Pirelli ve BMW Group’tan P Zero Winter 2’nin yeni versiyonu için işbirliği

Pirelli ve BMW Group’tan P Zero Winter 2’nin yeni versiyonu için işbirliği

Anadolu Ajansı
Yayın: 07.06.2024 00:37
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Pirelli ve BMW Group, BMW 7 Series için özel olarak tasarlanan P Zero Winter 2'nin yeni versiyonu için işbirliği yapacak.

Pirelli'den yapılan açıklamaya göre, Pirelli ve BMW Group, BMW 7 Series için P Zero Winter 2 lastiğin 20 inçlik bir versiyonunu tanıtmak amacıyla birlikte çalışacak.

Avrupa etiketinde dönme direnci açısından “A sınıfında” değerlendirilen P Zero Winter 2 lastiğin yeni versiyonu özellikle tam elektirikli araç lastikleri için yeni bir standart belirlerken sürücülere daha uzun menzil, konfor ve kış koşullarında farklı zeminlerde daha iyi bir sürüş deneyimi sağlayacak.

Kış lastikleri, yaz lastiklerinden farklı olarak karlı ve ıslak soğuk asfaltta kavrama sağlamak amacıyla tasarlanan hamurları ve sırt desenleri nedeniyle daha yüksek dönme direncine sahip oldukları için otomobilin menzilini etkiliyor.

– Menzili 50 kilometreye kadar artırıyor

Pirelli ile işbirliği içinde geliştirilen yeni 20 inç lastik, bu dezavantajları kompanse ederek tam elektrikli BMW 7 Series için menzili standart kış lastiğine göre 50 kilometreye kadar artırıyor. Pirelli P Zero Winter 2 lastiğin ileri teknolojisi, özellikle sırt deseni ve sırt hamuru alanlarındaki gelişmelerle ilişkilendirilebiliyor.

Pirelli ve BMW Group'un tanıttığı yeni gelişme, teknik açıdan uygun durumlarda yenilenebilir malzemelerin kullanılması ve tesislerinin karbondioksit ayak izini azaltılması sayesinde sürdürülebilirlik hedeflerine de katkıda bulunacak. Bu işbirliği, Pirelli ve BMW Group'un çevreci mobilite konusundaki ortak vizyonunu ve lastik teknolojisinin sınırlarını daha da zorlama konusundaki kararlılıklarını vurguluyor.

Yeni versiyon Ağustos 2024'ten itibaren BMW 7 Series için satışa sunulacak. Bu teknolojinin, 2024'ün ikinci yarısında yeni BMW X3 ile başlayarak gelecekteki diğer BMW modelleri için de devreye alınması hedefleniyor.

BMW Group'un tüm lastikleri, BMW modelleri için en yüksek kalite ve teknoloji standartlarında özel olarak geliştiriliyor ve bu nedenle BMW'nin kendi onayının göstergesi olan Star-Mark işaretine sahip bulunuyor. Bu sayede BMW Group modellerindeki lastiklerin BMW tarafından belirlenen sıkı koşulları karşılaması sağlanarak optimum performans ve güvenlik garanti ediliyor. Bu yaklaşım Pirelli’nin spesifik otomobiller için orijinal ekipman olacak lastikleri özel olarak geliştirmesini kapsayan “Mükemmel Uyum” stratejisiyle de paralellik gösteriyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”