Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Ortaokul Öğrencisinden Rektör Polat’a Anlamlı Hediye

Yayın: 22.06.2015 11:24
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu İmam Hatip Ortaokulu 5. sınıf ve Karabük Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğrencisi Zülâl Çakar, Rektör Prof. Dr. Refik Polat’ı ziyaret ederek, ödüllü eserini hediye etti.

Beraberinde KUYEM Müdürü Doç. Dr. Mücahit Coşkun, Müdür Yardımcısı Ali Pehlevan ve anne babası ile birlikte KBÜ Rektörü Polat’ı ziyaret eden Zülâl Çakar, 2013 yılından itibaren katıldığı yarışmalarda 12 birincilik, birde ikincilik elde etme başarısı sağladı.

Çakar, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Çanakkale Zaferi ve Sarıkamış konu başlıklarında “Çanakkale ve Sarıkamış’ın 100. Yılında 100 Bin Mektup” sloganıyla 522 bin 190 rekor başvuru ile katılım sağlanan Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması’nda 11-14 yaş kategorisinde Karabük birincisi Türkiye 5’si oldu.

KUYEM Öğrencisi Zülâl Çakar, Gençlerden Ecdada Mektup Yarışması’na katıldığı eserini Rektör Prof. Dr. Refik Polat’a hediye etti.

Kendisi için çok anlamlı bir hediye olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Refik Polat, “Öncelikle öğrencimizi, ailesini ve öğretmenlerini tebrik ediyorum. Zülâl çok başarılı bir gencimiz, bugüne kadar katıldığı birçok yarışmada elde ettiği başarılarda bunu görüyoruz. Düşünen, okuyan, yazan, dili de doğru ve etkili kullanan Zülal’in tarih şuuruna da sahip olduğunu görüyoruz. Ülkemiz gençliği adına onur ve gurur verici bir tablo. Samimi bir şekilde yazdığı mektupla ecdada karşı vefasını en iyi şekilde gösterdiğini düşünüyorum. Tabi ki böyle anlamlı bir eserini de bana hediye etmesi ve öğrencimiz olması beni çok gururlandırdı. Bahtı ve yolu açık olsun” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te otobüs yola çıkan domuza çarptı

Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

KARABÜK (AA) – Karabük'ün Eflani ilçesinde otobüsün çarptığı domuz telef oldu.

İstanbul'dan Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesine cenazeye gidenleri taşıyan M.Ö. yönetimindeki 34 ZC 8219 plakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilişkin otobüs Akören köyü Kayalar Mahallesi yakınlarında yola çıkan domuza çarptı.

Çarpmanın tesiriyle otobüsün ön tamponuna sıkışan domuz telef oldu.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve itfaiye grupları sevk edildi.

Kazada yaralanan olmazken domuz takımlarca bulunduğu yerden çıkarıldı.