Robot Yarışmasında Safranbolu’yu Temsil Edecekler

Robot Yarışmasında Safranbolu’yu Temsil Edecekler

Yayın: 19.03.2024 16:28
Paylaş:
A+ A-

2023 yılında TEKNOFEST yarışlarında elektrikli araba ile Türkiye  ikincisi olarak büyük bir başarıya imza atan Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi teknoloji takımı “SafranTech”, Uluslararası liseler arası robot yarışması olan FIRST Robotic Competition (FRC)’ye katılarak  Safranbolu’yu temsil edecek

İstanbul’da Türkiye ayağını Fikret Yüksel Vakfı’nın organize ettiği 2024 Haliç Regional’a katılacak olan ve Safranbolu’yu temsil edecek olan “SafranTech Robotic” takımı Volkswagen Arena’da mücadele edecek.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Said Nuri Odabaşoğlu  yaptığı açıklamada, “Daha önce ilimizi ve ilçemizi başarıyla temsil ederek aldıkları Türkiye 2.liği derecesiyle bizleri gururlandıran Ahi Evran MTAL “SafranTech” teknoloji takımımız İstanbul’a hareket etti. Bu önemli proje ile İstanbul’a hareket eden Ahi Evran MTAL “SafranTech” teknoloji takımımızı ve organizasyonda emeği geçen okul idarecilerimizi tebrik ediyor, Safranbolu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendilerine başarılar diliyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Vali Mustafa Yavuz’dan Başkan Çetinkaya’ya İade-i Ziyaret

Yayın: 18.04.2024 10:37
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi sonrasında Karabük Belediye Başkanı olarak seçilen ve ilk ziyaretini kendisine gerçekleştiren Özkan Çetinkaya’ya iade-i ziyarette bulundu.

Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Başkan Özkan Çetinkaya’ya hayırlı olsun dileklerini ileterek, çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Özkan Çetinkaya, nazik ziyareti ve güzel temennileri için Valimiz Mustafa Yavuz’a teşekkür etti.