması yönünde bir görüş ağırlık kazanıyor sanki. Ak Partililer herkes kendi adayıyla, kendi partisiyle seçime girsin diyorlar. Ankara nasıl bakacak ne karar alacak bilinmez ama Karabük’teki Ak Partililerin görüşünde ayrı listeler ağırlık kazanıyor gibi…

 Karabükspor’un Bitmeyen Davası

 Karabükpsor’un devam edip giden duruşmalarının bir tanesi de önceki gün yapıldı. Bir arpa boyu yol alınamamış gibi yorumlar yapılıyor. Birilerinin umutları azalmış- yok olmuş bu davadan bir sonuç çıkmayacak diyor o düşüncedekiler.

Karabükspor’un bahtının kara olması, Karabük’ün batından kaynaklanıyor.  Birileri nasıl takımı yiyip – bitirdiyse, geride kalanlar posasını çıkarıyor. Posası bitince kimse kalmaz. Herkes gider, ama Karabük kalır, Karabük köyü Karabüklülere kalır, diyorlar.

Karabük’ün mazisi- harcı dökenleri – eşrafı kalmadı. Karnı doyanlar  ya unuttu ya gitti, diye eleştiri yapıyorlar.

Karabükspor davası sürüyor, sürecek de, ne zaman bitecek ? Kimi Karabük’ten gitti, kimi Türkiye’den bile gitti.

Karabük köyü de biz Karabüklülere kaldı, diyorlar.

Umutvar Olanlar da Var.

Türk spor tarihinde emsal olacak bir dava yürüyor. Cesur Savcılar – Hakimlerin eliyle bu dava da mutlaka suçlular tespit edilecektir. Yargı ağır aksak da olsa, geç de olsa suçluları tespit edip hak ettikleri cezayı verecektir. Umutsuzluğa yer  yok  diyenler de var.

Karabük’ün partileri – dernekleri- stöleri ve vatandaşları bir duruşmaya 3 bin – 4 bin kişi toplansın bir kere gelsin bakın süreç nasıl hızlanacaktır, diyorlar.

Sahi ya Karabükspor duruşmalarına Ak Parti – MHP – CHP- İyi Parti vs. tüm partilerin başkanları sadece bir kere sadece bir duruşmaya, adliye önüne yönetimleriyle birlikte neden gelmezler acaba ?

Karabükspor için sadece bir kere bir duruşmaya gitmeye bile değmez mi parti başkanlarının nazarında ?

Yahut Belediye Başkanları – TSO- Esnaf Odaları – Özçelik İş Sendikası ve diğer yöneticiler sadece bir kere toplu bir görüntüyle Karabükspor davası Karabük’ün Karabüklünün davasıdır diye bir kere olsun gelip bir açıklama neden yapmazlar acaba ?

Karabükspor’u batıranların – bitirenlerin ortaya çıkmasını o ilgili kesim- yöneticiler istemiyor olamazlar değil mi ?

O zaman neden tek bir duruşmaya gelip birlik içinde Karabükspor davası bizim davamızdır demezler, çok ilginç değil mi ?

Karabük’ün sahibi var mı, diyorlar… Karabük’ün yöneticisi, başkanı falan sürü sepet de ben de sorayım o zaman Karabük’ün sahibi var mı ?

Varsa; bir sonraki duruşmaya Karabükspor severler adliyeye bekliyorlar, yani…

Yazarın önceki yazıları için, BURAYI TIKLAYINIZ

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Eflani’de hayvanlarını otlatmaya giden kişi ormanda ölü bulundu

Yayın: 20.05.2024 10:09
Paylaş:
A+ A-

Karabük’ün Eflani ilçesinde haber alınamayan 73 yaşındaki kişinin cesedi, ormanlık alanda bulundu.

İlçeye bağlı Ulugeçit köyündeki evinden dün hayvanları otlatmak için ayrılan Satı Tunç’un (73) geri dönmemesi üzerine ailesi, İlçe Jandarma Komutanlığına başvurdu.

AFAD, UMKE ve NAK Arama Kurtarma ekibinin de katıldığı aramada Tunç, ormanlık alanda ölü bulundu.