Safranbolu İtfaiyesi, Mahsur Kalmış Yavru Güvercinleri Kurtardı

Safranbolu İtfaiyesi, Mahsur Kalmış Yavru Güvercinleri Kurtardı

Yayın: 08.05.2024 11:19
Paylaş:
A+ A-

Karabük’ün Safranbolu ilçesindeki Yazıköy köyü Saka Koru Evlerinde, bir evin havalandırma boşluğunda sıkışan yavru güvercinler, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olay, vatandaşların güvercin seslerini duymasıyla fark edildi ve hemen Safranbolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne haber verildi.

Hızla olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, merdiven yardımıyla havalandırma boşluğuna indiler ve mahsur kalan yavru güvercinleri kurtarmak için çalışmalara başladılar. Kısa sürede güvercinlere ulaşan ekipler, onları güvenli bir şekilde kurtardılar.

Kurtarılan yavru güvercinler, sağlık durumları incelendikten sonra tekrar doğal yaşam alanlarına bırakıldılar. Bu olay, itfaiye ekiplerinin hızlı ve etkili müdahalesi sayesinde olaysız bir şekilde sonuçlandı.

Yerel halk, itfaiye ekiplerine teşekkür ederken, bu tür durumlarda yetkililere hemen haber verilmesinin önemini vurguladılar. Güvercinlerin kurtarılmasıyla sonuçlanan bu operasyon, Safranbolu’nun doğaya ve hayvanlara verdiği önemin bir göstergesi olarak kaydedildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Üniversite öğrencisi yurttaki odasında ölü bulundu

Yayın: 21.05.2024 15:38
Paylaş:
A+ A-

Bartın’da yurtta kalan kız öğrenci, odasında ölü bulundu.

Alınan bilgiye göre, Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi İ.E. (24), kaldığı yurtta akşam baş ağrısı şikayetiyle ilaç alıp uyudu.

Sabah arkadaşları tarafından uyandırılmaya çalışılan genç kız, uyanmayınca durum yurt görevlilerine bildirildi.

Olay yerine çağrılan sağlık ekipleri, İ.E’nin hayatını kaybettiğini belirledi.

İncelemelerin ardından Bartın Devlet Hastanesi morguna kaldırılan genç kızın cenazesinin, memleketi Manisa’ya gönderileceği öğrenildi.