Safranbolu Belediyesi Emekliler Evi Yapım Çalışmalarına Başladı

Safranbolu Belediyesi Emekliler Evi Yapım Çalışmalarına Başladı

Yayın: 02.04.2024 11:56
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi, Elif Köse Başkanlığında 2024-2029 dönemi çalışmalarına başladı. 31 Mart Yerel seçimlerinin hemen ardından başlayan çalışmalar kapsamında İbrahim Gümüşsuyu parkı yeni yüzüyle tasarlanacak olup aynı zamanda alanda Emekliler Evi yapım çalışmalarına da başlandı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin projeleri arasında yer alan Emekliler Evi için start verildi. Yeni Mahalle İbrahim Gümüşsuyu Parkı’nda Emekliler Evi yapımı için çalışmalar başladı. Ekonomik koşullar karşısında kentteki emeklilerin her daim yanında olduğunu belirten Mimar Elif Köse bu kapsamda Safranbolu’da ikamet eden 55 yaş ve üzeri emekli vatandaşlarımın yaşam kalitesini yükseltmek, sosyal, kültürel, sanatsal etkinliklerle katılımlarını teşvik etmek, sağlıklı olma bilincini kazandırmak ve toplum içinde aktif rol almalarını sağlamak için İbrahim Gümüşsuyu Parkı’nda Emekli Evi açılacağını belirtti. Belirli aralıklarla psikolojik danışmanlık hizmeti de sunulacak Emekli Evi’nde ücretsiz olarak gazete, çay, kuru pasta, su gibi ikramların yanı sıra alanda bir de büfe yer alacak. Öte yandan İbrahim Gümüşsuyu parkı yeni yüzüyle vatandaşlara hizmet verecek.

Yorumlar

  1. İsmet DEMİR

    Çok teşekkür ler Elif hanım… Emeklileri düşündüğünüz için çalışmalarınızda başarılar diliyorum….

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Stellantis, Archer’a güvenini stratejik hisse payını artırarak gösteriyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile stratejik ortağı olduğu Archer'ın 8,3 milyon hisselik açık piyasa satın alımını tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Stellantis, ulaşımın her alanına yatırım yapmaya devam ediyor. Bir yanda yenilikçi teknolojilerle binek ve hafif ticari araçlarını otomotivin geleceğine hazırlayan Stellantis, diğer taraftan da alternatif mobilite çözümlerine yatırım yapıyor.

Bu kapsamda şirket, şehir içinde dikey şekilde kalkış ve iniş yapabilen elektrikli uçak (eVTOL) geliştiricisi Archer Aviation Inc. ile iş birliğinin kapsamını genişletiyor.

Stellantis, 2025 yılından itibaren pazara sunulması planlanan eVTOL projesine ne kadar güvendiğini gözler önüne seriyor.

Stellantis, Ocak 2023'te Archer'ın Midnight uçak modelinin sözleşmeli olarak seri üretimini hedeflediğini açıkladı.

Archer'ın Gürcistan'daki yüksek hacimli üretim tesisinin ilk aşamasının inşaatı bu yılın sonuna doğru tamamlanacak şekilde hızla devam ediyor. Projenin ilk aşaması, yılda 650 adede kadar uçağın üretimini desteklemek üzere tasarlandı.

Stellantis, 2020 yılından bu yana çeşitli işbirliği girişimleri ile Archer’ın stratejik ortağı ve 2021 yılından bu yana da yatırımcısı konumunda.

Archer, bu süre boyunca eVTOL uçağını tasarlama, geliştirme ve ticarileştirme noktasında Stellantis'in köklü üretim, tedarik zinciri ve tasarım uzmanlığından yararlanmaya devam edecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Stellantis Üst Yöneticisi (CEO) Carlos Tavares, “Archer, havacılığın elektrikliye geçişinde öncü olarak kendini kanıtladı ve birlikte bir sonraki ulaşım devrimini başlatabileceğimize inanıyoruz. Stellantis'in son hamlesi, Archer'ın ekibine olan güvenimizin ve ortaklığımız sayesinde ilk elden gördüğümüz ilerlemenin bir göstergesi.” ifadelerini kullandı.

Archer Kurucu ve Üst Yöneticisi (CEO) Adam Goldstein, dünyanın gökyüzü ulaşım şeklini değiştirmenin eşiğinde olduklarını belirterek, “Archer ve Stellantis olarak, kentsel ulaşımı yeniden tanımlamak, dünya şehirlerine ve hissedarlarımıza muazzam bir katma değer sunmak ve karşılaşabileceğimiz fırsatları değerlendirebilmek için birlikte çalışıyoruz.” yorumunu yaptı.