Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Okan Küçük Yorumluyor 22 Kasım 2022

Yayın: 22.11.2022 00:03 |Güncelleme: 21.11.2022 23:52
Paylaş:
A+ A-

Çapraz’la TSO Daha Aktif Olacak

 

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Fatih Çapraz  geçen hafta ilk açıklamasını yaptı. İlk icraat olarak , odanın yeni hizmet binasının imkanlarını tüm üyelerle paylaşma kararı aldıklarını ifade ederek, bina da bulunan toplantı ve seminer odalarının tüm üyelerinin kullanımına ücretsiz sunulacağını açıkladı.

Karabük’te örnek nitelikte bir karar. Üyesine destek olma adına, ayrıca üyesiyle oda arasındaki bağların güçlenmesi adına ilk bakışta basit gibi görünen fakat ciddi ve stratejik bir karar.

TSO üyesinin odayı aktif kullanması demek olası plan – projelere de katkı vermesi demek olur, TSO’nun çok daha aktif olması, üyelerine  ve Karabük ekonomisine  daha çok yarar sağlar, yönetimle- üyeler kaynaşır, oda daha çok sahiplenilir ve belli bir süre sonra  birlik-beraberlik sağlanarak proje merkezi bile olabilir oda.

Ciddi ve stratejik karar diye onun için söylüyorum. Başkan Çapraz çok doğru bir karar ile doğru bir giriş yaptı. Birinci düğmeyi çok doğru ilikledi yani.

Karabük TSO önümüzdeki günler de çok daha aktif olacaktır. Başkan Çapraz ve yeni yönetime bu vesile ile bir kez daha başarılar dilerim.

 

Değirmenci hem ağlamış hem ağlatmış

Özçelik İş Sendikası Genel Merkezi tarafından düzenlenen “Büyük Aile Buluşması ve Teşkilat Eğitimi” programı, Türkiye’nin dört bir yanındaki teşkilat mensuplarının ve ailelerinin katılımıyla 12-15 Kasım 2022 tarihinde Ankara Kızılcahamam Eliz Hotel’de Bin 300’den fazla rekor bir katılımcı sayısı ile gerçekleştirildi.

Orada 15.Olağan Genel Kurul sürecini ve teşkilatın bu süreçteki heyecan ve coşkusunu anlatan video gösterimi sırasında Genel Başkan Değirmenci, gözyaşlarına hakim olamamış, salonda duygusal anların yaşanmasına neden olmuş. O DUYGUSAL HALİ GÖREN İŞÇİLER DE KENDİLERİNİ TUTAMAMIŞLAR ONLARDA GÖZYAŞI DÖKMÜŞLER.

BİR TARAFTAN ÇOK DUYGUSAL BİR YAPISI VAR DEĞİRMENCİ’NİN. NAİF, HASSAS, DUYGUSAL BİR YÖNÜ VAR. NE OLURSAK OLALIM HER ŞEYDEN ÖNCE İNSANIZ YA. İşte Genel Başkan da  duygu dolu bir yüreğiyle her şeyden önce İNSAN.

Not: Toplantıdaki konuşmasından pasajları da ayrıca aktaracağım.

Çakır: “Karabük Belediyesi Zenginse  Otobüs Konusunu Çözsün.”

CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, düzenlediği basın toplantısında  sağlık konusunda yaptığı eleştirileri dünkü yorum haber de yazmıştım.

Özetle, DOKTOR AÇIĞI BİTTİYSE  NEDEN HASTANE DE RANDEVU BULUNAMIYOR ? Kuyruk yok diyorlar vatandaş randevu alıp hastaneye gidemiyor ki , E devletten veya MHRS’den randevu almak adeta imkansız. YENİCE’DE 1 TANE UZMAN DOKTOR VAR, EFLANİ’DE HASTANE VAR HASTA YATIRAMIYORUZ. ESKİPAZAR’DA  2 SENEYİ AŞTI HASTANE KAYDI. Bundan sonra o hastane ne olacak ? Sorumlular hakkında bir işlem yapıldı mı ? O hastane açılırken herkes oradaydı, hastane kapatıldı kimse yok, açıklama yok.

Ovacık’a 1 yıl önce 9 yataklı hastane temeli atıldı. Alan düzlendi bitti. Orada da temel atılırken yan taraftaki hafriyat olduğu gibi çöktü. ZEMİNİ SAĞLAN OLMAYAN YERLERİ ÖZELLİKLE Mİ SEÇİYORLAR, BİLMİYORUM. 150 Yataklı Ek Hastane Binası ne oldu ? Hiç açıklama yapılmıyor?  Uyutma moduna geçildi. Sorduğumuz da ölü taklidi yapıyorlar.” Demişti.

Çakır  basın açıklamasının bir kısmında da Karabük Belediyesi’ne yönelik eleştiriler dile getirdi. Karabük’ün trafik sorununun çok yoğun olduğunu da söyledi ama Karabük Belediyesi’nin  yaptığı Üniversite kavşağının oradaki battı-çıktıya  ORASI KARAYOLLARI AĞINDA. BELEDİYEYİ İLGİLENDİRMEYEN BİR PROJE O. KARAYOLLARI AĞINDA   OLAN BİR PROJEYE KARABÜK BELEDİYESİ’NİN SÖYLENİLENLERE GÖRE 100 MİLYON TL  BELEDİYE BÜTÇESİNDEN HARCAMASINI ASLA DOĞRU BULMUYORUZ, dedi.

Karabük’te 2 yılı aşkın zamandır süren halk otobüslerinin birçok mahallede çalışmaması konusuna da değinen Çakır, ŞU AN DA BİRÇOK MAHALLE DE HALK OTOBÜSÜ YOK.  KARABÜK’ÜN EN BÜYÜK MAHALLESİ 5000 EVLER’DE OTOBÜS YOK. KARABÜK BELEDİYESİ BU KADAR ZENGİNSE   100 MİLYON TL’Yİ KARAYOLLARI AĞINDA BULUNAN BİR PROJEYE – KAVŞAĞA DEĞİL OTOBÜS SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNE HARCASIN. Şehir merkezine ve hastaneye ulaşım konusunda birçok mahalleli sıkıntı yaşıyor o sorunlar çözülsün, dedi.

Çakır ayrıca Safranbolu Belediyesine İller Bankasından 3 yıl da sadece 1 Milyon TL kredi verildiğini de hatırlattı.

Yazarın önceki yazıları için, BURAYI TIKLAYINIZ

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”