Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Soğan Tarlası Mevkiine Heyelan İddiası

Yayın: 01.02.2016 10:47
Paylaş:
A+ A-

TOKİ tarafından emekli ve dullara yapılacak 426 konut için geri sayım başlarken, 12 Şubat’ta yapılacak kura çekiminin Karabük’te yapılması isteniyor.

TOKİ işbirliği ile yapılacak olan emekli ve dullara yönelik ucuz konut projesi kapsamında 9 Aralık tarihinde başlayan ön kayıtların 31 Aralık tarihinde sona ermesiyle birlikte emekliler 12 Şubat’ta TOKİ nezdinde gerçekleşecek kura çekimi için beklemeye geçti.

31 Aralık 2015 tarihi itibarı ile SGK kaynaklarınca alınan bilgilere göre Halk Bankası’na 500 TL karşılığında ön kayıt yaptıran emekli ve dul sayısının yaklaşık olarak 8 bin civarında olduğu bilgileri verilirken,bu sayının hangi şekilde artacağı ve son günlerde yapılan değişik beyanlar konusunda tereddütlerin oluştuğu ve yeni bir açıklama yapılması beklendiği bildiriliyor.
Son birkaç aydır Karabük’ün en önemli gündem maddelerinin başında gelen ve birçok söylentilere sebep olan emeklilere konut projesi kapsamında Emekliler derneği başkanı Celal Bulut geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak; “Bilindiği gibi son olarak TOKİ Karabük Emeklileri için ilk etapta Karabük merkezde 426 konut yapılacağını açıkladı.Bu açıklamanın ardından bize gelen konut sayısının yetersizliği şikayetleri üzerine TOKİ başkanımızla Ankara’da yeni bir görüşme yaptık.Kendisi bize bu işin ucunun açık olduğunu söyledi ve etap etap konutların yapımına devam edileceğini bildirdi.İnsanlar 5-6 bin konut yapılacağını sanıyorlar.Oysa ki öncelikli olarak evi olmayan emeklilerimize konut yapılacağını o zamanda söyledik, şimdi de söylüyoruz.Yer bulundukça etap etap konutlar yapılacak.TOKİ başkanımızla en son görüşmemizde Kirkille bölgesine yapılacak 426 konut ile birlikte, Soğan tarlası mevkiinin de konut yapımına hazır olduğunu söyledik.Şimdi Soğan tarlası mevkii ile ilk etapta yapılacak konut sayımız yaklaşık bin civarına yükseldi.Tabi ki sayı bununla kalmayacak ve ikinci,üçüncü etaplarda da Aydınlıkevler ve Kapullu mahallelerine yeni konutlar yapılacak.Ancak bunun için bir tarih vermemiz şimdiden mümkün değil” ifadelerine yer vermişti.

EMEKLİ VE DUL’LAR DOYURUCU BİR AÇIKLAMA BEKLİYOR

Son günlerde yapılan çeşitli açıklamalarla birlikte emekli ve dul vatandaşların yeni bir açıklama yapılmasını istedikleri ve bu projenin seçim öncesi siyasi amaçla mı vaat edildiği yoksa gerçekten emekli ve dullar düşünülerek mi yapılacağı düşüncesi ile birlikte, sayının ne olacağı konusunda tereddütlerinin oluştuğu gelen haberler arasında yer alıyor.

KURALAR KARABÜK’TE ÇEKİLSİN

TOKİ tarafından emekli ve dullar için yapılacak kura çekiminin Ankara TOKİ başkanlığı nezdinde yapılacak olmasına tepki gösteren emekliler,kuranın Karabük’te noter huzurunda çekilmesi gerektiğini bildiriyorlar.

SOĞAN TARLASI MEVKİİNE HEYELAN İDDİASI

Diğer yandan emekli ve dullara yönelik yapılacak konutlar için yoğun bir arsa arayışının sürdüğüne dikkat çeken ilgili kişiler,ilk olarak gündeme getirilen Soğuksu soğantarlası mevkiinin heyelan bölgesi olduğu iddiaları da gündeme gelirken,yer konusunda net bir açıklama yapılması isteniyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dinçer Lojistik Demoday 2023 başlıyor

Yayın: 07.12.2023 00:24
Kaynak: AA
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – Dinçer Lojistik tarafından sektörde faaliyet gösteren girişimleri desteklemek amacıyla iki yıldır düzenlenen Dinçer Lojistik Demoday'in üçüncü dönemi başlıyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, başvuruların 10 Aralık'a kadar süreceği Dinçer Lojistik Demoday; lojistik-tedarik zinciri ve perakende süreçleri temelinde yapay zeka, robotik, mobilite, iş zekası ve blockchain teknolojileri gibi pek çok alanda faaliyet gösteren startup'lar için önemli bir fırsat sunacak.

Birincinin 150 bin TL, ikincinin 100 bin TL ve üçüncünün 75 bin TL ödül kazanacağı etkinlik, bu sene ilk defa Ataşehir DasDas sahnede yüz yüze düzenlenecek.

20 Aralık'ta düzenlenecek etkinlikte yarışacak projeleri Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, Dinçer Lojistik CTO'su Murat Şencan, Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Danışmanı Hakan Kırımlı, Koç Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Metin Türkay, Strateji ve İş Geliştirme Danışmanı Arda Berkay Çağın, Webrazzi Kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Arda Kutsal, Halk Yatırım Genel Müdür Yardımcısı Zafer Mustafaoğlu, P&G Satın Alma Direktörü Filiz Mahir ve Fazla Üst Yöneticisi (CEO) Olcay Silahlı değerlendirecek.

Etkinlikte para ödülünün yanı sıra sektör profesyonelleri ve mentorlar ile çalışma, iş bağlantıları ve yatırım fırsatı gibi imkanlar sunulacak.

– “Etkinliğe ilgi her geçen yıl artıyor”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Dinçer Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Dinçer, geçen yıl 100'ü aşkın girişimin başvurduğu, 12 startup'ın ise finalde yarıştığı Demoday’e gösterilen ilgiden oldukça memnun olduklarını bildirdi.

İki yıldır düzenledikleri etkinliğin bu sene üçüncü dönemini başlattıklarını kaydeden Dinçer, şu açıklamalarda bulundu:

“Geride bıraktığımız yıllara bakarsak giderek artan bir ilgiden söz edebiliriz. Biz bu etkinlikle, sektörde yenilik yaratan, bir soruna çözüm üreten ya da parlak fikre sahip girişimlere kendilerini gösterme şansı sunuyoruz. Daha önce etkinliğimize katılan tüm startup'larla ilişkimizi sürdürüyor, kalıcılı ilişkiler kurmaya gayret ediyoruz. Girişimcileri ve girişimci adaylarını, iş fikirleriyle ve yenilikçi çözümleriyle birlikte sektörün geleceğine yön vermeye çağırıyoruz. Özellikle ana iş kolumuz lojistik ve tedarik zincirinin tamamını kapsayacak şekilde robotik, mobilite, yapay zeka, blockchain, iş zekası, endüstri 4.0 alanlarında yenilikçi çözümler sunan startup'ları etkinliğimize davet ediyoruz.”