Samsunspor’un hedefinde değişiklik yok

Anadolu Ajansı
Yayın: 29.01.2024 04:36
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – İLYAS GÜN – Trendyol Süper Lig'in son haftalarında aldığı başarılı sonuçlarla üst sıralara doğru tırmanan Yılport Samsunspor'un futbol direktörü Fuat Çapa, Türkiye'de hedeflerin 3 haftada, 4 haftada veya 5 haftada çok değiştiğini ancak kendilerinin bu sezonki hedefinin sadece ligde kalmak olduğunu söyledi.

Çapa, AA muhabirine, teknik direktör Markus Gisdol ile birlikte göreve geldiklerinde takımın bir puanla ligin dibinde yer aldığını hatırlattı.

Süper Lig'e 11 yıl aradan sonra çıkan Samsunspor'un yeni bir takım oluşturduğunu kaydeden Çapa, “Yeni bir takım kurduğunuzda sistemin oturması belirli bir zaman alır. Türkiye ligine her ne kadar kaliteli oyuncular getirseniz de adapte olmak bir süreç istiyor. Biz bunları gözden geçirip, onun analizini yapıp, eksiklerimizin ne olduğunu belirleyip onlara göre planlar yaptık. Öncelikle tabii ki kadro istikrarını korumayı amaçladık ve fiziksel olarak takımın gelişimini sağladık. İlk 30 dakika içinde yediğimiz golleri mümkün olduğu kadar öteleyerek takımın saha içindeki direncini yükselttik. Tabii diğer taraftan da takım birlikteliğini ve takım ruhunu oluşturduk. Yani bunlar önemli etkenlerden biriydi.” diye konuştu.

– Oyun sistemi değişti

Teknik direktör Markus Gisdol'un göreve gelir gelmez önde basan, rakibi hataya sürükleyen bir oyun sistemine geçiş yaptığını vurgulayan Çapa, “Bu, hocamızın belirlemiş olduğu bir oyun felsefesiydi. Oyunculardan beklentisi vardı. Bu oyun bizi belirli bir süre çok iyi bir şekilde götürdü. Ancak daha sonra şunu gördük ki bizim ligde mücadele edeceğimiz takımlara veyahut da bizim seviyemizde ligde kalma mücadelesi veren takımlara karşı zordu. Yani sorunlar yaşadığımızı gördük. Pendikspor, Konyaspor ve MKE Ankaragücü maçları bunlardan bazıları. Tekrar ikinci bir analiz yaptığımızda da yeni bir oyun sistemine geçtik. Yani biraz rakibe göre de oynamamız gerekti. Çünkü o bizi daha çok sonuçlara götürecekti ve daha iyi sonuçlar elde edebileceğimizin sonucuna vardık. Böyle olunca da özellikle 2024 yılıyla birlikte zaman zaman rakibe inisiyatifi bırakarak, zaman zaman biz kendi oyunumuzu oynayarak her rakibe göre ayrı bir şekilde takımı hazırladık ve bunu çok iyi bir şekilde götürdüğümüzü söyleyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Çapa, son haftalarda alınan güzel sonuçların ardından taraftarın takımdan beklentisinin de arttığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Türkiye'de hedefler 3 haftada, 4 haftada veya 5 haftada çok değişebiliyor ama bizim bu sezonki hedefimiz halen daha ligde kalmak. Çünkü 2 maç üst üste mağlup olduğun zaman tekrar 3-4 hafta önce bulunmuş olduğumuz yerleri gösteriyor. Ama 2 hafta galip geldiğimiz zaman da bu sefer değişik bir senaryo oluşuyor. Ama burada ligi 8. sırada veya 10. sırada veyahut da 12. sırada bitirmeniz çok önemli değil. Önemli olan, bir sonraki sezon bitirmiş olduğunuz yerin üzerine koyabilmek. Yani bunları planlamak lazım. Yoksa kısa vadede Süper Lig'e çıkıp başarı yakalayan çok sayıda kulübümüz oldu. Ama bugün çoğu zor şartlarda. Yani kalıcı olmak için doğru adımlar atmak ve zemini sağlam tutmak gerekiyor. Bu sezon ligde kalırsak bizim adımıza çok başarılı bir sezon gelecek.”

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Başkan Vergili Ovacık’ta AK Parti adayının çekilmesini istedi

Yayın: 03.03.2024 16:56
Paylaş:
A+ A-

Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz ve İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz’ın aday tanıtım toplantısına katıldı.

Aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Başkan Vergili, “Ben öncelikle hemen karşımızda duran ittifak ortağımıza sesleniyorum. Siz Ovacık’ta çekilin bizim adayımız seçilsin. Hiç uğraşmayın. Ovacık’ta gerçek belediyecilik zaten 22 senedir sizde. Bu saatten sonra gerçek belediyecilik diye bir şey yok. İttifakız da ısrar etmenin anlamı yok. Biraz önce adayımız bana diyor ki Ovacık’ın girişine bir yer yapalım. Ramazanlarda iftar verelim. Orda kültür merkezi var. Orada iftar vermek için 3.000 TL para isteniyor.

“OVACIK’IN SAHİBİ BÜYÜK İŞİ KÜÇÜK”

Ovacık’ın sahibi büyük işi küçük. Kimse alınmasın kendisi bizim abimiz. İl genel meclisi üyeleri Ovacık’la alakası olmayan, Ovacık’a gelip giden arkadaşlar. Ovacık’ın bir şekilde canlanması lazım. Ben 1978 Güney Köyünden gelip bu caddeden geçtim. O zaman toz topraktı, sonra parke oldu.         Bu yol karayollarının yolu. Karayollarına güçleri yetmeyince, Köy Hizmetlerine parke döşettiriyorlar. O kadar köyün hakkını yiyorlar.

OVACIK’TA SADECE SİYASETTEN İKBAL KAZANMAK VAR”

Ben bugüne kadar bütün ilçelerimizle ilgili her şeyin doğrusunu söyledim. Bir tane hapisanesi, bir tane memuru var. Her gün gelip gidiyor. Birde yol parası alıyor. Maaşta alıyor. Kapatın burayı yada lojmana çevirin ev bulamayan memurlar gidip geleceğine burada kalsın. Böyle düşünceleri hiç yok. Ovacıkta sadece siyasetten ikbal kazanmak var.

İl Genel Meclisi üyeleri ne yapıyorlar? Silah ruhsatı alıp, silah ruhsatına harç vermiyor. Ovacık’a ne yapıyorlar. Bu kadar İl Genel Meclisi üyeleri, bu kadar siyasette ağırlığı olan bir ilçe bir yolu asfaltlatamaz mı? Belediye ne yapsın burada? Ne kadar para alıyor ben biliyorum. Her şey belediyenin yapacağı iş değil.

Önce Kültür Müdürü orayı bu ramazan vatandaşa bedava yapıyorsun, yapmazsan biz size burada neler yapacağız. Zaten vatandaşın cebinde para yok. Dini duyguları yüksek olduğu için cebinde parası olmasada iftar vermeye çalışıyor. Sende kalkıp bunu paraya bağlıyorsun. Bugüne kadar bu spor kompleksinden hangi Ovacıklı faydalandı. Biz Ovacık’ta inşallah seçimi alacağız. Biz seçimi aldıktan sonra ber ramazan bu belediye binasının önüne iftar çadırı kurulacak. Buna inanın.

“EKMEKLE İNSAN TEHDİT EDİLMEZ”

Tabi sizlerinde sıkıntınızı biliyoruz. Çoçuklarınız işe sokulmuş. Seçim zamanı başlayacaklar tehdit etmeye. Hiç kimse korkmasın. Hiç bir şey yapamazlar. Ekmekle insan tehdit edilmez. Bizde hükümetin ortağıyız. Eğer bir tanenize zarar gelsin, gelin Karabük’te benim yakama yapışın. Zarar gelecek adam Karabük Belediyesi’nde iş başı yapacak. Belediye Başkan adayımızı ve İl Genel Meclisi üyelerimizi seçin bakın hizmet nasıl geliyor hep birlikte görelim” dedi.

Aday tanıtım toplantısına Karabük Belediye Başkanı ve Milliyetçi Hareket Partisi Karabük Belediye Başkan adayı Rafet Vergili, Milliyetçi Hareket Partisi Karabük İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Milliyetçi Hareket Partisi Merkez İlçe Başkanı Abdurrahman Meşe, Milliyetçi Hareket Partisi Ovacık Belediye Başkan Adayı Neslihan Kaya Karpuz, İl Genel Meclis üyeleri Muhammer Yağlı ile Hayati Yılmaz, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı.