Okulların Açılması Nedeniyle Safranbolu’da da Tören Düzenlendi

Okulların Açılması Nedeniyle Safranbolu’da da Tören Düzenlendi

Yayın: 29.09.2015 10:22
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi tarafından 13 okul bahçesinin yeniden düzenlenmesi, çeşitli spor ve dinlenme alanlarının açılış töreni Milli Eğitim Haftası Kapsamında Kanuni Ortaokulu Bahçesinde Düzenlenen programla gerçekleştirildi.

Misak-ı Milli Meydanında düzenlenen Milli Eğitim Haftası çelenk sunma programının ardından Kanuni Ortaokulu bahçesinde düzenlenen törene, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Sedat Arıcan, Belediye Başkan Yardımcıları, Ak parti İlçe başkanı Ahmet Güneş, Ak Parti Karabük Milletvekili Adayı Prof. Dr. Burhanettin Uysal, basın mensupları, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bayram Kaya, Bir toplumda çocuğa gösterilen ilgi ve sevginin gelişmişlik göstergesi olduğunu söyleyerek yaptığı konuşmada, “Gelişmiş ve gelişmekte olan toplumlar, bütçelerinden en büyük payı eğitime ayırmaktadırlar. Bilgi ve teknoloji hızla değişmektedir. Bu durum, gelişmiş toplumları bile çağın getirdiği yeniliklere ayak uydurmaya ve sürekli değişime zorlamaktadır. Sevgili öğrenciler eğitim ilköğretimle başlar. Bir ömür boyu nasıl bir hayat yaşayacağımızı ve nasıl bir insan olacağımızı burada aldığımız eğitimle belirlenir. İnşallah sizlerinde buradan alacağınız eğitimle hayatınızda temel ilke dürüstlük, doğruluk ve çalışkanlık olsun. Bu bağlamda Milli Eğitim camiasından maddi ve manevi desteklerini esirgemeyeni İlçemiz Kaymakamı Sayın Murat Bulacak, okullarımızın çevre düzenlemesi, oyun ve spor alanlarının yapımını gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Dr. Necdet Aksoy beyefendilere, İl özel İdaremize, Milli eğitim camiamıza teşekkürü borç biliyor, 2015-2106 eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise, Çocuklarımız tatilde iken Safranbolu Belediyesi olarak onların daha rahat bir ortamda eğitim hayatlarını sürdürebilmeleri için çalıştıklarını ve Safranbolu genelinde 13 okulumuzun bahçesinin tanzimi, güzelleştirilmesi ve sportif alan haline getirilmesi için büyük bir çaba sarf ettiklerini söyledi”

Başkan Aksoy konuşmasına şöyle devam etti; Bu kapsamda Harmanlar İlk ve Ortaokulu bahçesinde duvar düzenleme, 10 adet bank, 8 adet çöp konteynırı ile 2 adet çatılı piknik masası ve zeminin asfaltlanması gerçekleştirilirken, diğer okullarımıza yapılan hizmetler şöyle; Kirkille Ortaokulu Basketbol sahası, duvar ve panel çit, 7 adet bank, çöp konteynırı ve 1 adet çatılı piknik masası, Kalealtı İlkokulu basketbol sahası, 8 adet bank, 8 adet çöp konteynırı, 1 adet çatılı piknik masası ve zemine asfalt serimi, Vilayetler Birliği Ortaokulu 6 adet bank, 5 adet çöp konteynırı, 1 adet çatılı piknik masası, duvarların boyanması, panel çit ve 2 adet kale direkli basketbol potası, Antepoğlu duvarların boyanması, panel çit, yeni oyun grubu, 7 adet çöp konteynırı, Kanuni Ortaokulu Basketbol sahası, 8 adet bank, 8 adet çöp konteynırı, 2 adet çatılı piknik masası ve zemine asfalt serimi, Zatiağar İlkokulu kilit parke döşenmesi, basketbol potası, 7 adet bank, 6 adet çöp konteynırı, 1 adet çatılı piknik masası, Emek ve Yazıköy İlkokullarının bahçeleirinde asfalt kaplama, Safranbolu Anaokulu duvarların yapımı ve panel çit ile Endüstiri Meslek Lisesinin zeminine asfalt serimi gerçekleştirildi. Bütün bu hizmetlerimiz karşılığında toplam olarak 1 milyon 224 bin TL kaynak okullarımızın bahçeleri için harcandı”

Çalışmaların gerçekleşmesinde destek veren İl Genel Meclisi ve İl Özel İdaresine teşekkür eden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “Yine bu hizmetlerin gerçekleşmesinde gece gündüz demeden mesai sarf eden Başkan yardımcılarım başta olmak üzere tüm mesai çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Safranbolu için ne yapsak azdır. İnşallah geri kalan okullarımızın da bahçelerini önümüzdeki günlerde düzenleyerek Safranbolu’muzun her noktasını çiçek gibi bir hale getireceğiz” dedi.

Aksoy konuşmasının sonunda, “Değerli çocuklar, bir eğitim öğretim döneminde daha yeniden öğretmenleriniz ve arkadaşlarınız ile buluştunuz. Sadece sizlerden şu hususa dikkat etmenizi istiyorum. Eğitim süreci sadece akademik başarıdan ibaret değildir. Yani eğitim bir öğrencinin iyi insan olması, ülkesini seven, anne babasını, öğretmenine saygılı, milli ve manevi değerleri ile donanmış hale gelmiş olma sürecidir. Bunu inşallah hep beraber başaracağız. Okula yeni başlayan yavrularımıza da hayırlı olsun temennisinde bulunuyorum. Bu vesile ile 2015-2016 eğitim öğretim döneminin başta çocuklarımıza, değerli öğretmenlerimize ve Milli Eğitim Camiası ile saygı değer velilerimize hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Başkan Aksoy’un ardından son olarak Kaymakam Murat Bulacak konuştu.

Yaklaşık 3 aylık bir sürecin ardından yeni eğitim ve öğretim yılının açılışını hep birlikte yaptıklarını dile getiren Bulacak; “ Eğitim bizim ülkemizin ve bütün ülkelerin en önemli meselesi. Eğitimden amaç en başta faydalı insan güzel insan olabilmek. Ondan sonra da üzerinde yaşadığımız ülkemize sevgi ile saygı ile hizmet edebilmek içinde ne lazımsa onun eğitimini alabilmektir. Tabii ki öncelikli olarak iyi insan olmak diyoruz. Değerli velilerimizden de isteğimiz, çocukları sadece okula bırakıp gitmeyelim. Okul aile işbirliğini sağlayalım ve çocuklarımızın günlük hayatları takip edelim. Bu kapsamda tüm bunları yapabilmek içinde güzel okullara ihtiyacımız var. Bunların yapımızda ve yeni alanların kazandırılmasında büyük pay sahibi olan Başta Sayın valimize, İl Özel İdaremize, Değerli Belediye Başkanımıza ve şahsında tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. 2015-2016 eğitim öğretim yılı hepimize hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te trafik kazalarında 5 kişi yaralandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.06.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'te meydana gelen üç ayrı trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Safranbolu Sadri Artunç Caddesi'nde seyreden M.A. idaresindeki 35 BUC 508 plakalı otomobil, M.Ç. yönetimindeki 78 ABV 310 plakalı motosikletle çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü, Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Merkez 100. Yıl Mahallesi'ndeki kazada ise M.C. idaresindeki 78 BV 952 plakalı motosiklet ile sürücüsünün ismi öğrenilemeyen 78 DD 060 plakalı kamyonet çarpıştı.

Kazada yaralanan motosiklet sürücüsü ile arkasındaki İ.Y, ambulansla Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Polis ekipleri, kaza yerinden uzaklaşan diğer sürücünün yakalanması için çalışma başlattı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Yıldız Caddesi'nde de H.K. yönetimindeki 06 RPS 88 plakalı motosiklet, kontrolden çıkarak devrildi.

Kazada yaralanan sürücü ile arkasındaki S.G, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Sürücünün 1,31 promil alkollü ve ehliyetinin olmadığı tespit edildi.