Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Saylar: “Bizi Eleştirenler Bugün Galoşları Bile Toplayamaz”

Yayın: 21.04.2015 09:46
Paylaş:
A+ A-

AK Parti Safranbolu ilçe Başkanlığı tarafından aday tanıtım töreni düzenlendi.

Safranbolu Sunal Tülbentçi Öğretmen evinde düzenlenen tanıtım toplantısına, AK Parti Karabük Milletvekili adayları Osman Kahveci Sedat Namal’ın yanı sıra, İl Başkanı Timurçin Saylar, Merkez İlçe Başkanı Muhammet Kaya, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş ve parti teşkilatları ile sivil toplum kuruluşları ile partililer katıldı.

Yoğun katılımın olduğu tanıtım toplantısının açılış konuşmasını yapan AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş’in ardından AK Parti’den aday adayı olan, Adnan Ünlü, Enver Malkoç, Ersoy Yılmaz ve 23. Dönem Milletvekili Cumhur Ünal’da birer konuşma yaparak adaymış gibi 7 Haziran seçimlerine kadar çalışacaklarını ifade ettiler.

NAMAL: “PROJELERİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

AK Parti Karabük Milletvekili adayI Sedat Namal, aday adaylı sürecinde kendileri katkı veren vermeyen herkese teşekkür ederek, “7 Haziran seçimlerinde bu emaneti Genel Merkezimiz ve Başbakanımız sizlere gönderdi. 81 vilayetin 550 milletvekilinde Karabük’e tanınan kontenjan 2 tane. Bizde sizlere geldik. Sizlerle bu toplantıları yapmak, oy istemek için değil. Siz oylarınızla gönüllerinizle geleceğinize hizmet edecek zaten doğru yolu bulmuşsunuz. Son olarak TSO Başkanlı ve bir buçuk milyon üyesi buluna TOBB’da üst kurul üyeliğinde bulundum. Benim milletvekili adayı olmamın en baştaki sebebi ülkeme hizmet etmek. Hükümetimizin ve devletimizin yaptığı bütün yatırımlar takdire şayandır. Okul hastane ve yol yapmak ve hizmetlerde bulunmak en tabi görevler. Bizlerde yeni dönemde Karabük’ümüzde sanayileşmeye gelişmeyle işsizlik oranını düşürerek Karabük’ün emekli kenti olmaktan kurtulmaya ihtiyacı var. Biz bu noktada çalışmalarımızı TSO Başkanlığında iken yaptık. İl Başkanımız aynı zaman TSO meclis Başkanımız Timurçin Saylar, değerli büyüğümüz Mehmet Ali Şahin ve Osman Kahveci abimizle birlikte bu projeyi şuanki TSO başkanımız Tuncay Özcan tarafından yerine teslim edildi, Eskipazar endüstri bölgesi. Bunun gibi birkaç tane daha projeyi hayata geçirmemiz lazım. Biz rızkın onda dokuzu ticarette denen ve bu sünneti yerşne getirmekte olan insanlarız. Bu notada bu çalışmayı sizin adınıza oylarınızı helal ettirerek yapmaya çalışmaya gayret edeceğiz. Muhalet partilerinin adayları da Karabük’e hizmet etmek için yol çıktılar. Bizim gücümüz ve iktidar gücümüz ortada. Sadece sizden şunu rica ediyoruz size gelen bu emanete şahsınız olarak değil, her türlü ortamdan suskun kalarak ve başınız önde değil dimdik durarak konuşarak savunmanızı rica ediyorum. Bunun da sizin manevi yükünüz olduğunu hiçbir zaman unutmamanız lazım. 50 günlük bu süre içinde yapacağınız çalışma ve gayretlerinizden dolayı şimdiden teşekkür ederim” dedi.

KAHVECİ: “AK PARTİ KİMLİĞİNİ TAŞIMAK BİR AYRICALIK”

AK Parti Karabük Milletvekili ve Milletvekili adayı Osman Kahveci ise, seçim sürecinde son raunda girdiklerini ifade ederek, “Aday adaylığı süreci ile başlayıp adaylıkların kesinleşmesi ile devam eden ve şimdi önümüze konulan bir sandık var. AK Parti’nin vizyonuna yakışan bir yarış geçirdik. Genel Merkezimiz beni ve Sedat Namal kardeşimizi aday gösterdi. Bizede gidin vekaleti milletten alın gelin dediler. Biz sizden vekalet almaya geldik. AK Partili olmak ve AK parti kimliğini taşımak bir ayrıcalık. Allah herkese bunu nasip etmez. AK Parti sadece bir siyasi oluşum değildi. AK parti sultan Alparslan’ın kefenini giyerek Anadolu’nun topraklarını açmasıyla gelen bir süreçte bir vizyonun ve misyonun devamıdır. 2002 yılında kurulan ve 14 yaşında olan bir parti. 13 yıldır iktidarda olan bir parti. 13 yıllık sürede AK Parti’yi iktidardan göndermek için birçok entrikalarla karşı karşıya kaldı” dedi.

“RÜTBELİLERDEN DE CÜBBELİLERDEN DE ÜMİT YOK”

Kahveci, Türk siyasetinde iki defa aynı partiden iki Cumhurbaşkanı, 3 defa da aynı partiden Başbakan olan bir dönem yaşanmadığını da belirterek, “AK Parti’nin arkasında halkımız ve milletimiz olduğu sürece daha çok başbakan ve Cumhurbaşkanı çıkaracaktır. Anadolu insanı artık uyandı. AK Parti’yi kapatmak için rütbelilerden ümidi kesenler daha sonra cübbelilere başvurdu onlarda başaramadı. Millet kendisini temsil eden iktidarını ve partisine sahip çıktı. Milletten aldığımız güçle mecliste dik durduk. Ümidi kesilenler birlik oldular. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayları bir oldu ama çatı çöktü. Bu AK Parti bir geldi bir daha gitmiyor, milletin gözünden nasıl düşürürüz hesabını yapmaya başladılar. Şimdi tek ümitleri sandık kaldı. Rütbelilerden de cübbelilerden de ümit yok. Geçirdiğimiz seçimlerin hiçbiri 7 Haziran seçimleri kadar önemli değil. İçerden ve dışarıdan AK Parti’yi yıkmak için yoğun bir çalışmalar var. Dünyaya kafa tutan bir liderin çıkması Avrupa’yı tedirgin ediyor. Şimdi hepsinin bütün ümitleri 7 Haziran seçimleri. Onun için sandığımızı sahip çıkmamız lazım. Bugün AK Parti varsa ve güçlüyse bu teşkilatının güçlü çalışması ile olmuştur. Bu seçimleri normal seçimler gibi algılamamız lazım. Oy oranını Cumhurbaşkanlığı seçimde verilen oy oranını geçmemiz lazım. Kapı kapı gezip bunu başarmamız lazım. Bizim tek rakibimiz kendi oranlarımız. Aldığımız en son seçimdeki oy oranımız bizim rakibimiz. Bunu geçersek başarılı oluruz. Biz ne kadar Ankara’ya güçlü gidersek elimizde güçlü olur” diye konuştu.

SAYLAR : “BİZİ ELEŞTİRENLER BUGÜN GALOŞLARI BİLE TOPLAYAMAZ”

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar ise, hastane yatak sayısı hakkında kendilerini eleştiren muhalefete yüklenerek, ‘Bunlar şimdiki hastanelerde galoşları bile toplayamaz” dedi.

Saylar, toplanan partililere 1998 yılındaki SSK hastanelerinde yaşananların kısa bir videosunu izlettikten sonra, “Geçmişte yaptıklarını unutanlar bizim yaptıklarımızı yâd edip Allah’ın rızasına ulaştığımızı anlayamıyorlar göremiyorlar. O yıllarda hastanelerde yaşanan kuyruklarla muayene şansımız bile yoktu. Sabahın beşinde gidip muayene sırası beklediğimiz günleri unutmadık, bu halkta unutmadı. Şimdi o yıllardan nerelere geldik. Bizim 2011 yılında Karabük Devlet Hastanesinde 233 yatak kapasitemiz vardı. Şirinevler hastanesinde 162 yatak, Doğum hastanesinde 100 yatak vardı. 2012 yılında Şirinevlerdeki hastane yıkıldıktan sonra Karabük’te 423 yatağa indi. 423 yataktan sonra yeni hastanenin bitmesi sonucu şuan 440 yatak mevcut, özel hastaneler hariç. Bizi eleştirenler geçmişte kendilerine bakacaklar. 1998 yılında iktidarda MHP, DSP ve ANAP vardı. Bizi eleştirenler bugün galoşları bile toplayamaz. Şuan sağlıkla ilgili yaptığımız yatırımlarda Safranbolu 52 yataktan 75 yatağa çıktı. Eflani’de hastane yoktu, 10 yataklı hastane yaptık. Yenice’de hastane vardı doktor bile yoktu. Şuanda 20 yatak var 25 yataklı yeni hastane yapıyoruz. Aynısını Eskipazar’da yapıyoruz 20 yataklı. Şirinevler yatak sayımız şuan 440 yatak var. Bu hastanelerin kalitesini sorarsınız, bunların döneminde nitelikli yatak sayısı 26’ydı, şimdi ise 364 tane özel nitelikli yatak kapasitesi var. Nitelikli yatak kapasitesi demek bir oda televizyonu, buzdolabı banyosu ve refakatçinin yatacağı şekilde düzenlenmiş halde. Bizim hastanelerimiz 5 yıldızlı otel kompsetinde. Bunlar bizim hizmetlerimiz” dedi.

“BİZ DESTAN YAZMIYORUZ HİZMET YAPIYORUZ”

Saylar, muhalefet partisinin ‘Destan Yazacağız’ yönünde sloganlarının yer aldığı afişlere de göndermede bulunarak, “Destan yazılacak diyorlar; Türk tarihi ve İslam tarihinde destanı bizim ecdadımız yazdı. Kudiste Hz. Süleyman yazdı, Uhud da, Bedir de ve Mekke’nin fethinde destan yazıldı. Destan Malazgirt’te Alpsarlan, İstanbul’un fethinde Fatih Sultan Mehmet yazdı. Destanı Çanakkale de bizim atalarımız yazdı. Biz destan yazan atalarımıza laik olmak için bu milletin hizmetkârıyız. Biz destan yazmıyoruz, hizmet yapıyoruz. Sloganların arasında sıkışan İslam davası olmaz, İslam davası yaşamakla olur. Bizler ‘Yeni Türkiye, Yeni Güç, Hedef 2023’ sözleriyle yola çıktık. Bu sözlerin içi boş sözler değil. Dünyayı yöneten üst akıl, 1800 -1820, 1900 -1920 ve 2000 – 2020 dünyayı şekillendirme yılı olarak planladı. Bunu 1800 -1820 ve 1900 -1920 yıllarında yaptılar. Hem dünyada ekonomik alanda, hem de dünyayı cetvelle çizerek haritaları değiştirdiler. Aynısını 2000 yılında yapmaya başladılar ama bir kişiyi hesap edemediler, oda Recep Tayyip Erdoğan. Üst akıl dünyayı şekillendirmek için Yahudi’nin kurmuş olduğu emperyalizmin bu dünyada artık tek başına şekillendirme şansı yok. Artık mazlumların be milletin ve bu ümmetin sahibi AK Parti var. Dünya 5’ten büyüktür diyen bir liderin peşinde bu davaya başladık ve bu davaya sonuna kadar devam edeceğiz. ‘Yeni Türkiye Yeni Medeniyet’ kuracağız diyoruz. Yeni Türkiye’yi kurarken, üst akılın yönlendirmeleri ile bir iktidar kurulmayacak. Bu milletin bağrından çıkan bu insanlar bu iktidarı kuracak. Bu millete ve ümmete hizmet etmeye devam edeceğiz. Bunun için Anayasayı değiştirmemiz lazım. Anayasayı değiştirerek Yeni Türkiye’nin kapılarını açarak, Başkanlık sistemine dönmemiz lazım. Haziran ayına kadar kapı kapı gezerek Karabük’e düşen görev olarak 2-0 yapmak lazım. Bütün arkadaşlarımızla Karabük’teki oy oranımızı yükseltmek için çalışacağız. Karabük’ün bütün her yeri bütün evlerde AK parti bayrağı ve Türk Bayrağını istiyoruz. Bu kutlu dava Allahın rızasını elde etmek için çıktığımız bu yolda bu millete hizmet borcumuzdur. Bu borcu ödemek için yollara çıktık” ifadesinde bulundu.

2 kişi görüş bildirdi

  1. tonyukuk

    Saylar ne oldu,ilk geldiğinde çok ılımlıydın.Karabük yararına gerektiğinde diğer partilerle omuz omuza çalışırız şeklinde iddialı demeçler veriyor, vergili övüyordun. Ne oldu; kulağını mı çektiler. Saçma sapan demeçlere başladın. galoşları toplayamazlar ne demek ya? çocukça,anlamsız,seviyesiz, gereksiz,konuşmak için konuşulmuş bir laf. Hastaneler konusunda rezil olduğunuzun herhalde farkındasın ki cümleleri bile doğru seçememişsin.

  2. HASTANE

    Sayın Başkan yeni hastanenin 440 yataklı olduğunu söylerken acaba neye dayanarak bunu söylüyor.Resmiyette hastanenin 300 yatak olduğunu hastane bürokratları kendine söyleyebilirdi.peki nasıl 440 yatağa çıkıyor.Eğer hastanedeki tekli odaları yatak yetmiyor diyerek yatak ilave ederseniz hastane 600 yataklı da olur.Burada da odalara yatak ilavesi ile hastane 440 yataklı görünmekte.Doktor sayısının çoğaldığından bahsediliyor.Doktor sayısı çok olabilir belki,ancak sağlıklı ve verimli bir şekilde poliklinik yapılamıyorsa bunun iyiliğinden bahsetmek doğru olmasa gerek.Geçmiş dönemlerde sağlıkta yapılan yanlışlar aynen devam ediyor.5000 evler gibi Karabük’ün yarısını barındıran buna yüzüncü yılı da katabiliriz bir yerdeki hastaneyi hangi akla hizmet kapatıyorsunuz.Evet 3 adet eski hastane vardı ve Karabük yeni hastane ve hastaneleri istiyordu.Ancak bu yıkarak ya ad kapatarak değildi.Siz yeni hastane yapıp hizmete açmadan eski hastaneleri kapatırsanız Karabük ve çevresine cevap vermekte zorlanırsınız.Allah gönlünüze göre versin,ancak Karabük size sarı kart gösterecek gibi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KBÜ’de Mezuniyet Coşkusu

Yayın: 28.09.2023 11:29
Paylaş:
A+ A-

KBÜ’de mezuniyet coşkusu

Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Orman Fakültesi ve Teknoloji Fakültesi öğrencileri, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında mezuniyet coşkusunu yaşadı. 

Karabük Üniversitesi, 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılında 5 bin 847 öğrenci mezun etti. Karabük Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulundan 894, Sağlık Bilimleri Fakültesinden 382, Başak Cengiz Mimarlık Fakültesinden 55, Mühendislik Fakültesinden 765, Orman Fakültesinden 17 ve Teknoloji Fakültesinden 170 olmak üzere düzenlenen mezuniyet törenlerinin ilk gününde 2 bin 283 öğrenci, mezuniyet coşkusu yaşadı. Mezun olan öğrenciler, mutluluklarını aileleri ve arkadaşlarıyla birlikte paylaştı.

Karabük Üniversitesi Gökşen M. Yücel Spor Merkezinde düzenlenen törenine, Rektör Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Çepni, Genel Sekreter Lütfü Köm, fakülte dekanları, yüksekokul müdürleri, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Mezuniyet töreni, protokol üyeleri ile mezun öğrencilerin birlikte gerçekleştirdiği kortej yürüyüşü ile başladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından tören, protokol konuşmalarıyla devam etti.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun yüzüncü yılında, 13. dönem mezunlarımıza diplomalarını vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Karabük Üniversitesi, 2007 yılında kuruldu. Akademik alanda kendisini kısa sürede ispat etti. Geride bıraktığımız 16 yılda, Türkiye’nin köklü üniversitelerini imrendirecek fiziki ve bilimsel altyapı ve donanımlara sahip oldu. Doğayla iç içe, güneş enerjisiyle kendi elektriğini üreten, engelleri aşan, sosyal, kültürel, sportif yaşam alanları, bilimsel, teknolojik amfi, derslik, kütüphane ve laboratuvarlarıyla Demir Çelik Kampüsü; estetik, sanat ve mimarinin öne çıktığı Safranbolu Yerleşkesi; Eflani, Eskipazar, Ovacık ve Yenice Meslek Yüksekokullarıyla 10 binlerce mezun verdi. Bugün artık iş dünyasında, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki üniversitelerle yarışan, rekabet eden Karabük Üniversitesi mezunları neslinin haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu.

“PROJELERİMİZİN MÜJDESİNİ ÇOK YAKINDA KAMUOYUYLA PAYLAŞACAĞIZ”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Karabük Üniversitesinin yeni dönemdeki hedeflerine değinerek, “Kurumsal altyapımızı sağlamlaştırmak, kalite standartlarımızı artırmak, akademik, bilimsel ve teknolojik yanımızı daha da güçlendirmek, Türkiye ve dünyada ses getirecek projelere imza atmak istiyoruz. Bu projelerin müjdesini çok yakında kamuoyuyla paylaşacağız. Bu projelere mezun öğrencilerimizin de desteğini bekliyoruz. Üniversite mezuniyeti hayatınızda bir aşamadır ama son derece önemli bir aşamadır. Yapacağınız mesleklerde bilhassa güçlü hayaller kurmanızı, hayallerinizi insanlığın faydasına olacak şekilde tasarlamanızı ve bunları gerçekleştirmek için hayal kurmaya, tefekkür etmeye, gayret göstermeye, yılmamaya, vazgeçmemeye sizleri davet ediyorum. Bizim mezun öğrencilerimizden bu anlamda beklentilerimiz çok yüksek. ‘Karabük Üniversitesi mezunu olmak bir ayrıcalıktır.’ Bu ayrıcalığı lütfen hissedin ve hissettirin. Üniversite ile iş birliğimizi, diyalogumuzu geliştirelim ve sürdürelim. Asla iletişimimizi kopartmayalım” dedi. Bir üniversitenin, mezunlarıyla birlikte üniversite olduğuna işaret eden Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“Mezunlarımızdan alacağımız güç ve kuvvetle sizlerin Üniversitemizin adını kamu ve özel sektörde temsiliyle katlanarak büyüyeceğiz. Unutmayın, sizlerin hedefleri ve idealleri ne kadar büyük olursa bizim de sorumluluğumuz o kadar büyük olur. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar Karabük Üniversitesine hizmet eden Rektörlerimize, Hocalarımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün hayatta olmayan büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Devlet büyüklerimize, bölge milletvekillerimize, mülki ve idari amirlerimize, ülkemizin ağır sanayi öncüsü KARDEMİR Yönetim Kurulları başta olmak üzere sanayici ve iş adamlarımıza, Üniversitemize katkılarından dolayı şükranlarımı sunuyorum.”

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, öğrencilere seslenerek, “2023 mezunları olarak çok şanslısınız. Cumhuriyetimizin yüzüncü yılında, Karabük Üniversitesi mezunu olmak sizlere nasip oldu. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, çalışma hayatınızda sizlerin ülkemize katacağı değerlerle taçlanacaktır. Karabük Üniversitesinden almış olduğunuz diplomalar, eğitimler, sertifikalar, Hocalarımızdan sizlere aktarılan bilgiler, birikimler ve donanımlar, geleceğimizi aydınlatacaktır. Bu yüzyılı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin dünyaya damgasını vuracağı ‘Türkiye Yüzyılı’ olarak nitelendiriyoruz. Sizler de bu yüzyılın en önemli yeni gençliğisiniz. Bu sorumluluk ve bilinçle büyük bir ülke, büyük bir devlet olmanın gururu ve onuruyla Türkiye’de ve dünyada hizmetlerinizi buna uygun olarak bu vizyonla yerine getirmenizi istiyoruz. Mezuniyetiniz, ülkemize, milletimize ve kıymetli ailenize hayırlı olsun. Her şey gönlünüzce olsun, yolunuz bahtınız açık olsun, hoşça kalın, sağlıcakla kalın, Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Müslüm Kuzu, öğrencilere seslenerek, “Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının, Türkiye yüzyılının ilk mezunlarısınız. Ülkemizin Türkiye yüzyılı hedeflerine ulaşmasında Karabük Üniversitesinin birer mensupları olarak sizlere de çok büyük sorumluluklar düşmektedir. Bu sorumluluğun gerekliliklerini yerine getirecek donanıma sahip olduğunuzdan hiç kuşkum yok” diye konuştu.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Düha Koç, mezun öğrencilerle bir arada bulunmanın mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, “Bizler bu coğrafyada zengin bir kültürün içinde yaşıyoruz ve bu kültür farklı renklerden beslenmekte. Sizlerden bu renkleri özümsemenizi ve gittiğiniz yerlere taşımanızı istiyorum. Kucaklayın, Mevlana gibi kucaklayın insanlığı, dil, din, ırk, renk ayırmadan kucaklayın. Sizler şifa veren eller olacaksınız, o nedenle sevin. Çünkü sevgi en iyi ilaçtır. Vazgeçmeyin, karşınıza zorluklar çıksa da çabalamaktan asla vazgeçmeyin. Kendinize yüksek hedefler koyun ve hedeflerinize ulaşmak için zorluklarla mücadele etmekten korkmayın” ifadelerini kullandı.

Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Merve Tuna Kayılı, “Mimarlık, hem bir sanat hem de bir bilimdir. Bir binayı sadece işlevsel bir yapı olarak değil aynı zamanda estetik bir eser olarak görebilmek, insanların yaşamlarını iyileştirmek için bir fırsat sunar. Mezunlarımız, bu sanatı ve bilimi mükemmel bir şekilde birleştirmek için gerekli yeteneklere sahip olarak yetiştirildiler. Mezunlarımızın sahip olduğu bilgi ve beceriler, onları bu zorlu sektörde başarılı kılacaktır. Ancak sevgili arkadaşlar unutmayın ki öğrenme süreci hiçbir zaman sona ermeyecek. Kariyeriniz boyunca, sürekli öğrenmeye ve kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz” diye konuştu.

Mühendislik Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Çağrı Sel, “Kuruluşundan bugüne Asya’dan Avrupa’ya, Orta Doğudan Afrika’ya dünyanın dört bir yanına 20 bine yakın mühendis yetiştirmiş bir Mühendislik Fakültesiyiz. YÖK tarafından temiz, erişilebilir ve güvenli enerji alanında uzmanlaşan Üniversite ödülüne layık görülmemiz, Mühendislik alanında dünyaca kabul gören endekslerde taranan JESTECH dergisine sahip olmamız başarı göstergelerimizdendir. 2023 yılında hizmete giren modern laboratuvar binamızla eğitim kalitemizi her geçen gün artırmaya devam ediyoruz. Savunma sanayisinden otomotive, bilişimden üretim ve hizmet sektörüne her alanda, yurt içinde ve yurt dışında bizleri başarıyla temsil eden mezunlarımız en büyük motivasyon ve gurur kaynağımızdır. Sevgili genç mühendisler, şimdi sizin için ailenize, vatanımıza, milletimize ve tüm insanlığa faydalı olma zamanıdır. Sizler başarıdan başarıya koşarken Karabük Üniversitesini yüceltecek ve bizleri onurlandıracaksınız. Karabük Üniversitesi ile irtibatınızı koparmayın, gittiğiniz her yerde Karabük Üniversitesinin, Karabük’ün ve Türkiye’nin gönül elçileri olun, bizleri en güzel şekilde temsil edeceğinizden eminiz” şeklinde konuştu.

Orman Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ahmet Duyar, “Bu yıl Orman Mühendisliği Bölümümüzün ikinci mezunlarını verdik. Mutlu ve gururluyuz. Dört yıllık Fakülte eğitimi sürecimizin maalesef pandemi ve deprem felaketi sebebiyle yüz yüze gerçekleştiremedik. Yine de eldeki tüm imkânlarımızı kullanarak arkadaşlarımızı donanımlı birer orman mühendisi olarak mezun ettik. Orman mühendisleri Türkiye’mizin yaklaşık dörtte birini oluşturan yeşil vatan ormanlarımızın, koruyucusu, işletmecisi ve yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Orman yangıları gibi hayati riskler içeren durumlarda dahi cansiparane çalışmaktırlar. Öğrencilerimiz, bu kutlu ve zorlu yolda bu kutlu ve zorlu göreve seve seve talip olmaktadır” dedi.

Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Kayfeci, “Değerli genç mezunlarımız elde edeceğiniz başarı ve toplumsal katkı siz ve aileniz kadar Karabük Üniversitesini de yüceltecek ve bizleri onurlandıracaktır. Sizler yeni teknolojilerin ve inovasyonun öncüleri olacaksınız. Fakat bu gücünüzü insanlığın iyiliği için kullanmayı unutmayın. Sürdürülebilirlik, çevre koruma ve toplumsal sorumluluk, genç mühendis ve mimarlarımızın her zaman öncelikli konuları olmalıdır. Sizler sadece kendiniz ve aileniz için değil ülkeniz ve insanlık için de başarılı olmak zorundasınız. Sizleri ülkelerinizin geleceği olarak görüyor, yeni başlangıçlarınızda ve kariyer yolculuğunuzda başarılar diliyorum. Hayallerinizi gerçekleştirmek için elinizden gelenin en iyisini yapacağınıza inanıyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri ve ödülleri takdim edildi.

Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Ebrar Duran, ikincisi Elif Kandemir, üçüncüsü Yaren Işık aynı zamanda 2022-2023 akademik yılının Üniversite derecesini oluşturdu.

Öte yandan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu birincisi Nazire Gülçin Demirci, ikincisi Rüya Aksakal ve üçüncü Tuğba Ay olurken Sağlık Bilimleri Fakültesi birincisi Ebrar Duran, ikincisi Elif Kandemir, üçüncüsü Yaren Işık,Başak Cengiz Mimarlık Fakültesi birincisi Onur Telli, ikincisi Gamze Levent, Mühendislik Fakültesi birincisi Mhd Osama Anbarı, ikincisi Gökhan Kuzaliç, üçüncüsü Haneen Al-Bosta, Orman Fakültesi birincisi Abdullah Özalpgil, ikincisi Oğuzhan Savaş, üçüncüsü Eda Gülbay, Teknoloji Fakültesi birincisi Zekeriya Kaya, ikincisi Esra Albayrak, üçüncüsü Hamza Alnajjar oldu.

2022-2023 Eğitim-Öğretik Yılının Üniversite birincisi olan Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunu Ebrar Duran, “Şüphesiz insanın başarıyı sağlanmasındaki en önemli faktörlerden biri onu destekleyenlerin olmasıdır. Beni her koşulda destekleyen, iyi ve kötü anımda yanımda olan,  beni hep ellerinde tutan ve bu hayattaki en büyük şansım olarak gördüğüm aileme, babama, anneme ve kardeşime sonsuz teşekkür ediyorum. Ebelik mesleğini sevdiren, iyi bir ebe olabilmemiz için bize yol gösteren, mesleki bilgi ve tecrübelerini aktaran, bizi meslek ahlakı bilinciyle yetiştiren değerli bölüm hocalarımıza ve bizi stajyer olarak değil meslektaş olarak gören ve her zaman arkamızda duran hocalarımıza, arkadaşlarım ve kendi adıma teşekkür ediyorum. Karabük Üniversitesi ebelik mezunları olarak ebelik mesleğinin geleceği üzerindeki sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Annelerin ve bebeklerin hayatlarına dokunup mutlu başlangıçlara şahit olacağız. Toplumun bize ihtiyaç duyduğu her alanda toplum sağlığını geliştirmek için çabalayacağız. Sağlıklı nesil için gayret göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı. Mezun arkadaşlarına seslenen Ebrar Duran, “Her son yeni bir başlangıçtır. Bu kısa zamanda ömür boyu sürecek arkadaşlıklar kurduk, unutulmayacak birçok anı biriktirdik. Hayatımın en güzel günlerini burada sizinle birlikte yaşadım. Bunların hepsi benim için çok kıymetliydi, her şey için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız, umarım her şey gönlünüzce olur. Öğrenme isteğimizi hiçbir zaman kaybetmeyeceğimize, kendimizi geliştireceğimize ve mesleği layığıyla yapan ebeler, hemşireler, mühendisler ve öğretmenler olacağımıza eminim. Sizlere Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle veda etmek istiyorum. ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır: Çalışkan olmak, vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır.’ Hepinizi saygıyla selamlıyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından öğrenciler hep birlikte keplerini atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Tören müzik dinletisi ile sona erdi. (Sadık Arslan)