Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Saylar; Bizde Makamlar Yoktur, Hizmet Anlayışı Vardır

Yayın: 24.05.2016 10:39
Paylaş:
A+ A-

AK Parti İl başkanı Timurçin Saylar düzenlediği basın toplantısı ile Pazar günü gerçekleştirilen AK Partinin 2.Olağanüstü genel kurultayını değerlendirdi.

Beraberinde İl yönetimi,Safranbolu,Yortan belediye başkanları,İlçe başkanları,Kadın kolları,gençlik kolları ile birlikte parti binasında kurultayı değerlendiren İl başkanı Saylar, “yeni oluşumun hayırlar getirmesini diliyorum.Bizde makamlar yoktur,hizmet anlayışı vardır” dedi.

İl Başkanı Timurçin Saylar; Pazar günü Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılan AK Parti 2. Olağanüstü Büyük Kongresi ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak, “Pazar günü 2. Olağanüstü Genel Kurulu Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirdik. Biz üçüncü Genel Başkanımızı seçtik. Kongrede toplam 1411 oy kullanıldı, bu oylardan 6 oy geçersiz, 1405 geçerli oyla Ulaştırma Bakanımız Sayın Binali Yıldırım AK Parti Genel Başkanı oldu. Genel Kurulumuzdan sonra Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, istifasını sayın Cumhurbaşkanımıza vermiş ve Hükümeti kurma görevi de sayın Binalı Yıldırım’a Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından verilmiştir. Bu süreçlerdeki bütün bu oluşumların hepsinin Karabük’ümüze, Milletimize, Ümmetimize, dünya mazlumlarına hayırlar getirmesini niyaz ediyorum ve bizler AK Parti kademeleri olarak her zaman millete hizmete, ümmete hizmete de devam edeceğiz. Parti kademelerimizin hepsi burada bizler hizmet anlayışıyla 2001 yılında hangi aşkla çalıştıysak, 2016 yılında da aynı aşkla Karabük halkına, milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Biz sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Pazar günü de kendisiyle bütün parti kademeleri, bütün delegeler helalleştik. Bizde makamlar yoktur, bizde hizmet vardır. Makamlara dayalı bir siyaset anlayışımızın olmadığını Pazar günü tüm Türkiye’ye ve Dünyaya kamuoyuna AK Parti olarak gösterdik. Bizdeki hizmet anlayışlı makamlar ötesindedir. O anlamda bizim Milletimize ve dünya mazlumlarına hizmet etme borcumuz vardır” dedi.

Saylar; “Kurucu Genel Başkanımız sayın Cumhurbaşkanımızın AK Parti ile duygusal bağını koparmaya hiç kimsenin ortadan kaldırmaya ne gücü yeter, ne de böyle bir duygu bağının içersine de hiç kimse, bu bağın dışına da kimse çıkamaz çünkü, sayın Cumhurbaşkanımız AK Parti’nin kurucusu ve kurucu Liderimizdir. Cumhurbaşkanlığı kanunu çerçevesinde neyse orda onu gerçekleştirir ama biz AK Partililer olarak Cumhurbaşkanımıza olan duygusal bağı hiçbir zaman koparamayız ve koparmayız. Bu anlamda gerçekleştirilen kongrenin Karabük’e de hayırlar getirmesini diliyoruz, yeni kurulan MKYK listesinde de biraz gençleştirme olmuştur . yeni kurulacak olan Bakanlar Kurulunun da hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi.

Genel Kurula 7 otobüsle gittiklerini ifade eden Saylar; “7 Otobüsle Genel Kurul salonunda yerimizi aldık Karabük ve Bölgemizdeki hem Belediye başkanlarımız, hem ilçe Başkanlarımız, Gençlik Kolu, Kadın Kolu Başkanlarımız herkes Genel Kurulda yerini aldı ve bu coşkuyu hep beraber yaşadık. Şu anda hizmete sıfırdan demiyoruz, yeni bir aşkla tekrar başlıyoruz” sözlerine yer verdi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”