Setur, Ören’deki yatırımlarına devam ediyor

Setur, Ören’deki yatırımlarına devam ediyor

Anadolu Ajansı
Yayın: 20.03.2024 04:36
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Setur Marinaları, geçen yaz Muğla Ören'de hizmete açtığı Rib & Refit Park'ta yeni bir tesisin inşasına başladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Setur Marinaları, “Yeni ufuklara yelken aç” mottosuyla deniz tutkunlarının hayatını kolaylaştıracak çözümler sunmaya devam ediyor.

Geçen yaz Ören'de karada kışlama, tekne bakımı ve onarım hizmetleri vermeye başlayan Rib & Refit Park'a büyük yatırımlar yapılıyor.

Ören Rib & Refit Park tesislerinin Travel Lift'ine şimdi de Croc Lift eklendi. Rib & Refit Park'ta faaliyetlerine başlayan yeni 240 tonluk Croc Lift, Setur Marinaları'nın karapark hizmetlerindeki gücünü ortaya koyuyor.

Rib & Refit Park, travel lift ile boyu 25 metre eni 6.3 metreye kadar tekneleri karaya alabilme hizmetini sürdürürken, 240 ton kapasiteli amfibi lift ile 50 metreye kadar tekneler, 70 metre uzunluğundaki rampadan karaya alınabiliyor.

Yapılan yeni yatırımlarla birlikte bu amfibi lifti eni 12 metreye kadar olan katamaran teknelere de hizmet verebiliyor. Ayrıca makine parkında bulunan 60 tonluk tekne taşıyıcısı da kara sahasında faaliyetlerine devam ediyor.

Rib & Refit Park, kara sahasında bulunan 2 bin 200 metrekare ikiz hangarda 50 metreye kadar, 700 metrekarelik ikinci hangarda ise 30 metreye kadar teknelere refit gerçekleştirme alanı sunuyor.

Sahadaki atölyelerin sağladığı, boya, motor bakımı, mekanik, elektrik, marangoz, fiberglas işleri gibi yatların ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetler de tesiste konuklarla buluşuyor.

Son teknoloji ile üretilen pedestallarla sahadaki tüm teknelere elektrik ve su hizmeti imkanı sağlayan tesis, güvenlik yatırımlarıyla da ön plana çıkıyor. Rib & Refit Park'ın tüm yangın altyapısı son yatırımlarla yenilenirken, yüksek çözünürlüklü güvenlik kameraları ile tesisin her noktası izlenebiliyor.

İnşası süren yeni tesisle birlikte 22 bin metrekare alanda faaliyet gösterecek olan Rib & Refit Park, 150 tekne kapasitesi ile konukları ağırlıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdüründen Birlik Medya’ya ziyaret

Yayın: 18.04.2024 13:38
Paylaş:
A+ A-

İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medyayı ziyaret etti. Geçtiğimiz aylarda Karabük’e tayini çıkan İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Ali Rıza Özcan Birlik Medya’ya iade-i ziyarette bulundu. Ziyarette Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ile görüşen Özcan “ Birlik Medya çalışanlarını sizin vezninizde tebrik ediyorum. Karabük’te hem yazılı hem de internet ortamında hizmet veriyorsunuz. Bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memmuniyeti dile getiren Birlik Medya Yöneticisi İsmail Akça ise “ Bu nazik ziyaretiniz için sizlere teşekkür ediyorum.Birlik Medya olarak tüm kurumu ve kuruluşların her zaman yanındanız, Yapacağınız her türlü çalışmalarınızda hem gazetelerimiz de hem de internet sitelerimizde sizlere destek olacağız” dedi.