Tahkim Kurulu, Ahmet Nur Çebi ve Dursun Özbek’e verilen cezaları kaldırdı

Tahkim Kurulu, Ahmet Nur Çebi ve Dursun Özbek’e verilen cezaları kaldırdı

Yayın: 15.04.2023 11:12
Paylaş:
A+ A-

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulunun (PFDK) Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’e verdiği 21’er günlük hak mahrumiyeti cezalarının kaldırıldığını açıkladı.

Kuruldan yapılan açıklamaya göre, kulüp internet sitesindeki açıklamalarda yer alan sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle Ahmet Nur Çebi’ye verilen 21 gün hak mahrumiyeti ve 50 bin lira para cezaları kaldırıldı.

Kulüp sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda yer alan sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle Dursun Özbek’e verilen 21’er gün hak mahrumiyeti ve 100 bin lira para cezalarının da kaldırılmasına karar verildi.

Ayrıca Galatasaray Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur ve Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Selahattin Baki’nin müsabaka sonrası beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketler yüzünden aldıkları 21’er gün hak mahrumiyeti ve 50’şer bin lira para cezalarının kaldırılması kararlaştırıldı.

Müsabakalar sonrası yapılan paylaşımlarda yer alan sportmenliğe aykırı hareketler nedeniyle Beşiktaş Kulübünün 500 bin lira ve Galatasaray Kulübünün 400 bin liralık para cezaları kaldırılırken, Fenerbahçe Kulübüne taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat sebebiyle verilen 250 bin liralık para cezası ise onandı. (AA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

En Karlı Yatırım Aracı Külçe Altın Oldu

Yayın: 13.04.2024 17:27
Paylaş:
A+ A-

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Mart ayına ait finansal yatırım araçlarının gerçek getiri oranlarını açıkladı. Bu verilere göre, külçe altın en karlı yatırım aracı olarak öne çıktı.

Mart ayında, külçe altının reel getirisi, yurt içi üretici fiyat endeksi ile %11,43, tüketici fiyat endeksi ile %11,57 olarak hesaplandı. Bu durum, külçe altının yatırımcılar için en kazançlı seçenek olduğunu gösterdi.

Üç aylık ve altı aylık değerlendirmelerde de külçe altın, en yüksek reel getiri sağlayan yatırım aracı olarak öne çıktı. Üç aylık dönemde %5,29, altı aylık dönemde ise %11,69 oranında getiri elde edildi.

Yıllık değerlendirmede de en yüksek kar külçe altında yaşandı.

Yıllık olarak yapılan değerlendirmelerde ise yine külçe altın en yüksek reel getiriyi sunan yatırım aracı oldu. BIST 100 endeksi %15,14, Euro %12,91 ve Amerikan Doları %11,24 oranında yatırımcısına getiri sağladı. Ancak, mevduat faizi (brüt) %24,46 ve DİBS %49,38 oranlarında yatırımcısına kaybettirdi. (Kaynak: Sevgi Özdemir)