Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Rektör Polat’tan Karabük Halkına Teşekkür

Yayın: 16.05.2015 10:07
Paylaş:
A+ A-

Karabük Üniversitesi Rektörü Porf. Dr. Refik Polat, rektörlük görevini devraldığı günden buyana başarı dilek ve tebriklerini ileten ve iletemeyen tüm Karabük halkına teşekkür etti.

‘Hiç birimiz hepimiz kadar iyi olamayız’ diyen Rektör Polat, “Ben de bu düşüncelerle, siz değerli Karabüklü hemşerilerimden, Üniversitemizin atılımlarının devam edebilmesi için her daim desteklerinizi bekliyorum. Üniversite yönetimi olarak, bine yakın öğretim elemanı ve 430 idari personeliyle Karabük’ü önce güzel Ülkemizin sonra da dünyanın seçkin üniversiteleri arasına çıkarabilmenin vizyonunu taşıyoruz. Dün başka bir İl’deki üniversiteye bağlı, küçük birimlerden oluşan eğitim yuvamız, bugün Ülkemizin ilklerini gerçekleştiren, parlayan yıldız üniversite konumundadır. Eğer bizler bir olur, birlik olur, üzerimize düşenleri yapabilirsek, dünyanın parlayan yıldızlarından oluruz. Üniversitemizi, nicelik olarak büyütürken niteliğine de o kadar önem vermek zorundayız. Üniversitemizin yönetici kadrosu olarak, bir taraftan öğretim üyelerimizin sayılarını ve yetkinliklerini artırmak, diğer taraftan fiziki olarak makul bir seviyeye ulaşmanın gayreti içindeyiz. İhtiyaçlarımız çok kaynaklarımız ise sınırlıdır. Bu noktada siz Karabüklülerin, şükranla hatırladığımız KARDEMİR A.Ş. örneğinde olduğu gibi cömert yatırımlar gerçekleştirmelerini ümit ediyoruz” dedi.

Polat, açıklamasında, ayrıca, “2007 yılında kurulan Üniversitemiz, yaşıtlarıyla kıyaslanamayacak bir gelişme göstermiştir. Öğrenci sayısı açısından Hacettepe Üniversitesi’ni yakalayarak, 104 devlet üniversitesi arasında 24. sıraya yerleşmiştir. Hali hazırda 42 bin üzerinde olan öğrenci kapasitesi mevcut büyüme trendi ile önümüzdeki 3-4 yıl zarfında 45-50 bin bandında bir noktaya gelecek ve üniversitemiz büyüklük olarak ülkemizdeki ilk 20 üniversite arasında yer almış olacaktır. Amacımız, bizi tercih eden öğrencilerin hem sayı hem de kalite olarak yükselmesini sağlamaktır. Yönetim olarak, daha yüksek puanlı öğrencilerin Üniversitemizi tercih etmesi için çalışmaktayız. Bazı siyasi mülahazalar ile üniversitemizin eğitim/kontenjan konularının gerçek dışı verilerle polemik konusu yapılması ancak üniversitemizi yıpratır. Hangi siyasi çizgiden olursa olsun tüm Karabüklü hemşerilerimizin bu konuya gerekli duyarlılığı göstereceklerine, gerek YÖK veya gerekse ülke kamuoyunda üniversitemize negatif yansımaları olabilecek tutum ve davranışlara prim vermeyeceklerine inancımız tamdır. Görevi devralışımın ilk iki ayını geride bırakırken, sizlerden ve değerli basın kuruluşlarımızdan beklentimiz, bizi Dünyanın en iyi üniversitelerinden birisi olma noktasında, eğitim gündeminin içine çekmenizdir. Bu vizyonla bizi desteklemenizi, öğrencilerimize ve onlara en iyi eğitimi sunmak üzere şehrimize gelen akademisyen kadromuza ve diğer insan kaynaklarımıza bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da gerekli hassasiyeti göstereceğinizden hiçbir kuşku duymuyor, yaklaşımlarınız için teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

CANLI YAYIN-BEŞBİNEVLER KANYON PARK DÜĞÜN SALONU AÇILIŞ TÖRENİ

Yayın: 21.09.2023 17:16
Paylaş:
A+ A-