Safranbolu’da Trafik Güvenliği İçin Boyama Çalışmaları Yapılıyor

Safranbolu’da Trafik Güvenliği İçin Boyama Çalışmaları Yapılıyor

Yayın: 06.11.2023 13:58 |Güncelleme: 27.12.2023 16:39
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu’da yaya geçitleri yeniden boyandı. Safranbolu Belediye Başkanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ortaklığına yaya geçitleri için daha önce üç boyutlu çalışmalar başlatılmıştı. Safranbolulu Grafiker ve Dövme Sanatçısı Nursel Yeşilçam tarafından gerçekleştirilen ayırıcı, ada gibi trafiği yönlendiren sınırlayıcı üç boyutlu çizimler ve boyamalar yapılmaya devam ediyor.

Çalışmalarını yaparken görüntülenen Grafiker Yeşilçam, “Safranbolu’da üç boyutlu yaya geçitleri boyandı ve şimdi de taşıtları ayırıcı, ada gibi alanları kavşak noktasında tek tek taşlara uygulayarak, renklendirme çalışması yapıyoruz. Burada boyanın üzerine sıvı cam uygulaması yapılarak, zemindeki taşlar rengârenk boyandı. Burada yağmura ve kar yağışına karşı dayanıklı bir boya kullandık. Üç boyutlu çalışmalarda boyaların tonlarını tutturmak da biraz zorlandık. Ama anlaşılabilir bir derinlik ve çok boyutluluk olduğu gözle görülebiliyor. Kentimize hayırlı olsun.” dedi.

Trafik güvenliği için gerekli olan yaya geçitlerinin belirginleştirilmesi için boyama çalışmaları yapılmaya başlandı.
Ekipler, asfalt yolların çizgi boyama ile trafik işaret levhalarının montaj ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar için okulların yoğun olduğu caddeler öncelikle yapıldı. Kimi zaman trafik akışına kapatılan caddelerde ihtiyaç duyulan trafik güvenliği için boyama çalışmalarının tamamlandığı ifade edildi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Video için burayı>>>> tıklayınız...

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Giresun’da şüpheli çantadan kıyafet çıktı

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.05.2024 08:36
Paylaş:
A+ A-

GİRESUN (AA) – Giresun'da dolmuş durağında bırakılan ve fünyeyle patlatılan çantadan kıyafet çıktı.

Fevzi Çakmak Mahallesi Cin Ahmet mevkisindeki dolmuş durağındaki çantayı farkeden vatandaşlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezine bildirdi.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, söz konusu güzergahı trafiğe kapatarak güvenlik önlemi aldı.

Bomba imha uzmanı tarafından fünyeyle kontrollü şekilde patlatılan çantadan kıyafet çıktı.