Safranbolu’da Bayram Hazırlıkları Devam Ediyor

Safranbolu’da Bayram Hazırlıkları Devam Ediyor

Yayın: 11.06.2024 13:35
Paylaş:
A+ A-

Kurban bayramı tatili yaklaşırken ‘Birlik’te Miras’ programı ekibi Safranbolu’nun gözdesi Tarihi Çarşı sokaklarında turistlere, esnaflara ve yerel halka bayramı ve bayram hazırlıklarını sordu. Safranbolu’da esnaflar, hediyelik eşya raflarını temizledi, lokumcular çeşit çeşit lokumları paketledi. Safranbolu’da yerli ve yabancı turistler bir haftalık tatillerinde doyasıya eğlenceli vakit geçirebilecek.

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Safranbolu’nun tarihi çarşı sokakları hareketlendi. İnternet Haber Sitesi ekibi, sokaklarda dolaşırken turistlerle, esnaflarla ve yerel halkla bayramı ve bayram hazırlıklarını konuştu. Safranbolu esnafı, hediyelik eşya raflarını temizleyerek Kurban Bayramı’na hazırlandı. Lokumcular ise çeşit çeşit lokumları paketleyerek müşterilerinin beğenisine sundu. Yerli ve yabancı turistler ise bir haftalık tatillerini Safranbolu’da geçirerek geleneksel bayram havasını soluyacak.

Safranbolu’nun tarihi dokusunu keşfetmek, yöresel lezzetleri tatmak ve alışveriş yapmak isteyen turistler için Kurban Bayramı tatili dolu dolu geçecek. Tarihi Çarşı sokakları, geleneksel Türk Evleri ve tarihi yapılarıyla ziyaretçilerini büyüleyecek. Safranbolu, Kurban Bayramı boyunca misafirlerine unutulmaz anlar yaşatacak. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Haber videosu için TIKLAYINIZ!

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”