Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Samsun’da ilkokula başlayan 2 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye dayanağı

Yayın: 19.09.2023 20:12
Kaynak: Anadolu Ajansı
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Samsun'un Canik ilçesinde belediye, ilkokula başlayacak 2 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye dayanağında bulundu.

Canik Belediyesi bu yıl ilçede okula başlayacak çocuklara takviye sağlama kararı aldı.

Bu kapsamda ahenk eğitimine başlanan 55 ilkokuldaki 2 bin öğrenciye çanta ve kırtasiye dağıtıldı.

Belediye Lideri İbrahim Sandıkçı, gazetecilere, Ulusal Eğitim Bakanlığının tüm Türkiye'de fiyatsız okul kitaplarını dağıttığını belirterek, belediye olarak da bilhassa ilkokula başlayan çocuklara dayanak olmak istediklerini söyledi.

Çanta ve içerisinde defter, silgi, kalem, sulu boya ve fotoğraf defteri olmak üzere bir ilkokul çocuğunun gereksinimi olan kırtasiye materyallerini verdiklerini anlatan Sandıkçı hem aileleri hem de çocukları memnun etmeyi amaçladıklarını lisana getirdi.

Kırtasiye dayanağı alan minik öğrenciler ise okula başladıkları için memnun olduklarını söz etti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

MHP Ladik İlçe Başkanlığına Gülyokuş atandı

Yayın: 22.09.2023 20:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – MHP Ladik İlçe Başkanlığına Sinan Gülyokuş getirildi.

Ladik İlçe Seçim Heyeti, bir müddet evvel gerçekleştirilen ve Nurol Albayrak'ın tek liste ile girip kazandığı MHP Ladik İlçe Kongresi'ni, delegeler ortasında üyeliğini tamamlamamış bireylerin bulunduğu itirazı üzerine iptal etmişti.

Bunun üzerine MHP Genel Merkezi tarafından ilçe başkanlığına Sinan Gülyokuş atandı.

Gülyokuş, genel merkezlerinin tensipleriyle ilçe başkanlığına getirildiğini belirterek, “Bu kutsal vazifeye layık görüldüğüm için teşekkür ediyorum. Vazifesi bildirim alır almaz idare şuramızı toplayarak misyon dağılımı yaptık.” dedi.

Yönetim konseyi ise Yunus Emre Kanoğlu, Kemal Sukas, Hüseyin İğci, Mehdi Çetiner, Selçuk Koşar, Mustafa Demirel, Recep Karamustafaoğlu, Mehmet Yetik, Zeki Akyel, Naci Süer, Lütfü Değirmenci, Emrah Kanoğlu, Cengiz Çobanbaşı ve Ayşe Kanoğlu'ndan oluştu.