Ramazan Bayramı İçin Gerekli Tedbirler Alındı

Ramazan Bayramı İçin Gerekli Tedbirler Alındı

Yayın: 15.07.2015 10:35
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Karabük merkez ve İlçelerde kutlanacak Ramazan bayramı için gerekli tedbirlerin alındığına dikkat çekildi.

Konu ile ilgili Karabük Valiliği tarafından yayınlanan genelgede Karabük’te ki ilgili kurum ve kuruluşların vatandaşların bayramlarını huzurlu geçirmeleri için gerekli önlemleri aldığı ve yaşanacak herhangi bir aksaklıkta ilgili kurumlara gerekli şikayetleri yapılabileceği bildirildi.

Valilik tarafından yayınlanan genelgede,İlimizde vatandaşlarımızın, Ramazan Bayramı tatilini huzur ve güven ortamı içerisinde geçirebilmeleri amacıyla Valiliğimizce alınan tedbirler aşağıya çıkarılmıştır.

1-GÜVENLİK ÖNLEMLERİ:
A-İl Jandarma Komutanlığı:
-Polis sorumluluk alanı dışında kalan sahada gerekli önlemler İl Jandarma Komutanlığınca alınacak, hazırlanan Ramazan Bayramı güvenlik tedbirleri planının bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir.
-Ramazan Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan İlimiz merkezinden ilçelerimize ve ilçelerimiz arasındaki trafik akışını rahatlatıcı gerekli önlemler alınacaktır.
-İl Jandarma Komutanlığı telefon numarası: 4337547-4 hat (156)

B-İl Emniyet Müdürlüğü:
-Hazırlanan Ramazan Bayramı güvenlik tedbirleri planının bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecek, gerekirse ek güvenlik tedbirleri alınacaktır.
-Ramazan Bayramı nedeniyle yoğunlaşacak olan şehir içi ve şehirlerarası trafiğini rahatlatacak Otobüs Terminali ve Garda gerekli ek önlemler alınacaktır.
-Eğlence yerleri ve umuma açık yerler, çevreyi rahatsız etmemeleri için sürekli kontrol altında bulundurulacak, gerektiğinde uyarılarak saatinde kapanmaları sağlanacaktır.
-Emniyet Müdürlüğü telefon numaraları: 4157130-5 hat (155)

2-SAĞLIK HİZMETLERİ:
-Hastanelerde nöbetçi doktor ve yeteri kadar yardımcı sağlık personeli bulundurulacak.
-Nöbetçi Eczanelerin tespiti ile açık bulundurulmaları sağlanacak.
-Yeteri kadar ambulans ve şoför tefriki ile diğer tedbirler İl Sağlık Müdürlüğünce bir Plan dahilinde hazırlanarak bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir.
Sağlıkla ilgili telefon numaraları:
Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi : 4158000 (10 hat)
Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (Eski Bina) : 4241161 (10 hat)

3-BELEDİYE HİZMETLERİ:
– Ramazan Bayramı nedeniyle Belediye Başkanlığınca zabıta, itfaiye, temizlik ve su hizmetleri ile piyasa ve işyerlerinin denetim konuları hususundaki çalışmalar özel olarak, fiyat ve kalite denetimleri için esnaf odaları ile iş birliğine gidilecektir.
– Belediye otobüsleri geç vakitlere kadar ulaşımı sağlayacak, Belediye Başkanlığınca alınacak tedbirler Valilik Makamına tevdi edilecektir.
– 17 Temmuz 2015 Cuma saat 10:45 de Polisevinde yapılacak olan toplu bayramlaşma töreni yapılacak olan belediye anonslarında halka duyurulacaktır.

Belediye Hizmetleri ile ilgili telefon numaraları:
Belediye Başkanlığı Santrali : 413 09 00 – 412 89 93
Zabıta : 415 31 41 (153)
İtfaiye : 415 62 32 (110)

4-DİĞER HUSUSLAR:
A-Defterdarlık
-Eğlence yerlerinin denetimi, Vergi Denetmenlerince sağlanacaktır.

B-ENERJİSA Karabük İşletme Müdürlüğü:
-Şehre kesintisiz ve yeterli güçte elektrik verilmesi için gereken önlemler alınacaktır.
-Meydana gelebilecek arızalara ve elektrik kesintilerine karşı yeteri kadar ekip ve teknik personel görev başında bulundurulacaktır.
Enerjisa Telefonu: 433 23 00-433 46 00 (186)

C-PTT Baş Müdürlüğü :
-Vatandaşlarımızın haberleşme hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanabilmeleri için PTT Baş Müdürlüğünce uygun görülecek tedbirler alınacaktır.
-Meydana gelebilecek arızalara karşı yeteri kadar ekip ve teknik personel görev başında bulundurulacaktır.

5-Yukarıda belirtilen konuların yanında her kurum kendi alanına giren hususlarda ihtiyaç duyulması halinde ilave tedbirleri alacak ve herhangi bir olumsuzluğa meydan verilmeyecektir.

6-KAYMAKAMLIKLAR:
-Kaymakamlıklarca, Ramazan Bayramı nedeniyle vatandaşlarımızın huzur ve güvenliğine yönelik yukarıdakilere benzer önlemler ilçeler itibariyle planlanacak ve bu planın bir örneği Valilik Makamına tevdi edilecektir.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.