Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ölen Öğretmen İçin Sendikalardan Protesto

Yayın: 08.04.2015 09:33
Paylaş:
A+ A-

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından azarlandığı iddia edilen öğretmen Halil Serkan Öz’ün (42) kalp krizi sonucu ölmesi, Karabük’te sendikalar tarafından protesto edildi.

Karabük Belediyesi önünde toplanan Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Sen üyeleri Öz’ün fotoğrafının bulunduğu ve üzerinde “Onurumuzu çiğnetmeyeceğiz” yazan pankart taşıdı.

Sendikalar adına konuşan Eğitim Sen Karabük Şubesi üyesi Ayşegül Sarı Terzi, yaşanan üzücü olay dolayısıyla Vali Selim Cebiroğlu’nu Türkiye genelinde protesto ettiklerini söyledi.

Tüm eğitim ve bilim emekçileri olarak acılarının büyük olduğunu da kaydeden Terzi, “Arkadaşımız, meslektaşımız ve can yoldaşımızdır. Halil öğretmenimiz için yas tutuyoruz. Arkadaşımız Yalova’da gerekli tedavi malzemelerin bulunmamasından dolayı sevk edildiği Bursa’da hayatını kaybetti. Baskılara boyun eğmeyeceğiz. Bizler tüm bu baskılara karşı mesleğimizin gerektirdiği saygı, sevgi ve paylaşımı okullarımıza ayak bastığımız ilk günden beri sahiplenirken, özgürlük ve eşitliğin eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunun da bilincindeyiz. Arkadaşımız Halil Serkan için daha önce söylediğimiz gibi kimseyi yas tutmaya çağırmıyoruz, onurumuz, haklarımız ve emeğimiz için mücadele etmeye davet ediyoruz. Bu saldırıları bitirecek olan tek şey örgütlü gücümüz olacaktır. Tüm eğitim ve bilim emekçileri bilmelidir ki; Halil Serkan Öz’ün ölümüne neden olanlardan hesap sormak onurumuza, mesleğimize, haklarımıza, emeğimize ve öğrencilerimize sahip çıkmaktır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

19 Mayıs Belediye Lideri Topaloğlu, Fen ve Tabiat Okulu’nu ziyaret etti

Yayın: 23.09.2023 00:00
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – 19 Mayıs Belediye Lideri Osman Topaloğlu, Fen ve Tabiat Okulu'nu ziyaret etti.

Eğitim öğretime 2 Ekim'de başlayacak okulun koordinatörü Levent Duman'dan bilgi alan Topaloğlu, öğrencilerin yapacakları faaliyetler, okul dışı öğrenme ortamlarından yararlanmaları, çağın gereklerine uygun kurulan atölyelerde bilimsel çalışmaları uygulamalı gerçekleştirmeleri ve tabiat şuuruna sahip olmaları okulun değer taşıdığını söyledi.

Ondokuzmayıs Fen ve Tabiat Okulu'nun ilçeye ve çocuklara güzel olması temennisinde bulunan Topaloğlu, “İlkokul öğrencilerinin bilimle, sanatla, el sanatları ve toprakla iç içe olabileceği, akademik eğitimin yanı sıra eğlenceli aktivitelerle teoride öğrendiklerini pratikte hayata geçirebileceği bir ortam olacak. Geri dönüşüm sanat, ekolojik tarım uygulamaları, tabiat ve ömür, müzik, akıl ve zeka oyunları ve bilim atölyelerinin yer aldığı yerleşkede öğrenciler, yıl boyunca kümeler halinde atölye çalışmalarına ve etkinliklere katılabilecek.” dedi.

Ziyarete 19 Mayıs İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Ömer Demirkol da katıldı.