Sağlık Bakanı Koca: MHRS’de Onaylı Randevu Dönemi Başlıyor

Sağlık Bakanı Koca: MHRS’de Onaylı Randevu Dönemi Başlıyor

Yayın: 11.05.2024 13:06
Paylaş:
A+ A-

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS’de başlayacak olan “Onaylı Randevu Sistemi”nin pazartesi günü hayata geçeceğini duyurdu

Koca, yeni sistemle ilgili olarak yaptığı açıklamada, randevulu muayeneye yönelişin bazı uygulama zorlukları getirdiğini belirterek, geçen yıl 23 milyon kişinin aldığı randevulardan en az birine gelmediğini ve bu durumun randevu kapasitesinin yüzde 30’unun kullanılamamasına neden olduğunu ifade etti. Onaylı Randevu Sistemi’nin amacının, hastaların randevularını daha verimli bir şekilde kullanmalarını sağlamak olduğunu belirten Koca, sistemin 13 Mayıs pazartesi günü başlayacağını ve 65 yaş üstü hastalar ile kanser hastalarının bu yeni düzenlemeye istisna olduğunu ifade etti.

Koca ayrıca, yeni sistemle birlikte hastanelerin ve hekimlerin zamanlarını daha verimli kullanabileceklerini ve hastaların gelemeyecekleri randevuları iptal ederek boş kalan randevu zamanlarını diğer hastalara sunabileceklerini dile getirdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

TTSO’dan İran İslam Cumhuriyeti Trabzon Başkonsolosluğu’na taziye ziyareti

Anadolu Ajansı
Yayın: 21.05.2024 16:24
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi'nin, İran İslam Cumhuriyeti'nin Trabzon Başkonsolosluğuna taziye ziyaretinde bulunduğu bildirildi.

TTSO'dan yapılan yazılı açıklamada, TTSO Yönetim Kurulu Başkanı Erkut Çelebi ile beraberindeki Meclis Başkan Yardımcısı Hülya Ulusoy'un, İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin helikopter kazasında hayatını kaybetmesi nedeniyle Trabzon'daki konsolosluğa ziyarette bulundukları ifade edildi.

Çelebi'nin ziyarette İran İslam Cumhuriyeti'nin Trabzon Başkonsolosu Naser Mohebati'ye taziyelerini ilettiği aktarılan açıklamada, taziye defterini de imzalayarak Trabzon iş dünyası adına İran halkına baş sağlığı dileklerinde bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, Başkonsolos Mohebati'nin de ziyaret nedeniyle Çelebi ve beraberindekilere teşekkür ettiği belirtildi.