Süreyya Yavuz’dan ADEM ziyareti

Süreyya Yavuz’dan ADEM ziyareti

Yayın: 11.07.2024 10:39
Paylaş:
A+ A-

Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un eşi Süreyya Yavuz Karabük Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde faaliyet gösteren Cumayanı Aile Destek Merkezi’ni (ADEM) ziyaret etti.

Ziyarette, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Yasemin Canbaz da  Süreya Yavuz’a eşlik etti.

Vali Mustafa Yavuz’un talimatlarıyla yaklaşık 5 ay önce faaliyete giren ADEM’i inceleyen Süreyya Yavuz, merkezde yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Kadınların toplumsal hayata katılımını destekleyici kurs hizmetleri sunan merkezde, kursiyerlerle bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi.

Karabük Valisi Mustafa Yavuz’un eşi Süreyya  Yavuz, yaptığı açıklamada, kadınların öz becerilerini geliştirerek topluma kazandırılmasının önemine dikkat çekti. ADEM’lerin çeşitli alanlarda beceri kursları sunduğunu ve bu sayede kadınların meslek edinerek aile bütçelerine katkıda bulunma imkanı elde ettiğini ifade etti Süreyya Yavuz, ayrıca; kurslara katılan kadınların mesleki eğitimin ardından ilgili kurumlardan hibe ve krediler alarak kendi iş yerlerini açabilme imkanına da kavuşabileceğini belirtti.

Cumayanı ADEM’de dekoratif ev aksesuarları yapımı, hasta ve yaşlı bakımına yönelik eğitim, okuma yazma kursu ve 3-6 yaş grubu oyun odası eğitimleri gibi çeşitli kurslar verildiği bilgisini paylaşan  Süreyya  Yavuz, merkezde 24 kursiyerin eğitim aldığını ve kursiyerlerin çocukları için kreş ve etüt salonu hizmetinin de sunulduğunu kaydetti.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük merkezli suç örgütüne yönelik “Kuyu-10” operasyonunda 6 zanlı tutuklandı

Yayın: 22.07.2024 21:24
Paylaş:
A+ A-

Karabük merkezli 3 ilde suç örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 11 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde, Karabük İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu Karabük, İstanbul ve Ankara’da düzenlenen “Kuyu-10” operasyonunda yakalanan 11 zanlının işlemleri tamamlandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından zanlılardan 4’ü serbest bırakılırken, adliyeye sevk edilen S.Y, İ.Y. V.Y, Y. G, E.M. ve D.T. çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı. Bu arada diğer bir şüphelinin de başka suçtan cezaevinde bulunduğu öğrenildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Karabük, İstanbul ve Ankara’da düzenlenen “Kuyu-10” operasyonunda, 11 suç örgütü üyesi şüphelinin yakalandığını, zanlıların “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak”, “yağma”, “nitelikli dolandırıcılık”, “kasten yaralama”, “tehdit” ve “uyuşturucu madde ticareti” suçlarını işlediklerinin belirlendiğini bildirmişti.

Operasyonda 4 ruhsatsız av tüfeği, 2 ruhsatsız tabanca, çok sayıda senet, pos cihazı ve doküman ele geçirildiğini belirten Bakan Yerlikaya, “Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” ifadesini kullanmıştı.