Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Safranbolu’da Çankaya Parkının Temeli Törenle Atıldı

Yayın: 16.10.2022 12:34
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu’nun en kapsamları parklarından birisi olmaya aday Çankaya Parkının temel atma töreni Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyesi ve Karadeniz Bölge Sorumlusu Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, çok sayıda vatandaş ve basın mensuplarının katılımı ile yapıldı.

Program, Saygı Duruşu ve istiklal Marşımızın okunması ve ardından Çankaya Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterileri ile başladı.

Açılış konuşmasını yapan Safranbolu Belediye Başkanı Eli Köse, “Biz göreve geldiğimizden beri ekip arkadaşlarımız ile birlikte tasarruf eden üreten, kaynaklarını doğru yerlerde kullanan, kaynaklarını halka hizmette kullanan sosyal belediyecilik anlayışı ile çalışıyoruz” dedi.

Yediden yetmiş’e doğumdan ölüme tüm vatandaşlarımızın yanında olmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Köse konuşmasını şöyle sürdürdü,”Bebeklerimizin askerlerimizin kadınlarımızın, yaşlılarımızın tüm ihtiyaçlarında onların yayanında olduğumuzu hissettirmeye çalışıyoruz. Sosyal belediyecilik anlayışının yanı sıra, üreten tarımla ilgilenen, kendi çiçeğini kendi sebzesini yetiştiren bir belediye olduk bu son üç yıl içerisinde. Bunun yanı sıra da Safranbolu’da daha temiz bir çevre yeşile duyarlı bir Safranbolu olsun diye yola çıkarak Safranbolu’da ki tüm atıl yerlerde koruluklar oluşturmaya başladık. Parklarımızı yine halkın ihtiyaçlarına yönelik temalı parklar haline getirmeye çalıştık. Koruluklar yaptık geçen sene üç tane açtık ‘’ iz bırakan kadınlar koruluğu’’ tıp bayramında doktorlar için yaptığımız bir koruluk, emekli öğretmenlerimiz için yaptığımız ’’emekli öğretmenler koruluğu’’  bu koruluklarda akasya ve iğde ağaçlarımız var. Bunlar büyüdüğünde vatandaşlarımız altında oturup dinlenme fırsatı bulacaklar.”

Kardeş Belediyeciliğimiz Kağıt Üzerinde Kalmadı

Projeyi Safranbolu Belediyesi İmar Müdürlüğünün hazırladığını hatırlatan başkan Elif Köse, “ her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz bu parkı nasıl yaparız diye düşündüğümüzde Çankaya Belediyemize gittik. Çankaya Belediyemiz, belediye başkanımız ve ekibi her zaman yanımızdalar. Biz göreve geldikten sonra başkanımızın da talebi ile kardeş belediye olduk. Ama kardeş belediyecilik sadece kağıt üzerinde kalmadı. Çok teşekkür ediyorum her zaman maddi manevi yanımızda oldular ekipleri ile birlikte bizim ekiplerimiz her daim yan yana kol kola çalışmalar yapmaya devam ediyorlar” diye konuştu.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse konuşmasını şöyle tamamladı, “Bu parkın yapım sürecini de Çankaya Belediye Başkanımız üstlendi. Adını Çankaya Parkı koyduk. İnşallah çok kısa bir sürede bitip halkımızın hizmetine sunacağız. Ben bu vesile ile emeği geçen Çankaya Belediyesinin teknik ekibine, Safranbolu Belediyemizin teknik ekibine, Çankaya Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar olmasaydı bu kadar kısa sürede bunu ortaya çıkaramazdık.”

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Aslında çok daha önceden biz bu parkın ihalesini yaptık fakat ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durumu biliyorsunuz ekonomik koşullar, sürekli değişen fiyatlardan dolayı ihalelerimiz hep iptal oldu yoksa çoktan hizmete açmış olurduk” dedi.

‘’Safranbolu’ya girdiğiniz zaman bir kadın elinin değdiğini görüyorsunuz’’

Çankaya Parkı’nın kardeş belediyeciliğin bir timsali olacağını belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, ‘’Elif başkanımızın da belirttiği gibi burada Çankaya parkımızın temelini atıyoruz ve çok kısa bir zamanda da inşallah açılışa geleceğiz. Safranbolu’ya girdiğiniz zaman bir kadın elinin değdiğini görüyorsunuz kente bir kadın belediye başkanı var burada diyorsunuz. Çünkü her yer düzenli tertipli, çalışan bir belediyeyi biz belediye başkanları hemen hissederiz. Çankaya parkımız aynı zamanda Safranbolu ve Çankaya kardeşliğinin bir timsali olacak.’’

‘’Önümüzdeki seçimde de biz tekrar Cumhurbaşkanlığı köşkünü de Çankaya’ya getireceğiz’’

Taşdelen: ‘’Burada Çankaya adı da yaşayacak. Ben Safranbolu’da Çankaya’nın yani Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesinin adının yaşayacak olmasından da mutluluk duyuyorum. Atatürk’le özdeş bir adı vardı Mustafa Kemal Atatürk’ün İlçesi olmasından dolayı zaten önümüzdeki seçimde de biz tekrar cumhurbaşkanlığı köşkünü de Çankaya’ya getireceğiz’’ diye konuştu.

Kürsüye son olarak Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun çıktı.

‘’Bu iktidarın her türlü baskısına engellemesine rağmen ve ötekileştirmesine rağmen Belediyelerimiz inanılmaz işler yapıyorlar’’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, ‘’Gerçekten Belediye Başkanlarımız olağanüstü işler başarıyor. Gerçekten Türkiye’nin her bir noktasına gittiğimde guru duyulacak işler yapılıyor. Üstelik ekonomik buhrana rağmen, üstelik bu iktidarın her türlü baskısına engellemesine rağmen ve ötekileştirmesine rağmen inanılmaz işler yapıyorlar” dedi.

‘’Mars’ta suyu keşfederken gelişmiş ülkeler biz hala sütü kaça satacağız, hala yolu nasıl yapacağız bunun kaygısı içindeyiz’’

 

Seyit Torun konuşmasına şöyle devam etti,  ‘’Bu iktidar bütün kamu kaynaklarını bizim belediyelerimize kapattı. Çevre ve şehircilik bakanlığı kaynaklarının %97’sini cumhur ittifakı belediyelerine sağlıyor düşünün geriye kalan %3 üstelik şuanda Türkiye Cumhuriyet’inin nüfusunun %51.8’ini Cumhuriyet Halk Partisi ve Millet ittifakının belediyeleri yönetiyor. Mars’ta suyu keşfederken gelişmiş ülkeler biz hala sütü kaça satacağız, hala yolu nasıl yapacağız bunun kaygısı içindeyiz. Ekmek derdindeyiz iş, aş derdindeyiz.

‘’Bizim Belediyelerimiz doların yeşilini değil doğanın yeşilini seviyor’’

Torun: ‘’Bunu hak etmiyoruz. O yüzden yol yaptık köprü yaptık diyorlar ya teşekkür ediyoruz yapılana ama sadece sigaraya ve içkiye ödenen vergilerle o yollar o köprüler 19 yılda yapıldı arkadaşlar. 130 milyar dolar vergi toplandı sadece içki ve sigaradan yapılan 19 yılda yol ve köprü yatırımı 150 miyar dolar. Ama bizim belediyelerimiz betonu değil yeşili seviyor. Doların yeşilini değil doğanın yeşilini seviyor. Onun içinde böyle güzel alanlar yapıyorlar onlar ranta çalışmıyorlar halka çalışıyorlar ben tekrar onlara teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun diliyorum” diye konuştu.

Tören, Konuşmaların ardından Protokol Üyelerinin butona basarak temel atması ve park alanını incelemesi ile son buldu.

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”