Bölgenin Sesi Gazetesi
 

SAKEM’den Dikiş Makinesi Operatörlüğü Kursu

Yayın: 05.08.2015 10:20
Paylaş:
A+ A-

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) Dikiş Makinesi Operatörlüğü kursu için kayıtlar alınmaya başlandı.

Konu ile ilgili kısa bire açıklama yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “SAKEM kursları ile Safranbolu halkına ellerinden gelen imkânları sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek şöyle konuştu; “SAKEM kurulduğu günden itibaren açmış olduğu birçok kurs ile Safranbolulu hemşerilerimize hizmet vermektedir. 2011 yılından bu yana Safranbolu’da SAKEM kursları ile halkımıza meslek edinme anlamında birçok faaliyette bulunduk. Çok şükür aldığımız olumlu tepkiler bizleri daha da gayretli çalışmaya sevk ederek kurs sayımızı arttırdık. Bu kapsamda çalışmaları aralıksız devam eden SAKEM, Aşağı Tokatlı şubesinde de İŞ – KUR ortaklığı ile açılacak olan Dikiş Makinesi Operatörlüğü Kursuna kayıt olmak için vatandaşların Aşağı Tokatlı Şubesine müracaat edilebileceğini dile getiren Başkan Aksoy; Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezini ilk kurduğumuz günden bu yana kendi alanında oldukça büyük bir aşama kaydetti. Gerek sanatsal gerekse hobi kursları ile İlimizden de katılımların olduğu özellikle ilçemizde ikamet eden ev hanımlarının uğrak noktası haline gelen SAKEM’in inşallah şube ve kurs sayısını arttırarak halkımıza daha güzel hizmetler vermeye devam edeceğiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.