SAFTİD’te Şebnem Urgancıoğlu Güven Tazelerken Şefik Yılmaz Dizdar Onursal Üye Seçildi

SAFTİD’te Şebnem Urgancıoğlu Güven Tazelerken Şefik Yılmaz Dizdar Onursal Üye Seçildi

Yayın: 30.04.2024 16:17 |Güncelleme: 01.05.2024 06:24
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Safranbolu Leyla Dizdar Kültür Merkezi, toplantı salonunda gerçekleştiren genel kurulda Başkan Şebnem Urgancıoğlu güven tazeledi. Konuşmasında, 2021 yılında yönetimi devraldıklarında 35 üye ile başladıklarını şu anda 100’ün üzerinde üye sayısının olmasından ve turizmin başladığı günden bugüne bu sektörde beraber yol yürümenin gururunu yaşadıklarını ifade etti. Urgancıoğlu: “Geceleme sayısı, nitelikli turist sayısı konusunda derneğimizin, 3 yıl sonraki genel kurulunda daha da güzel bir faaliyet raporu sunacağımıza inanıyorum.” dedi. Karabük’ün tanınmış iş insanı Şefik Yılmaz Dizdar, SAFTİD Onursal Üyesi seçildi. Urgancıoğlu, derneğin faaliyetlerini anlattı. SAFTİD Başkanı Şebnem Urgancıoğlu güven tazeledi ve bugün gerçekleştirilen genel kurul, yönetim ve denetim üyelerinin, yedek üyelerinin açıklanmasıyla sona erdi.

SAFTİD Yönetim Kurulu’nda, Şebnem Urgancıoğlu, Erdinç Sezer, Mehmet Çetin, İsmail Yılmaz, Semih Yıldırım, Süha Korur, Mert Vidinli, Özkan Türkmen, Cengiz Çokpartal, Denetim Kurulu’nda, Muammer Dumaner, Nuray Türker, Evren K. Yıldırım, Yönetim Kurulu Yedeklerinde, İdris Karadayı, İ. Serhat Şengün, Nilay Yıldırım, Habibe Muslu, Cem Alkan, Emine Uluateş, Ozan Demirışık, Ahmet Topbaş, İlkay Elçin, Denetim Kurulu Yedeklerinde, Özlem Urgancıoğlu, M. Cengiz Kilcioğlu, Betül Sezer yer aldı. (Esra Oğuzkağan Özkan)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Trabzon’da yapımı tamamlanan sağlık binası hizmete açıldı

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:36
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Sağlık Müdürlüğünce yapımı tamamlanan hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

İlçenin Yaylacık Mahallesi'nde yapılan binada, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Akçaabat Sağlıklı Hayat Merkezi, Akçaabat 4 Nolu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonları ve Yaylacık Aile Sağlık Merkezi tek çatı altında hizmet verecek.

Açılışta konuşan Vali Yıldırım, sağlığın önemine işaret ederek, Kanuni Sultan Süleyman'ın, “Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi.” sözünü hatırlattı.

Yıldırım, her şeyin başının sağlık olduğuna işaret ederek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde sağlıktaki dönüşümü her an, her gün müşahede ediyoruz. Sağlık Bakanlığımız çok büyük bütçeler kullanıyor, vatandaşlara daha iyi bir sağlık hizmeti eriştirebilelim diye.” dedi.

İl Sağlık Müdürü Hakan Usta, binanın yapım aşaması hakkında bilgi vererek, “700 günde yapımı tamamlanması planlanan bina, 650 günde tamamlandı. Müteahhitte teşekkür ederim. 110 personel çalışacak. Daha da konforlu alanlarda vatandaşlara hizmet vereceğiz.” diye konuştu.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim de binanın ilçe ve vatandaşlar için önemli olduğunu vurgulayarak, yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardından dua edildi. Binanın açılış kurdelesi Vali Yıldırım, Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar, Sağlık Müdürü Usta ve beraberindekiler kesti.

Açılış sonrası binayı gezen Vali Yıldırım ve beraberindekiler, hastalarla sohbet etti.