1 Kasım seçimlerine bir aydan az bir süre kalmasına rağmen seçmen kağıtlarının ilgili mahalle ve köy muhtarlarına henüz ulaştırılmadığı belirtildi.
Daha önce 30 Eylül 2015 tarihinde kadar dağıtılacağı belirtilen ancak, henüz teslim edilmeyen seçmen kağıtları ile ilgili Yüksek Seçim Kurulunun ikinci bir emre kadar dağıtımın durdurulduğu şeklinde duyumlar alınırken,sebebinin ise belirtilmediği haber verildi.
Diğer yandan,seçmen kağıtlarının ne zaman dağıtılacağı yönünde meraklı bekleyişin sürdüğü haber verilirken, şu ana kadar dağıtılmamasının,”acaba seçimler iptal mi” edilecek şeklinde yorumlara bile sebep olduğu bildiriliyor.