Serhat Demir Çelik’te İmzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle Çalışanlara Yeni Haklar Kazanıldı

Serhat Demir Çelik’te İmzalanan Toplu İş Sözleşmesiyle Çalışanlara Yeni Haklar Kazanıldı

Yayın: 11.05.2024 13:01
Paylaş:
A+ A-

Serhat Demir Çelik A.Ş, geçtiğimiz aylarda örgütlenme çalışmalarını tamamlayarak toplu iş sözleşmesine başladı ve 2024-2025 yıllarını kapsayan sözleşme bugün itibariyle imzalandı. Yapılan sözleşmeyle, 2023 Aralık ayı yevmiyelerine ilk altı ay için %67 zam kararı alındı.

Toplu iş sözleşmesi kapsamında ikramiyelerde artış, sosyal yardımlar, bayram harçlığı, yakacak yardımı, gece vardiya zammı, fazla mesai ücret artışı, öğrenim yardımı, doğum yardımı, evlenme yardımı, ölüm yardımı gibi birçok yeni hak elde edilerek sosyal haklarda %100 ücret kazanımı sağlandı.

Serhat Demir Çeliğin sahipleri Gökalp, Osman ve Suat Büyükbektaş’ın katıldığı imza töreninden sonra, Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Serhat Demir Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Gökalp Büyükbektaş ve Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Büyükbektaş ile Suat Büyükbektaş’a toplu iş sözleşmesindeki iyi niyetli yaklaşımlarından dolayı tüm çalışanlar adına teşekkür etti. Yılmaz, “Toplu sözleşme sürecini sabırla bekleyen tüm Serhat Demir Çelik çalışanlarına teşekkür ediyor, toplu iş sözleşmesinin tüm Serhat Demir Çelik çalışanlarına hayırlı olmasını temenni ediyoruz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Aras Kargo’ya “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Kargo Şirketi” ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 30.05.2024 04:52
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Aras Kargo, e-ticaretin en iyilerinin ödüllendirildiği ECHO Awards'ta 5'inci kez kargo sektöründe “En İyi E-Ticaret Deneyimi Yaşatan Şirket Ödülü”ne layık görüldü.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aras Kargo, bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ve “E-Ticaretin En İyileri”nin belirlendiği ECHO Awards'ta, Marketing Türkiye ve Akademetre Research and Strategic Planning işbirliğiyle, kargo kategorisinde bir kez daha ödül aldı.

Markaların başarılarının taçlandırıldığı “ECHO Awards ödülleri”, İstanbul'da bir otelde düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

– “Kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık”

Açıklamada törendeki konuşmasına yer verilen Aras Kargo İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Selda Özacar, Aras Kargo olarak, ilk günden itibaren müşterilerin beklenti ve memnuniyetine öncelik verdiklerini hizmetlerinin yelpazesini bu doğrultuda geliştirdiklerini belirtti.

Özacar, e-ticaret ekosisteminde, teslimat ve iade noktasında kargo sektörünün önemli rol üstlendiğini aktararak, “Biz de son yıllarda değişen tüketici beklentilerini karşılamak için hizmetlerimizi ileri taşımak üzere önemli yapısal ve teknolojik yatırımlar gerçekleştirdik. Büyük verinin yapay zeka ile işlenmesine ve bu sayede kişiselleştirilmiş hizmetler vermeye odaklandık. Ülkemizin dört bir yanına ulaşmakla kalmayarak yurt dışına açılıp teknoloji ihraç eden çok dinamik bir yapı inşa ettik.” açıklamalarında bulundu.

E-ticaretin en önemli bileşenlerinden birinin teslimat sürecinde esneklik ve kişiselleştirme olduğuna dikkati çeken Özacar bu doğrultuda, kargo teslimatlarını zaman ve mekandan bağımsız esnek bir modele taşımak için yeni ürünlere yatırımlar yapmaya devam ettiklerini aktardı.

Özacar, Aras Rotalama Platformu ile müşterilerinin, kargolarını canlı olarak takip ederek kargonun teslimin zamanını değiştirebildikleri bilgisini paylaşarak, şunları kaydetti:

“Bu sayede müşteriler kargosunu Aras Burası esnaf ve dolap noktalarımıza, komşusuna ya da istediği şubemize yönlendirebiliyor. Aras Kargo olarak, teknoloji yatırımlarını genişletirken hızlı ve pratik çözümler geliştirmeyi sürdüreceğiz. E-ticaret ekosisteminin güvenilir ve etkili bir iş ortağı olarak konumlandığımız ve bu yıl 5'inci kez aldığımız ödül için mutluyuz. Bu başarımızda büyük emekleri olan çalışma arkadaşlarıma ve e-ticaret tarafındaki iş ortaklarımıza teşekkür ediyorum.”