Prof. Dr. Bekir Karasu’nun ölümüyle ilgili detaylar bulundu

Prof. Dr. Bekir Karasu’nun ölümüyle ilgili detaylar bulundu

Yayın: 02.07.2024 14:48
Paylaş:
A+ A-

Prof. Dr. Bekir Karasu’nun ölümüyle ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı.

Güvenlik kameralarının incelenmesi sonucunda, Karasu’nun olay günü bir kafile ile geziye çıktığı ve güvenlik kameralarına 5 kişilik bir grup ile beraber aracına binerken yansıdı. Ancak Karasu’nun elleri arkadan bağlı olarak bulunması, cinayet şüphesini güçlendirdi.

Ön otopsi raporu da Karasu’nun boğularak öldürüldüğünü ortaya koydu. Bu durum, cinayetin planlı ve kasıtlı olduğunu gösteriyor. Güvenlik güçleri, olayla ilgili şüphelileri gözaltına aldı; ancak 2 kişinin hala firarda olduğu öğrenildi. Eskişehir’de 5 gün önce evinden çıktıktan sonra kendisinden haber alınamayan Eskişehir Teknik Üniversitesi’nde (ESTÜ) görevli öğretim üyesi Prof. Dr. Bekir Karasu’nun (59) Porsuk Çayı’nda ellerinden iple bağlanmış halde cesedi bulunmuştu.

Prof. Dr. Bekir Karasu’nun ölümüyle ilgili detaylar incelenmeye devam ederken, olayın ardındaki sır perdesi adım adım aralanıyor. Kamuoyu, bu cinayetin arkasındaki gerçekleri öğrenmeyi sabırsızlıkla bekliyor.

Prof. Dr. Bekir Karasu kimdir?

Bekir Karasu, 1965 yılında Yozgat’ın Boğazlıyan ilçesinde doğdu ve eğitim hayatına Konya Gazi Lisesi’nde devam etti. İ.T.Ü. Kimya-Metalurji Fakültesi Metalurji Mühendisliği Bölümü’nden lisans derecesi alarak eğitimine devam eden Karasu, Sheffield Üniversitesi’nde yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamladı. 1994 yılında Anadolu Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevine başlayan Karasu, daha sonra Eskişehir Teknik Üniversitesi bünyesinde de eğitim vermiştir. Ayrıca Japonya’da Seramik Gelişim Teknolojisi II adlı kursa da katılmıştır.

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Gümüşhane’de gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu madde ile para ele geçirildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.07.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

GÜMÜŞHANE (AA) – Gümüşhane'de İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince yapılan operasyonda bir kişinin evinde uyuşturucu madde ile bir miktar para ele geçirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince M.T isimli şahsın İnönü Mahallesinde bulunan evine operasyon gerçekleştirildi.

Cumhuriyet savcılığından alınan aramam kararı ile ekiplerce yapılan operasyonda M.T'nin evinde 40 gram uyuşturucu madde, 301 adet uyuşturucu hap, 1 adet kurusıkı tabanca, 1 adet cep telefonu ve 24 bin 310 lira nakit para ele geçirildi.

Şüpheli hakkında adli süreç başlatıldı.