Samsung’dan “E-atık Toplama Kampanyası”

Samsung’dan “E-atık Toplama Kampanyası”

Anadolu Ajansı
Yayın: 22.03.2024 08:24
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Samsung Türkiye, “E-atık Toplama Kampanyası”nı başlattı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Samsung, 31 Aralık'a kadar devam edecek kampanya ile, elektronik atıkların çevre üzerindeki olumsuz etkilerini minimize etme ve döngüsel ekonomi ilkelerini destekleme vizyonunu hayata geçirerek, ülke çapında çevre farkındalığını bir üst seviyeye taşımayı hedefliyor.

E-atık toplama kampanyası, İstanbul, Ankara ve İzmir'deki seçili Samsung bayilerinde yapılan alışverişlerde geçerli olup, TV, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, çamaşır kurutma makinesi, ankastre ocak, fırın ve davlumbaz gibi seçili ürünlerle alışverişleri kapsıyor.

Kampanya, alınan yeni ürünlerin teslimatı esnasında, eski cihazlarını geri dönüşüm amaçlı Samsung'a iade eden tüketicilere, kampanya koşullarını yerine getirmeleri halinde seçili Samsung bayilerinde, Samsung online mağazada ve “Shop Mobil” uygulamasında kullanılabilecek. Ayrıca, ürünün çeşidine göre 2 bin, 2 bin 500 veya 3 bin lira değerinde hediye çeki elde etme imkanı sağlıyor.

Bu çevre girişimiyle şirket e-atık geri dönüşümünü artırmayı ve Türkiye'de sıfır atık vizyonuna önemli katkı sunmayı amaçlıyor.

Kampanya, döngüsel ekonomi ve kaynakların verimli kullanımı ilkelerine destek oluyor. Ayrıca, elektronik atıkların yönetimi ve azaltılması için alınan önlemlere ek olarak, kampanya ile atıkların etkin şekilde toplanması ve işlenmesi hedefleniyor.

Yıl sonuna kadar sürecek olan kampanya, Samsung'un küresel sürdürülebilirlik hedefleriyle uyumlu olarak, çevrenin korunması ve döngüsel ekonomiye katkıda bulunma amacıyla atılan önemli bir adım olarak dikkati çekiyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi

Anadolu Ajansı
Yayın: 23.04.2024 04:48
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Of ilçesindeki Şehit Hüsnü Uyan Anaokulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi.

Okulun bahçesine çizilen trafik parkurunda minik öğrenciler trafik işaret ve levhalarını uygulamalı şekilde öğrendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İdris Kabahasanoğlu ve Şube Müdürü Hasan Tekke, anaokulunu ziyaret ederek eğitimine katılan öğrencilerle sohbet etti.

Kabahasanoğlu, trafik bilincinin önemine işaret ederek, şunları söyledi:

“Ülkemizde yaşanan ölümlü kazaların büyük kısmı trafik bilgisi ve bilincinin yetersizliğinden kaynaklanmaktadır. Bu anlamda geleceğimizin güvencesi ve umudu olan yavrularımızın böylesine anlamlı ve güzel ortamda trafik eğitimi almalarını çok önemsiyoruz. Hayatın her alanında eğitim parolamız ile eğitim çalışmalarına devam ediyoruz. Bu yaşlarda oluşacak bilinçle geleceğe daha umutlu bakıyoruz. Okul idaremizi, öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum.”