Orman Kooperatifleri Birlik seçimleri tamamlandı

Orman Kooperatifleri Birlik seçimleri tamamlandı

Yayın: 02.03.2024 16:27
Paylaş:
A+ A-

Karabük Orman Kooperatifleri Birlik Başkanlığı seçimleri bugün tamamlandı. Safranbolu Mola Restoran’ta yapılan ve 2 adayın yarıştığı başkanlık seçiminde yaklaşık 22 yıldır görevde bulunan mevcut Başkan Hamdi Kaplan dönemi sona erdi.

124 üst kurul delegesinin oy kullandığı ve tüm oyların geçerli sayıldığı seçimde 78 yaşındaki mevcut başkan Hamdi Kaplan’ın 53 oyuna karşılık 32 yaşındaki Orman Mühendisi Engin Dirim 71 oy alarak yeni döneme adını yazdırdı.

Kongre sonrası teşekkür konuşması yapan Karabük Orman Kooperatifleri Birliği’nin yeni Başkanı Dirim, “Bize ve yönetimimize verdikleri destekle güvenen herkese çok teşekkür ediyorum. Kongremizin kaybedeni yoktur. Birliğimizi bugünlere getiren emek veren başta Hamdi başkanımız olmak herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni dönemde orman kooperatiflerimizi daha üst noktalara taşımayı hedefliyoruz” dedi.

Karabük Orman Kooperatifleri Birliği üst kurul delegelerinin yoğun ilgi gösterdiği kongre sonucunda Engin Dirim başkanlığındaki yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Metin Doğancı, Vasfi Karagözoğlu, Nuri Akcaalan ve Muammer Aslan. Denetim Kurulu; Murat Şen, Şahin Yaşar ve  Rasim Yalçın.

Türkiye ormancılık Kooperatifi Merkez Birliği delegeleri; Engin Dirim, Vasfi Karagözoğlu, Şaban Kahraman, Nuri Akcaalan ve Bilal Yşeilova

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)