Karabük Ticaret ve Sanayi Odasında ki son gelişmelerle birlikte odanın tam anlamıyla AK Parti yan kuruluşu haline geldiği ve etik olmadığı belirtilen bu gelişmelerin kamuoyunda tepkilere neden olduğu bildiriliyor.
Bilindiği üzere AK Parti Karabük İl başkanı Timurçin Saylar’ın göreve gelmesinin ardından uzun süre geçmesine rağmen halen daha Karabük Ticaret ve Sanayi Odası meclis başkanlığı görevini sürdürdüğü ve bu durumdan da geniş bir ticaret kesiminin şikayetçi olduğu haber veriliyor.
Diğer yandan, AK Parti Merkez İlçe başkanlığı görevinden istifa ederek Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu başkanlığı görevini tercih eden Tuncay Özcan’ın da partiden istifa etmediği ve bu yüzden de Karabük Ticaret ve Sanayi Odasının tamamen AK Parti yan kuruluşu haline geldiği iddiaları yükselmeye devam ediyor.
Karabük Ticaret ve Sanayi Odasında ki bu gelişmelerin AK Parti’ye de zarar verdiği ve bu olumsuzlukların biran önce giderilmesi için gerekli adımların atılması gerektiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor.