Safranbolu’da bu yıl 25’ncisi düzenlenen Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali’nde 2023 yılında en iyi proje ödülü alan film gösterime girecek.
Safranbolu temalı ulusal belgesel film yapım destek yarışması 2023 yılı en iyi proje ödülüne layık görülen “Safranbolu’nun Altın Çiçeği: Safran” adlı film 29 Mayıs çarşamba günü saat 18.30’da Leyla Dizdar Kültür Merkezi’nde sinemaseverlere perdelerini açacak.
Film, Safranbolu’nun eşsiz güzelliklerini ve safranın önemini konu alıyor ve sinemaseverler için merak uyandırıyor. Yönetmen ve senaristi Başak Çardak, aynı zamanda proje tasarımını da üstlendiği ödüllü filmin, kurgu ve görüntü yönetmeni Özgür Mercan, proje danışmanı da Fatma Satıcı Özçetin olarak karşımıza çıkıyor.
Safranbolu’da gerçekleşecek olan gösterim, safran bitkisinin önemini ve Türkiye’nin belgesel film kategorisindeki gelişimini bir kez daha gözler önüne seriyor. (Esra Oğuzkağan Özkan)