Safranbolu’ya Koordinatör Eli Değiyor

Safranbolu’ya Koordinatör Eli Değiyor

Yayın: 23.08.2023 19:16
Paylaş:
A+ A-

Profesyonel olarak yaklaşık 30 yıl, müzecilik, özel koleksiyon ve sergi alanlarında görev almış Selmin Kangal, artık Safranbolu’da yerel üreticilerle iş birliği yaparak kendi özel tasarımlarını marka haline getiriyor, tüketiciyle buluşturuyor. Unutulmaya yüz tutmuş meslek ürünlerini canlandırmaya çalışıyor.

Safranbolu’ya Koordinatör Eli Değiyor

Safranbolu’da Enva Hediyelik Eşya İşletme Sahibi ve Müze Koordinatörü Selmin Kangal, kentimizde hediyelik eşya tasarımlarının özgünlüğü ve vitrinlerdeki sunumlarının ziyaretçileri etkilemesi konusunda açıklamalarda bulundu. Koordinatör Kangal: “Yurt dışında ve yurt içinde birçok müzede bulundum. Yurt dışında belli başlı müzelerde koordinatörlük yaptım. Eşimle birlikte tek amacımız, bir Safranbolu evi alarak, yaklaşık 30 yıllık iş deneyimlerimizi burada sergileyebilmekti. Hayallerime kavuştum. Burada bir konağın hayat kısmında hediyelik eşya müzesi biçiminde bir galeri oluşturduk. Müze eserlerinin birer replikasını yaparak ve Safranbolu evlerinin çizimlerini usta bir illüstrasyoncu ile birlikte çalışarak farklılık kazandırdığımızı düşünüyorum. Bu arada tarihi çeşmelerin süslemelerini ortaya çıkardığımız gibi Eflani çember bezinden yapılan özel tasarımlı elbiseler tasarladık. Yerel malzemelerden ve ürünlerden hediyelik eşyalar tasarlamak, hem yaşadığımız yere saygı hem de çevre dostu, sanatsal, gündelik ve yerel üreticileri bir arada tutmak içindir. Değişik kültürlerden ilham alarak, pişmiş toprak nesneler, porselenler, takılar, oyuncaklar, tekstil ürünleri, kartlar, not defterleri ve Osmanlı minyatürlerinden baskılarla hediye kartları çeşitliliği ile turistlere ve öğrencilere özellikle sanat meraklılarına hitap ediyor. Bu düzenlemelerin yerel yöneticilerle birlikte Safranbolu’ya özgün ve benzersiz hediyelik eşyalar yapılması büyük önem taşıyor. Buraya gelen turistlerin yeniden gelmesi için vitrinlerimizin sürekli değiştirilmesi ve farklı ürünlerle donatılması gerekir. Bunlarla birlikte Safranbolu’da açılacak müzelerde koordinatör olarak yer almayı ve kentimizi ön plana çıkaracak her türlü tanıtımda yer almayı kendime borç bilirim.” dedi. (Esra Oğuzkağan Özkan)

 

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzonspor’da Egemen Korkmaz teknik ekipten ayrıldığını duyurdu

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.06.2024 20:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzonspor'da yardımcı antrenör Egemen Korkmaz, yeni sezonda teknik direktör Abdullah Avcı'nın ekibinde olmayacak.

Egemen Korkmaz, yaptığı yazılı açıklamada, futbolcu olarak da görev alma şansı bulduğu Trabzonspor Kulübü'ndeki antrenörlük görevinden gelecekteki hedefleri doğrultusunda ayrıldığını, bundan sonraki kariyer hedefinin teknik direktörlük olacağını belirtti.

Teknik direktör Abdullah Avcı ve Trabzonspor'a teşekkür eden Korkmaz, “Bu yolculukta bana sonuna kadar destek olan ve katkı sağlayan başta teknik direktörümüz Abdullah Avcı olmak üzere tüm teknik heyetimize ve Trabzonspor Kulübüne en içten teşekkürlerimi sunarım. Onların rehberliği ve desteği olmadan bu noktaya gelmem mümkün olamazdı.” ifadelerini kullandı.

Korkmaz, ayrıca şunları kaydetti:

“Futbol tutkum ve çalışma azmimle bundan sonraki görevimde başarılı olmayı hedefliyorum. Trabzonspor, bana hem profesyonel hem de kişisel anlamda çok büyük katkılar sağladı. Son olarak Trabzonspor camiasına ve taraftarlarımıza da teşekkür etmek isterim. Onların desteği ve sevgisi, her zaman yanımda hissettiğim bir güç kaynağı oldu. Bu büyük camiaya ve değerli teknik direktörümüz Abdullah Avcı'ya başarılar diliyorum.”