Safranbolu Belediyesi Okullarda Asfalt Çalışması Yapıyor

Safranbolu Belediyesi Okullarda Asfalt Çalışması Yapıyor

Yayın: 24.07.2015 10:18
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Tarafından Yürütülen Çalışmalar Kapsamında Safranbolu’daki okulların gerek görülen yerlerinde asfaltlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Eğitime Bilgi Evi, Okullarda çeşitli faaliyetler, kırtasiye desteği, geziler gibi çeşitli alanlarda destek veren Safranbolu Belediyesi, okulların lüzum görülen ve girişini oluşturan bahçelerinde de asfalt çalışmalarını sürdürüyor.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, “Eğitime ve çocuklara olan ilgi ve sevgimiz her kesim tarafından bilinmekte. Geleceğimiz olan çocuklarımızın daha yaşanılır bir Safranbolu’da hayatlarını idame ettirebilmeleri, onlara daha güzel bir kent bırakmak için var gücümüz ile çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Bu kapsamda Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımız ile çeşitli projelere imza atıyoruz. Bununla birlikte çocuklarımızın okul önlerinde tenefüslerde düzgün bir bahçede koşup oynayabilmeleri için okul bahçelerinde ekiplerimiz asfalt çalışmaları yapmaktalar. Harmanlar, Kalealtı ve Endüstri Meslek okullarımız ilk etapta asfalt yapımları tamamlanan okullarımız. Çok yakında Emek İlköğretim Okulumuzda da bu çalışmamız gerçekleştirilecek. Bu çalışmayı inşallah Safranbolu’daki ihtiyaç duyulan tüm okullarımızda yapacağız” dedi.

Havaların Isınması İle Birlikte Tüm Kentte İhtiyaç Kalan Bölgelerde Çalışmalar Devam Edecek
“Yağışlı havalarda ara verdiğimiz asfalt serme çalışmalarımıza havaların ısınmasıyla tekrar başladık” şeklinde konuşmasını sürdüren Başkan Aksoy; “Bunun için şantiyemizde asfalt üretimi başladı. İlçeye kendi ürettiğimiz ve kokusuz ve insan sağlığına tamamen zararsız olan asfaltı seriyoruz. İlçemiz bilindiği üzere turizm sezonu açıldı. Ülkemizin ve dünyanın birçok yerinden turist geliyor. Safranbolu’da şehir içi ulaşımın kolay olması önemli. Geldiğimiz günden beri tarihi kentimizi daha da modern hale getirmek için çalışıyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da bayramlaşma programı düzenledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun İş İnsanları ve Bürokratları Derneğince (GİRİB) bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

Giresun Kalesi'ndeki belediyeye ait sosyal tesiste organize edilen programa, AK Parti Giresun Milletvekili Ali Temür, Giresun Belediye Başkanı Fuat Köse, GİRİB Başkanı Kemal Tokmak, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, bürokratlar ve iş insanları katıldı.

Herkesin bayramını kutlayan Tokmak, yedincisini düzenlendikleri programa katılanlara teşekkür etti.

Katılımın geniş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Tokmak, ilerleyen yıllarda programı daha geniş kitlelere yayarak devam ettirmek istediklerini kaydetti.