Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Seyir Terasında ki Çalışmalar Sürüyor

Yayın: 05.10.2015 10:35
Paylaş:
A+ A-

Doğa turizmi konusunda iddialı bir konuma sahip Yenice, yapılan çalışmalarla turizm altyapısı oluşturmaya çalışıyor.

Bu çalışmaların başında da Yenice Belediyesi tarafından yapımına devam edilen Köykent- Seyir Terası proje çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü haber veriliyor.

Yenice Belediye tarihinin en büyük bütçeli projelerinden biri olan Köykent – Seyir Terasının inşaat çalışmaları kapsamında öncelik verilerek yapılan cafe – restaurant, kır kahvesi, mutfak ve tuvaletlerin 850 m2 lik hasır betonlarının geçtiğimiz günlerde atıldığı bildirilirken, ilk etapta resturant ve kır kahvesi yapımı çalışmalarına hız verildiği gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Salıpazarı’nda engellilere yönelik eğitim düzenlendi

Yayın: 28.09.2023 08:48
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

SAMSUN (AA) – Salıpazarı ilçesinde Yerel Eylem Grubu Derneği tarafından engellilere yönelik “Turizme Yönelik Ahşap Hediyelik Eşya Üretimi Önemi ve Pazarlanması” ile ilgili seminer düzenlendi.

Salıpazarı Engelliler Derneği'nde düzenlenen eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan Sezgin Duman, kırsal turizmde turistik ürün olarak hediyelik eşyaların değerlendirilmesine katkıda bulunmak, katılımcıların kişisel birikimlerini yükseltmek, mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, istihdam edilebilirliklerini artırmak amaçlarıyla engelli bireylere bilgi verdi.

Eğitim sonunda eğitmen Sezgin Duman'a, Salıpazarı Engelliler Derneği Başkan Yardımcısı İbrahim Arslan tarafından teşekkür belgesi verildi.

Eğitime, Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, Salıpazarı YEG Başkanı Hakan Şahin, Belediye Meclis Üyesi Yücel Kaya ve Salıpazarı Engelliler Derneği üyeleri katıldı.