SunExpress’e hizmet ihracatı ödülü

SunExpress’e hizmet ihracatı ödülü

Anadolu Ajansı
Yayın: 10.06.2024 04:37
Paylaş:
A+ A-

İSTANBUL (AA) – SunExpress, 2023 yılında hizmet ihracatına en fazla katkı sağlayan ilk üç şirket arasında yer aldı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, SunExpress, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl 31'ncisi düzenlenen İhracatın Şampiyonları Ödül Töreni'nde, 2023'te Türkiye genelinde hizmet ihracatına en fazla katkı sağlayan ilk üç şirket arasında yer alarak ödüle layık görüldü.

Geçen yıl 12 milyondan fazla yolcu taşıyan SunExpress'in, Türkiye'ye sağladığı döviz getirisi 1,8 milyar dolar olarak gerçekleşti.

35 ülkede 200'den fazla noktaya tarifeli seferler sunan şirket, bu yıl 15 milyon yolcu taşımayı hedefleyerek Türkiye'nin turizm hedeflerine katkısını sürdürmeye devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla İstanbul'da gerçekleşen törende SunExpress Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Eminoğlu'na ödülü Erdoğan, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve TİM Başkanı Mustafa Gültepe verdi.

Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmelerine yer verilen Eminoğlu, SunExpress olarak, 35 yıldır Türkiye turizmine, ekonomisine ve istihdama katkı sağlamaya devam ettiklerini belirtti.

Eminoğlu, 2023'te bir önceki yıla göre yolcu sayılarını yüzde 18 artırarak 12,6 milyon ile rekor yolcu sayısına ulaştıklarını ve ülkenin turizm hedeflerine katkı sağladıklarını aktararak, “2023'te Türkiye'ye sağladığımız döviz getirisini de bir önceki yıla kıyasla yüzde 30 artırarak 1,8 milyar dolara ulaştırdık. SunExpress adına aldığım bu ödülle bu yıl da hizmet ihracatında Türkiye'nin önde gelen şirketlerinden biri olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Akçaabat’ta voleybol turnuvası sona erdi

Anadolu Ajansı
Yayın: 14.06.2024 00:52
Paylaş:
A+ A-

TRABZON (AA) – Trabzon'un Akçaabat ilçesinde organize edilen voleybol turnuvası tamamlandı.

Akçaabat Belediyesinden yapılan açıklamada, ilçe genelinde ortaokullar ve liseler arasında her sene geleneksel hale gelen yıl sonu voleybol turnuvasının Akçaabat Belediyesi Gençlik ve Spor Merkezi'nde tamamlandığı belirtildi.

Turnuvada ortaokul kategorisinde Yaylacık Ortaokulu birinci, Yıldızlı Ortaokulu ikinci, Mevlüt Selami Yardım Ortaokulu ise üçüncü oldu. Lise kategorisinde 17 Şubat Anadolu Lisesi birinciliği, Akçaabat Borsa İstanbul Anadolu Lisesi ikinciliği, Akçaabat Anadolu İmam Hatip Lisesi de üçüncülüğü elde etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, turnuvaya yoğun katılım olduğunu ifade etti.

Katılımcılara teşekkür eden Ekim, şu değerlendirmede bulundu:

“Heyecan, azim, disiplin ve stratejinin bir arada harmanlandığı maçlar oynandı. Tabiri caizse 'filenin Akçaabatlı sultanları' filede ter döktüler. Düzenlediğimiz sportif organizasyonlara Akçaabat'taki gençlerin ilgisi bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Gençlerin sporla ilgilenmeleri ve iç içe olmaları bizler için gurur kaynağı oluyor, çalışma şevkimizi pekiştiriyor. Turnuvamıza katılan sporcuların her birini ve ödül alan takımları tebrik ediyorum. Gençlerin spora olan ilgisini destekleyecek sportif faaliyetlerimiz hız kesmeden devam edecek.”