Ovacık MHP İl Genel Meclisi adayları dur durak bilmiyor

Ovacık MHP İl Genel Meclisi adayları dur durak bilmiyor

Yayın: 26.03.2024 12:14
Paylaş:
A+ A-

Ovacık MHP İl Genel Meclisi üyesi adayları Muhammer Yağlı ve Hayati Yılmaz’ın seçim sürecinin başlamasıyla birlikte ortaya koyduğu performans ilçe köylerinde takdir konusu oldu.

Ovacık’ın 42 köyünün tamamını da gezen, birçok köye birden fazla giderek şimdiye kadar görülmemiş bir seçim kampanyası icra eden MHP’li adaylar gittikleri köylerde gördükleri eksiklikler ve ihtiyaçlara dönük kısa açıklamalar da yaparak sorunları gündemde tutuyor.

Son olarak Küçüksu köyü sınırları içindeki doğa harikası Karagöl’de yıllar önce yapılan seyir terası ve çevre düzenlemesinin içler acısı halini gündeme taşıyan Yağlı, “İl Özel İdaremiz tarafından buraya yapılan seyir terası ve tesisler mezbelelikten geçilmiyor. Tamamen harabeye dönmüş. Sahip çıkılmadığı ve korunmadığı için böyle yerler viraneye dönüyor. Kamu kaynaklarımızın bu şekilde çarçur edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz, bunların tamamını yeniden yapacak ve koruyacağız” dedi.

YEŞİL OVACIK KONUTLARI TEMEL ATMA TÖRENİ PERŞEMBE GÜNÜ 

İlçede Belediye Başkanlığı ile birlikte 2 İl Genel Meclis üyesi çıkartabilecek potansiyele ulaştıklarını da hatırlatan MHP Ovacık İl Genel Meclisi adayı Muhammer Yağlı, “Tarlaya iz bırakıp harman zamanı yüzümüz olsun isteriz. Seçime sayılı günler kala çalışıyor gibi gözükenlerden olmayacağız. 5 sene her an vatandaşlarımızla iç içe gönül gönüle olacağız. Söz verdiğimiz gibi Ovacık’ta inşaatımızın harfiyat çalışmaları devam ediyor. 28 Mart Perşembe günü saat 16’da 28 daire 4 dükkanlık projemizin temel atma töreni düzenleyeceğiz” diye konuştu.

SLOGAN DEĞİL, DESTAN YAZACAĞIZ

MHP Ovacık İl Genel Meclisi 2. sıra adayı Hayati Yılmaz da seçim çalışmalarına dönük yaptığı değerlendirmede, “Kıymetli hemşehrilerimizle ele ele verip Ovacığımızı güzel günlere kavuşturmak için biz elimizden gelen her şeyi yapmaya hazırız. 42 köyümüzü de birbirinden ayırt etmeden hizmet edeceğiz. Göreve geldiğimiz tüm köylerimizle ilgili 5 yıllık çalışma planını ortaya koyacağız. Göstermelik, gelip geçici hizmetler yerine kalıcı ve devletin parasını heba etmeden hizmet edeceğiz. Ovacık’ta destan yazmaya çok az kaldı” ifadelerini kullandı.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük Üniversitesi kasım ayında “Sağlıkfest” düzenleyecek

Yayın: 18.04.2024 10:29
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesince sağlık alanında yenilikçi yaklaşımlar geliştirmek amacıyla düzenlenecek Sağlık Bilimleri Festivali (Sağlıkfest), Türkiye’deki birçok paydaşın katılımıyla 6-7 Kasım’da yapılacak.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Sağlıkfest’in ele alındığı koordinasyon toplantısında konuşan Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, sağlık alanında yeni yaklaşımlar ortaya konması vizyonu doğrultusunda ilgili birçok paydaşı ortak zeminde buluşturacak festivale ev sahipliği yapmaktan ötürü heyecanlı olduklarını belirtti.

Sağlıkfest’in sadece akademisyenlerin, profesyonellerin ve öğrencilerin bir araya gelmesini sağlamakla kalmayacağını aynı zamanda sağlık alanına dair yenilikçi yaklaşımlar geliştireceğini, mevcut yapıyı geliştiren yenilikçi model tasarımlarının ortaya çıkmasına katkıda bulunacağını anlatan Kırışık, “Sağlıkfest, sektördeki son gelişmeleri takip etmek, deneyimleri paylaşmak ve geleceğin sağlık profesyonellerini buluşturmak için önemli fırsat sunacak.” değerlendirmesinde bulundu.

Kırışık, Sağlıkfest’in yarışma ve festival olmak üzere 2 boyutta düzenleneceğini bildirerek, şunları kaydetti:

“Mesleki, kültürel, sanatsal, eğitsel ve sportif içerikli alan etkinlikleri düzenlenecek. Atölye çalışmaları, tiyatro, müzik ve şiir dinletisi, konser, kültürel etkinlikler, spor turnuvaları; kurumsal paydaşların tanıtım, stant ve sergi uygulamaları; imza, söyleşi ve canlı yayın şeklinde çok sayıda etkinlik planlıyoruz. Katılımcılar, sağlık alanında önemli çalışmalar yapan akademisyenlerden, fikir ve kanaat önderlerinden edinecekleri bilgi ve deneyimlerle sağlık konularında bilgi sahibi olacak.”

Model tasarım yarışmalarıyla gençleri, Türkiye’nin ve dünyanın sağlık alanındaki sorunlarına çözüm üretmeye teşvik edeceklerini aktaran Kırışık, “Sağlıkfest, yarışma boyutunda sağlık alanındaki bulguları, araştırmaları ve gelişmeleri paylaşma imkanı sunuyor, Türkiye Yüzyılı’nda emin adımlarla ilerlememize zemin hazırlamayı amaçlıyoruz. Bu anlamda, gençlerimiz sağlık alanına dair sorunlara çözüm üretecek, tasarladıkları sosyal modelleri proje haline getirerek yarışmalarımıza başvurabilecek.” ifadesini kullandı.

Kırışık, yarışma başvuru süreçleriyle ilgili bilgileri kısa sürede kamuoyuyla paylaşacaklarını kaydetti.