Bölgenin Sesi Gazetesi
 

Tepki Çekmeye Devam Ediyor

Yayın: 05.03.2015 09:50
Paylaş:
A+ A-

Karabük Ticaret ve Sanayi Odasında ki son gelişmelerle birlikte odanın tam anlamıyla AK Parti yan kuruluşu haline geldiği ve etik olmadığı belirtilen bu gelişmelerin kamuoyunda tepkilere neden olduğu bildiriliyor.

Bilindiği üzere AK Parti Karabük İl başkanı Timurçin Saylar’ın göreve gelmesinin ardından uzun süre geçmesine rağmen halen daha Karabük Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanlığı görevini sürdürdüğü ve bu durumdan da geniş bir ticaret kesiminin şikayetçi olduğu haber veriliyor.

Diğer yandan, AK Parti Merkez İlçe başkanlığı görevinden istifa ederek Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlığı görevini tercih eden Tuncay Özcan’ın da partiden istifa etmediği ve bu yüzden de Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının tamamen AK Parti yan kuruluşu haline geldiği iddiaları yükselmeye devam ediyor.

Karabük Ticaret ve Sanayi Odasında ki bu gelişmelerin AK Parti’ye de zarar verdiği ve bu olumsuzlukların biran önce giderilmesi için gerekli adımların atılması gerektiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR Genel Kurulu Tarihi Belli Oldu

Yayın: 27.09.2023 17:08
Paylaş:
A+ A-

KARDEMİR A.Ş Yönetimi, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü Genel Kurul yapma kararı aldı. Yapılacak olan Genel Kurulda Kardemir’in 11 kişilik yeni yönetimi de belli olacak.
Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) gönderilen açıklamada ;
KAP’a yapılan açıklamada, “Şirketimizin, 23 Ekim 2023 Pazartesi günü saat 14.00’de Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde ekteki gündem maddelerini görüşmek üzere Olağanüstü Genel Kurulunun yapılmasına ayrıca; Grupların Yönetim Kurulu Üyeleri adaylarının seçimi için “A” grubu hisse sahiplerinin, “B” grubu hisse sahiplerinin ve “D” grubu hisse sahiplerinin Kardemir Eğitim ve Kültür Merkezi – KARABÜK adresinde aynı tarihte genel kurul toplantı saatinden önce saat 10.00’da ayrı ayrı toplanarak adaylarını belirlemelerine karar verilmiştir” denildi.
Genel Kurul Gündem Maddelerinde ise, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine T.T.K.’nun 395. ve 396. maddelerinde yazılı izinlerin verilmesi, Yönetim Kurulu Üyelerine verilecek huzur hakkının belirlenmesi ve Şirketin pay geri alımı işlemleri hakkında bilgi verilmesi yer alıyor.
Yeni Yönetim Kurulu üyelerinin kimler olacağı merak edilirken, Kardemir’in şu anki 11 kişilik yönetiminin üçü boş halde duruyor.
Kardemir’in şu anki Yönetim Kurulunda şu isimler yer alıyor; Prof. Dr. İsmail Demir, Ömer Demirhan, Prof. Dr. Ercümend Arvas, Fatih Mehmet Erkoç, Kamil Güleç, Muhammed Ali Oflaz, Mustafa Aydın ve Yusuf Canbolat. (Esra Oğuzkağan Özkan)