Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Mimarlar Odası Karabük Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini Ağırladı

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, Mimarlar Odası Karabük Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyelerini Ağırladı

Yayın: 03.05.2024 13:48
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, geçtiğimiz günlerde Mimarlar Odası Karabük Şube Başkanı Burcu Naime Tanç Çidem ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Gerçekleşen nazik ziyarette Başkan Köse, geçtiğimiz yıl Kasım ayında seçilen şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Başkan Köse, ziyarette yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Safranbolu’nun tarihi ve kültürel mirasının korunması konusundaki hassasiyetlerini vurguladı. Mimarlar Odası’nın bu konudaki desteklerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Köse, işbirliği ve dayanışma içerisinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

Şube Başkanı Tanç Çidem ise, Safranbolu Belediyesi’nin şehrin tarihine sahip çıkma ve koruma çalışmalarını takdir ettiklerini ifade ederek, yapılan ziyaretin karşılıklı fikir alışverişi ve işbirliği için önemli bir adım olduğunu belirtti.

Ziyaret sonunda taraflar arasında yapılan görüşme ve değerlendirmelerin, Safranbolu‘nun daha da güzelleştirilmesi ve korunması adına olumlu sonuçlar doğuracağına inanıldığı vurgulandı. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Jandarma Operasyonları: 60 Şüpheli Yakalandı, 20 Tutuklama

Yayın: 22.05.2024 16:55
Paylaş:
A+ A-

Karabük İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 1-22 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen operasyonlarda, çeşitli suçlardan aranan 60 şüpheli yakalandı. Yakalanan şüphelilerden 20’si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Operasyonlar kapsamında, hakkında farklı suçlardan arama kararı bulunan 60 kişi gözaltına alındı. İfadesinin alınmasının ardından, 40 kişi adli işlemlerin tamamlanması sonrası serbest bırakıldı. Ancak, aralarında 0-5 yıl arası hapis cezası bulunan 18 kişi, 15 ayrı suçtan 19 yıl hapis cezası bulunan 1 kişi ve 15 yıl “Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçundan cezası bulunan 1 kişi tutuklandı.

Tutuklanan 20 şüpheli, Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna teslim edildi. Jandarma yetkilileri, suçluların yakalanması ve adalete teslim edilmesi yönündeki kararlılıklarını sürdürdüklerini belirtti. Halkın huzur ve güvenliğinin sağlanması için bu tür operasyonların devam edeceği vurgulandı.

Karabük halkı, jandarma ekiplerinin bu başarılı operasyonlarından memnuniyet duyarken, yetkililer de vatandaşların güvenliğini sağlamak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.