Ölen Öğretmen İçin Sendikalardan Protesto

Ölen Öğretmen İçin Sendikalardan Protesto

Yayın: 08.04.2015 09:33
Paylaş:
A+ A-

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu tarafından azarlandığı iddia edilen öğretmen Halil Serkan Öz’ün (42) kalp krizi sonucu ölmesi, Karabük’te sendikalar tarafından protesto edildi.

Karabük Belediyesi önünde toplanan Türk Eğitim Sen, Eğitim İş ve Eğitim Sen üyeleri Öz’ün fotoğrafının bulunduğu ve üzerinde “Onurumuzu çiğnetmeyeceğiz” yazan pankart taşıdı.

Sendikalar adına konuşan Eğitim Sen Karabük Şubesi üyesi Ayşegül Sarı Terzi, yaşanan üzücü olay dolayısıyla Vali Selim Cebiroğlu’nu Türkiye genelinde protesto ettiklerini söyledi.

Tüm eğitim ve bilim emekçileri olarak acılarının büyük olduğunu da kaydeden Terzi, “Arkadaşımız, meslektaşımız ve can yoldaşımızdır. Halil öğretmenimiz için yas tutuyoruz. Arkadaşımız Yalova’da gerekli tedavi malzemelerin bulunmamasından dolayı sevk edildiği Bursa’da hayatını kaybetti. Baskılara boyun eğmeyeceğiz. Bizler tüm bu baskılara karşı mesleğimizin gerektirdiği saygı, sevgi ve paylaşımı okullarımıza ayak bastığımız ilk günden beri sahiplenirken, özgürlük ve eşitliğin eğitimin ayrılmaz bir parçası olduğunun da bilincindeyiz. Arkadaşımız Halil Serkan için daha önce söylediğimiz gibi kimseyi yas tutmaya çağırmıyoruz, onurumuz, haklarımız ve emeğimiz için mücadele etmeye davet ediyoruz. Bu saldırıları bitirecek olan tek şey örgütlü gücümüz olacaktır. Tüm eğitim ve bilim emekçileri bilmelidir ki; Halil Serkan Öz’ün ölümüne neden olanlardan hesap sormak onurumuza, mesleğimize, haklarımıza, emeğimize ve öğrencilerimize sahip çıkmaktır” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.