Safranbolu’da Akılla Durak İlgi Gördü

Safranbolu’da Akılla Durak İlgi Gördü

Yayın: 10.05.2024 14:56
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, şehrin modernizasyonunu sağlamak ve vatandaşlara daha iyi bir ulaşım deneyimi sunmak amacıyla akıllı durakları hayata geçirdi.

Safranbolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, atölyelerinde üretimini yaptığı konsept durakların ardından şimdi de akıllı durak üretimine başladı. Üretilen ilk akıllı durağın kent merkezinde yerini almasının ardından vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Safranbolu Belediyesi dört bir koldan üretim yaparak Safranbolu halkına hizmet kazandırma projelerine devam ediyor. Şehrin dokusuna uygun olarak üretilen ve mahallelerde yerini alan konsept durakların ardından şimdi de kollar akıllı durak üretimleri için sıvandı. Çelik konstrüksiyon temelli olarak ilk üretimi yapılan dört tarafı kapalı akıllı durak kent merkezinde bulunan otobüs duraklarında yerini aldı. İçerisinde bulunan klima, akıllı cihazlar şarj istasyonu, kent kart dolum noktası, sensörlü kapı ile oluşturulan akıllı durak sayesinde, vatandaşlar bekleme süresini rahat bir şekilde geçirirken hem şehir içi ulaşımı daha konforlu bir şekilde gerçekleştirebiliyor hem de akıllı teknolojinin imkânlarından faydalanabiliyor. Akıllı duraklar ayrıca entegre bilgi ekranlarına sahip. Bu ekranlar aracılığıyla, güzergâh bilgileri, hava durumu, toplu taşıma araçlarının hareket saatleri ve şehirdeki etkinlikler gibi önemli bilgilere erişim sağlanabiliyor. Böylece, vatandaşlar beklerken zamanlarını daha verimli bir şekilde geçirebiliyor ve güncel bilgilere kolayca ulaşabiliyorlar.

Safranbolu Belediyesi’nin bu yenilikçi adımı, şehrin modernizasyonuna önemli bir katkı sağlarken, aynı zamanda vatandaşların günlük yaşamlarını kolaylaştırıyor. Safranbolu Belediyesi İşletme Müdürü Kurutuluş Çavuş Fen İşleri Müdürlüğü atölyelerinde üretilen akıllı duraklar sayesinde teknolojinin toplumsal faydaya nasıl dönüştürülebileceğini gösteren bir örnek oluşturduklarını belirtti. Çavuş, halkın en iyi imkanlara sahip olması için Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse öncülüğünde çalışmalarına aralıksız devam edeceklerini söyledi.

Yorumlar

  1. […] Safranbolu Engelsiz Yaşam Derneği, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası kapsamında Vali Mustafa Yavuz’u ziyaret etti. Dernek Başkanı Zeki Korkut ve engelli ailelerinin de katıldığı ziyarette, engelli bireylere ve ailelerine sağlık, huzur ve mutluluk dolu bir yaşam dileyen Vali Yavuz, Engelliler Haftası’nın toplumsal farkındalığı arttırmasını temenni etti. […]

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Samsun’da kaçakçılık operasyonunda 5 zanlı yakalandı

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.05.2024 20:48
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun’da düzenlenen kaçakçılık operasyonunda 5 şüpheli gözaltına alındı.

İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ve Çarşamba İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, kaçakçılıkla mücadele kapsamında çalışma yürüttü.

Çarşamba ilçesinde ruhsatsız silah ve mühimmat bulundurdukları tespit edilen M.G, B.K, S.U, C.İ. ve F.Ç’nin adreslerine eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Adreslerde arama yapan ekipler, 6 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca ile 742 tabanca fişeği ele geçirdi.

Gözaltına alınan 5 şüpheli, jandarmaya götürüldü.