Sinop’ta 60 yaş ve üzeri “kıdemli üniversiteliler” hünerlerini sergiledi

Sinop’ta 60 yaş ve üzeri “kıdemli üniversiteliler” hünerlerini sergiledi

Anadolu Ajansı
Yayın: 01.06.2024 16:00
Paylaş:
A+ A-

SİNOP (AA) – Sinop Üniversitesi bünyesinde hayata geçirilen “3. Yaş Üniversitesi”ne katılarak üniversite sıralarıyla buluşan “kıdemli öğrenciler”, üniversitenin 17'nci kuruluş yıl dönümü etkinliklerinde hünerlerini sergiledi.

Sabahattin Ali Kültür Merkezi'nde düzenlenen programda, kıdemli öğrencilerce hazırlanan tiyatro ve müzik dinletisi sunuldu.

Katılımcılar tarafından beğeniyle izlenen gösterilerin ardından 60 yaş ve üzeri bireylerin görsel sanatlar, ahşap işlemeciliği ve fotoğrafçılık derslerinde yaptıkları eserler de sergilendi.

Vali Mustafa Özarslan, burada yaptığı konuşmada, her biri kendileri için birer hazine olan yaşlıların ortaya koydukları enerjinin kendilerine kuvvet verdiğini söyledi.

Ortaya konulan anlamlı projelerle yarınların daha güzel olacağını dile getiren Özarslan, “Bu anlamlı törende sizlerle bir arada olmaktan çok mutlu olduğumuzu özellikle ifade etmek isteriz. Sizlerin isteği, enerjisi, organizasyon becerisi, yüzlerinizdeki gülümseme, inanın bizlere güç veriyor. Biliyoruz ki bugün buradayız, yarın sizlerin yanındayız. O açıdan ortaya koyduğunuz bu enerjiyle bizlere örnek olduğunuz ve yol gösterdiğiniz için hepinizi tebrik ediyorum.” dedi.

3. Yaş Üniversitesi öğrencisi emekli Yüksel Demler ise projede yer aldığı için çok mutlu olduğunu vurgulayarak, “İnşallah devam olur. Bizi 10 yaş gençleştirdi bu proje. Ödevlerimize, okula o kadar adapte olduk ki gerçekten kendimizi öğrenci sıralarında gördük.” ifadesini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”