Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Safranbolu Belediyesi Asfalt Sezonunu Açtı

Yayın: 14.05.2015 09:42
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi Asfalt Şantiye amirliği tarafından sürdürülen asfaltlama çalışmaları ara vermeden devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde asfalt çalışmaları kısa sürede tamamlanan Deretarla mevkiinin ardından Emek Mahallesinde çeşitli bölgelerde çalışmalara başlayan Şantiye Amirliği ekipleri bu bölgelerde de çalışmalarını hızla sürdürüyor.

Son olarak Barış Mahallesi Göztepe Caddesi’nde asfalt serme çalışmalarına başlayan ekipler, buradaki yolun da kısa sürede tamamlanıp ihtiyaç duyulan diğer bölgelere geçeceklerini söylediler.

Çalışmaları yerinde inceleyen Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise, “her zaman söylediğimiz gibi önceliğimiz vatandaşlarımızın memnuniyeti ve Safranbolu’nun daha yaşanılır bir kent olması. Safranbolu Belediyesi olarak her birimimizde alanında uzman kadrolar ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah önümüzdeki süreçte Safranbolu’muzun asfalt ile ilgili hiçbir sorunu kalmayacak. Yani yakın gelecekte Safranbolulu hemşerilerim asfaltı gündemlerinden tamamen kaldıracak” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sinop’ta “Aile Çalıştayı” düzenlendi

Yayın: 23.09.2023 08:36
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – Sinop'ta Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürlüğünce toplumsal sıkıntıların tespiti, tahlili, ailenin korunması, güçlendirilmesi ve toplumsal refahın artırılması hedefiyle “Aile Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Sinop Valisi Mustafa Özarslan, Vilayet Kültür Merkezi'nde düzenlenen çalıştayda, “Güçlü birey, güçlü aile, güçlü Türkiye” vizyonuyla Türkiye Yüzyılı gayeleri doğrultusunda ruhen ve bedenen sağlıklı jenerasyonlar yetiştirmek için el birliğiyle hareket edilmesi gerektiğini söyledi.

Ailenin toplumun kilit taşı, mayası, Türk milletinin en kutsal ocağı olduğuna işaret eden Özarslan, “Aile, aydınlık kuşakların anahtarı, millet varlığımızın temeli ve asli desteğidir. Hayat uzunluğu sahip olacağımız akıl ve ahlak temellerinin atıldığı, ruhlarımızın manevi bedellerle beslendiği sıcacık yuvamızdır.” sözünü kullandı.

Tarihe bakıldığında büyük devletlerin aileye çok büyük ehemmiyet verdiğinin görüldüğünü lisana getiren Özarslan, “Bir şaheserin meydana getirilmesinde o yapıtı ortaya çıkaran şahıslar ve kullanılan materyal ne kadar değerli ise bir milletin doğuşu ve varoluşunda da aile o derece değerli ve gereklidir. Bu sebeple aile bağları çözülmüş, aile mefhumu ortadan kalkmış bir toplum ne kadar varlıklı, ne kadar müreffeh olursa olsun ayakta kalması mümkün değildir.” dedi.

Özarslan, “Güçlü aile güçlü toplum” anlayışıyla ailelerin toplumsal meselelerinin tespiti ve tahlili, aile bağlarını güçlendirilerek sağlam temellere dayandırılması ve toplumsal refahın artırılması için çalışmalarını sürdüreceklerini vurgulayarak, “Aile yapısının güçlenmesi konusunda medyadan akademiye, polisten öğretmene kadar hepimize çok değerli sorumluluklar düşüyor. Aile kurumuna sahip çıkmak demek, bir milletin kendi geleceğine de sahip çıkması demektir.” diye konuştu.

Aile ve Toplumsal Hizmetler Vilayet Müdürü Melih Keleş de çalıştayda aile yapısının korunması, eşitlik ve adalet, toplumsal kalkınma ve refah, hayat uzunluğu gelişim ve öğrenme üzere mevzuları ele alarak sıkıntılar ve tahlil teklifleri ile aile odaklı toplumsal hizmet modelini güçlendirmek istediklerini kaydetti.